Neler Yeni

Spora başladım. boyum 180 kilom 51 nasıl hızlı şekilde kilo alabilirim ?

Carl Johnson CJ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
705
İsim
Carl Johnson
Instagram
carljohnson.jpg
Spora başladım. boyum 180 kilom 51 nasıl hızlı şekilde kilo alabilirim ?
Ben lisedeyken aynı senin gibiydim 180 boy 56 kiloydum bir deri bir kemiktim ve sporla alakam da yoktu. İlk yaptığım şey youtube dan ve instagramdan fitness kanallarını ve sporcuları takip etmek oldu nasıl antrenman yapılır hangi hareketler hangi kasları çalıştırır gibi daha sonra kendime antrenman programı yaptım haftada 4 gün antrenman yapıyordum

Beslenmeyi öğrendim ne kadar karbonhidrat almam lazım ne kadar protein almam lazım ne kadar yağ almam lazım ve bunları hangi kaynaklardan almam lazım bunları öğrendim daha sonra kendime beslenme programı hazırladım günde 3000-3200 kalori almaya çalışıyordum 2800 altına düşmemeye çalışıyordum, telefonuma kalori sayacı indirdim yediğim her şeyi oraya girip ne kadar karbonhidrat, protein, yağ almışım görüyordum, okula gittiğim için yeterli ve düzgün beslenemediğimden dolayı supplement aldım çok işe yaradı yalnız zayıf olduğum için yemek yemekte zorlanıyordum aldığım supplement bunu çok kolaylaştırdı ama supplementi bıraktıktan bir kaç ay sonra kilo kaybetmeye başladım eğer kalıcı kilo almak istiyorsan yemek yemeyi öğrenmen gerek yoksa kalıcı kilo alamıyorsun

Yüksek kalorili ve kaliteli besinler tüketmen gerek ben yulaf, süt, pekmez, muz, fındık gibi besinleri blenderdan geçirip içiyordum yaklaşık 800 kalori falan oluyordu

Amacın kilo almak olduğu için kasmana gerek yok sağlıksız beslenme yeter şekerden ve abur cuburdan uzak dur geri kalan her şeyden yiyebildigin kadar korkmadan ye

Ben 4 yıl boyunca kasmadan yavaş yavaş kilo alarak çalıştım şimdi 75 kiloyum fit bir vücudum var spor artık hayatımın bir parçası oldu spor yapmak keyif veriyor

Top Bottom