Neler Yeni

Spora nereden başlanmalı?

Ricks.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Esat Efe Uyanık
Merhaba, 1 ay sonra 16 oluyorum ama fiziğimden çok rahatsızım. Çocukluğumdan beri kiloluydum ama önceden bu kadar takmıyordum. Şu an 178 boyunda ve 94 kilodayım(yağ oranım neredeyse %29). Spora başlamak ve bu düzenden kurtulmak istiyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Spor salonunda sanki insanların bakışları arasında ezilirmişim gibi geliyor, hocalar yardımcı oluyor mu yoksa kendimiz mi çözüyoruz? Eskişehir'de önerdiğiniz salon var mı? Önerilerinizi bekliyorum.

Knispel

80+ Bronze
Hocam iyi bir spor salonuna giderseniz hocalar her zaman yardımcı olur veya personal training satın alırsanız zaten sizin bir nevi koçunuz oluyor. Spor salonundaki insanlarıda çok takmayın ilgilenmeyin siz sporunuzu yapmaya devam edin.
Bende spora başlarken yağ oranım 24'dü ilk ay 45dk kardiyolar ve ağırlık çalışmaları verildi şuan yağ oranım 20'ye düştü. Muhtemelen size de buna benzer programlar verilecektir. Beslenme olarakta artık böyle abur cuburlara ve karbonhidratı yüksek yiyeceklerden ayrıca şekerden uzak durun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
samet
Merhaba, 1 ay sonra 16 oluyorum ama fiziğimden çok rahatsızım. Çocukluğumdan beri kiloluydum ama önceden bu kadar takmıyordum. Şu an 178 boyunda ve 94 kilodayım(yağ oranım neredeyse %29). Spora başlamak ve bu düzenden kurtulmak istiyorum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Spor salonunda sanki insanların bakışları arasında ezilirmişim gibi geliyor, hocalar yardımcı oluyor mu yoksa kendimiz mi çözüyoruz? Eskişehir'de önerdiğiniz salon var mı? Önerilerinizi bekliyorum.
Ezilirim diye düşünme salonda kimse kimsenin umrunda değil zaten kim seninle niye dalga geçsin. Hocadan antrenman ve beslenme programı iste onu uygulayarak devam et

Ricks.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Esat Efe Uyanık
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam iyi bir spor salonuna giderseniz hocalar her zaman yardımcı olur veya personal training satın alırsanız zaten sizin bir nevi koçunuz oluyor. Spor salonundaki insanlarıda çok takmayın ilgilenmeyin siz sporunuzu yapmaya devam edin.
Bende spora başlarken yağ oranım 24'dü ilk ay 45dk kardiyolar ve ağırlık çalışmaları verildi şuan yağ oranım 20'ye düştü. Muhtemelen size de buna benzer programlar verilecektir. Beslenme olarakta artık böyle abur cuburlara ve karbonhidratı yüksek yiyeceklerden ayrıca şekerden uzak durun.
Peki antreaman sıklığı ve dengesi ne olmalı? Okul ile beraber götürebilir miyim?

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,221
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Hocam fullbody calis 50dk kardiyo yap yemenide cok iyi yap
Ben 104 kilo 29 yag oranim vardi 3 ayda 78 kilo 17.5 yag oranina dustum
Eger disiplinli calisirsan 3 ayda mis gibi olursun

Knispel

80+ Bronze
Peki antreaman sıklığı ve dengesi ne olmalı? Okul ile beraber götürebilir miyim?
Bence yürütebilirsiniz. Hocam zaten genelde kardiyo hariç antrenman 40dakika ile 1 saat arasında olması tavsiye edilir. Bunun üzerine çıkarsanız ya çok fazla dinleniyorsunuzdur ki bu kötü bir şey yada çok ağırlık altına girip zorlandığınız için vakit uzuyordur. Siz kendinize göre bir ağırlık seçin ve 40 dakika ile 1 saat arasında antrenmanı bitirmeye bakın. Daha sonrada bisiklet, koşu bandı veya merdiven aletini kullanarak kardiyonuzu yapabilirsiniz.
Ama şunu unutmayın yapılan en büyük yanlış egoliftingdir yani kaldıramayacağın ağırlığı taşımaktır bu hem kaslarına hem tendonlarına zarar verir. Çok hafifte çalışma ama tam ortasını bul.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Beslenmen nasıl peki yeteri kadar beslenebiliyor musun? Protein falan alabiliyor musun?

EXec

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
196
İsim
Hasan basri karkan
Knk Bende şuan 17 yaşındayım 5 6 ay önce 94 kiloydum Bende şuan 71 kiloyum ve halimden okadar memnunumki dünya varmış diyorum kesinlikle ezilirim diye düşünme tam tersi sana yardım bile ederler Bende ilk başlarda öyle düşünüyordum beni küçük görürler ezerler felan diye ama kimse seni takmiyo bile herkes kendi sporunda yardım istersen tabi yardım ederler hem ozguveninde artar spora gidince

Top Bottom