Neler Yeni

Spor yapmak istiyorum

Dambıl mı iyi lastik mi neden lastik, teşekkür ederim.
Ya imkan varsa tabii ki önce spor salonu yoksa evde bence lastik. Çünkü hem yer kaplamıyor hem daha ucuz hem de daha kullanışlı. Dambıl aldığında bazıları kalitesiz oluyor ve içindeki demir tozunu dökebiliyor bunun handikabı göğüs falan çalışırken gözüne gelebiliyor. Ama dambıl almak istiyorsan o da iyi tabii kötü değil. Ben önceden kullandığım için böyle diyorum evimde hala var dambıl ve halter barı ama yüzüne bakmıyorum.
Sana YouTube'dan çalıştığım programı atayım lastikle hangi hareketler yapılıyor bakarsın aklına yatarsa alırsın.

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,348
İsim
Arda Gezer
188-190 boy, 62 kg. Yaş 17. Hiç dert etmedim kilomu. İlla gelecekte kilo alırım dedim.
Havalar biraz soğudu. 2 yıl önce LCW'den aldığım ceketi giydim. Ceket torba gibi oldu üstümde. Öyle bolluk mu olur lan? 2 yıl önce cuk oturuyordu. Şimdi baya bir bolluk var.
O bolluğu hissettiğimde biraz kötü oldum.

Şimdi YKS öğrencisi olduğum için spor salonuna gidemem. Evde yapmam gerekiyor.
Evde dambıl falan kaldırırım artık.

Sorularım şunlar:
1-Dambıl mı alayım yoksa hem dambıl hem de halter çubuğu (göğüs için tabi dambıl göğsü çalıştırır mı ne kadar iyi falan zaten size soruyorum onu) mu?
2-Dambıl mı yoksa hem dambıl hem de halter çubuğu mu diye karar kıldıktan sonra uygun fiyatlı ne önerirsiniz, hangi ürün iyidir?
2 set dumbell alsan yeter ilk defa yapıcaksan 12.5-15 kilo ve 3-5 kilo arasında 2 set alırsan çoğu şeyi yaparsın ha ama bölgendeki salonlara bakmaktada fayda var 5-10 dakika mesafende bir salon varsa rahat rahat gider gelirsin günde 40-45 dakkanı ayırıp ağırlık antrenmanı günün çeşitli zamanlarına bölünecek bir antrenman tarzı değil sonuçta

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
2 set dumbell alsan yeter ilk defa yapıcaksan 12.5-15 kilo ve 3-5 kilo arasında 2 set alırsan çoğu şeyi yaparsın ha ama bölgendeki salonlara bakmaktada fayda var 5-10 dakika mesafende bir salon varsa rahat rahat gider gelirsin günde 40-45 dakkanı ayırıp ağırlık antrenmanı günün çeşitli zamanlarına bölünecek bir antrenman tarzı değil sonuçta
Günde 8 saat falan ders çalışmam lazım. Zaman cidden yok.

lastik alırsanız eğer, sınırlı olarak hep aynı ağırlı kaldırmış olacaksınız,
Yanlış bilgi. Attığım linkteki lastik 5 farklı dirençten oluşuyor ve hepsini taktığında yaklaşık 65-68 kilo ağırlığında oluyor. Bu zaten yeni başlayan için fazla.

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
188-190 boy, 62 kg. Yaş 17. Hiç dert etmedim kilomu. İlla gelecekte kilo alırım dedim.
Havalar biraz soğudu. 2 yıl önce LCW'den aldığım ceketi giydim. Ceket torba gibi oldu üstümde. Öyle bolluk mu olur lan? 2 yıl önce cuk oturuyordu. Şimdi baya bir bolluk var.
O bolluğu hissettiğimde biraz kötü oldum.

Şimdi YKS öğrencisi olduğum için spor salonuna gidemem. Evde yapmam gerekiyor.
Evde dambıl falan kaldırırım artık.

Sorularım şunlar:
1-Dambıl mı alayım yoksa hem dambıl hem de halter çubuğu (göğüs için tabi dambıl göğsü çalıştırır mı ne kadar iyi falan zaten size soruyorum onu) mu?
2-Dambıl mı yoksa hem dambıl hem de halter çubuğu mu diye karar kıldıktan sonra uygun fiyatlı ne önerirsiniz, hangi ürün iyidir?
Hocam kilo almak istiyorsan spor yapmak yerine sürekli ye ve az kalori yak günlük yaşamında. Yatarak veya oturarak da zaman geçirebilirsin yani. Spor yaptığında kalori yakarak kilo alımın daha zorlaşmaz mı?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Mesela hocam nasıl bir farkı var?

Bir de şöyle bir yorum görsün başka yerde.

"Dambıl tabi ki. Lastik daha iyi olsaydı spor salonları dambıldan lastiğe geçerlerdi. Ayrıca dambıl serbest ağırlık. Daha bölgesel daha yoğun etki edecek."

Siz ne diyorsunuz hocam?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hep yaptığım şey zaten oturmak.
Bilgisayar falan.
Çok yemek kısmı ise sıkıntı. Hareketsiz olduğum için enerji yakmıyorum. Enerji yakmadığım için acıkmıyorum. Acıkmadığım için iştah yok ve sonuç yemiyorum.

Mesela hocam nasıl bir farkı var?

Bir de şöyle bir yorum görsün başka yerde.

"Dambıl tabi ki. Lastik daha iyi olsaydı spor salonları dambıldan lastiğe geçerlerdi. Ayrıca dambıl serbest ağırlık. Daha bölgesel daha yoğun etki edecek."

Siz ne diyorsunuz hocam?
Aslında spor salonlarında da lastik kullanılıyor ama nasıl? Makineler bir nevi lastiktir. Dambıldan ziyade makinede çalıştığında kası daha iyi hissedersin aynı lastikte böyle. Ama deneyip görmen lazım yani belki bana böyle daha iyi geliyordur bilemiyorum. Ama sana samimi olarak söyleyeyim vücudum lastiğe geçtikten sonra daha hızlı gelişti.
Evde dambılda göğüs hareketlerini yapmak biraz zor olabilir çünkü bench sehpası ayarlamak biraz zor. Yerde yaptığında kolların yere değecek ve fazla geremeyeceksin göğüsü.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Hocam mantığı kavramaya çalışıyorum. Dambıl serbest ağırlık. Bölgeye misal pazuya daha iyi etki etmez mi? Lastiğin daha iyi olduğunun mantıksal ya da bilimsel açıklaması nedir?
Şimdi mantık şu kası ne kadar yırtıp gerdirirsen ve iyi beslersen o kadar fazla gelişir. Kas senin dambıl ve lastik kaldırıp kaldırmadığını anlamaz. Ben lastiği her bölgeyi rahat ve iyi gerdirerek hissettiğim için seviyorum. Dambıl kötü demiyorum. Sadece lastikle yapabildiklerin daha çok ve daha pratik.

Son düzenleme:

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Şimdi mantık şu kası ne kadar yırtıp gerdirirsen ve iyi beslersen o kadar fazla gelişir. Kas senin dambıl ve lastik kaldırıp kaldırdığını anlamaz. Ben lastiği her bölgeyi rahat ve iyi gerdirerek hissettiğim için seviyorum. Dambıl kötü demiyorum. Sadece lastikle yapabildiklerin daha çok ve daha pratik.
Hocam şimdi ben bunu araştıracağım. Şimdiki sorum şu. Lastiğe 160 lira çok değil mi ya? Sizin önerdiğiniz cepte tamam ama daha ucuz yok mudur kaliteli ve ucuz.

Hocam şimdi ben bunu araştıracağım. Şimdiki sorum şu. Lastiğe 160 lira çok değil mi ya? Sizin önerdiğiniz cepte tamam ama daha ucuz yok mudur kaliteli ve ucuz.
Daha ucuzlarına baktım ama yorumlar hep kötüydü. Kopma yaşayanlar çoktu. Bunun uçları metal ucuzların plastik oluyor. Belki daha ucuza kaliteli vardır araştırmak lazım. Ben bayağıdır bakmıyorum.

Logithx

80+ Bronze
Evde çalışmayla olacak iş değil zamanında denedik ama bir yerden sonra bırakıyorsun spor salonuna yazılman daha iyi olur ama ben illaki evde çalışacam ben çalışırım bırakmam diyorsan en önemli şey beslenme bu sporu yapacaksan beslenme en önemlisi herkes spor salonun çalışmayı gözünde büyütüyor zor diyor zor olan o değil aslında zor olan beslenme..

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
894,823
Üyeler
138,416
Son üye
erolmms
Top Bottom