Neler Yeni

SSD Bilgisayarımda Gözükmüyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Yusuf Pehlivan
Dostlar 240gb Adata su630 model SSD' min yanına 240gb Toshiba SSD ekledim. Montajını yaptım fakat bilgisayarımda gözükmüyor ne yapmam gerek?

kubilayer

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Kubilay
  1. Bilgisayar Yönetimi’ni açmak için Başlangıç düğmesini seçin. Ardından Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Yönetimsel Araçlar seçeneğini seçerek Bilgisayar Yönetimi öğesine çift tıklayın.
  2. Sol bölmede Depolama altında Disk Yönetimi öğesini seçin.
  3. Sabit diskinizdeki ayrılmamış bir bölgeye sağ tıklayın ve ardından Yeni Basit Birim seçeneğini seçin.
  4. Yeni Basit Birim Sihirbazı bölümünde İleri seçeneğini seçin.
  5. Oluşturmak istediğinizi birimin boyutunu megabayt (MB) cinsinden girin veya maksimum varsayılan boyutu kabul edin ve ardından İleri seçeneğini seçin.
  6. Varsayılan sürücü harfini kabul edin veya bölümü tanımlamak için farklı bir sürücü harfi seçip İleri seçeneğini seçin.
  7. Bölümü Biçimlendir iletişim kutusunda aşağıdakilerden birini yapın:
    • Birimi şu anda biçimlendirmek istemiyorsanız, Bu birimi biçimlendirme ve ardından da İleri seçeneklerini seçin.
    • Birimi varsayılan ayarlarla biçimlendirmek için İleri seçeneğini seçin.
  8. Seçimlerinizi inceleyip Son öğesini seçin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Yusuf Pehlivan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
  1. Bilgisayar Yönetimi’ni açmak için Başlangıç düğmesini seçin. Ardından Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Yönetimsel Araçlar seçeneğini seçerek Bilgisayar Yönetimi öğesine çift tıklayın.
  2. Sol bölmede Depolama altında Disk Yönetimi öğesini seçin.
  3. Sabit diskinizdeki ayrılmamış bir bölgeye sağ tıklayın ve ardından Yeni Basit Birim seçeneğini seçin.
  4. Yeni Basit Birim Sihirbazı bölümünde İleri seçeneğini seçin.
  5. Oluşturmak istediğinizi birimin boyutunu megabayt (MB) cinsinden girin veya maksimum varsayılan boyutu kabul edin ve ardından İleri seçeneğini seçin.
  6. Varsayılan sürücü harfini kabul edin veya bölümü tanımlamak için farklı bir sürücü harfi seçip İleri seçeneğini seçin.
  7. Bölümü Biçimlendiriletişim kutusunda aşağıdakilerden birini yapın:
    • Birimi şu anda biçimlendirmek istemiyorsanız, Bu birimi biçimlendirme ve ardından da İleri seçeneklerini seçin.
    • Birimi varsayılan ayarlarla biçimlendirmek için İleri seçeneğini seçin.
  8. Seçimlerinizi inceleyip Son öğesini seçin.
çok teşekkür ederim hocam, hallettim. :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Yusuf Pehlivan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sistemin amd mi ?
evet AMD hocam.
R3 1200
B450M s2h
8GB 3000mhz corsair ram
rx570 nıtro+ 4gb
500watt cooler master power
TX K8S kasa (3 adet 12cm fan 1 adet 9 cm fan)
adata su630 240gb SSD
toshıba tr200 240gb SSD

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,446
Üyeler
140,201
Son üye
braveclub
Top Bottom