Neler Yeni

SSD Dosya Yüklemeleri Hk.

Arkadaşlar yeni bir oyun bilgisayarı kurdum, neredeyse 10 senedir mac kullandığım için bilmediğim bazı temel konular var, yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Şu an 1 adet samsung 970 evo plus m.2 vnme ssd takılı bilgisayarda, 1 tb. Bir tane de 3.5" hdd satın aldım 1 tb, bilgisayara bağlamadım.
Sistem m.2 ssd ye kurulu şu an, başka da hiçbir dosya yok zaten, güncellemeleri yapıp bıraktım öylece.

1- Öncelikle D sürücüsünü ayırmam gerekli mi? Bir anlamı var mı, yoksa gereksiz mi?

2- Bolca oyun yüklemeyi planlıyorum, aldığım m.2 ssd nin hızı oldukça yüksek. Oyunları buna mı yüklemeliyim? Yoksa hdd yi bilgisayara takıp ona mı yükleyeyim? Yada bolca oyun yükleyince sistemi yavaşlatacaksa daha ucuz bir tane m.2 ssd daha alabilirim? Ancak oyunlarda performans kaybı olsun istemem, o kadar para harcadık.

3- Kişisel dosyalarımı, pdf-fotoğraf-video dosyalarımı (200gb) nereye yüklemeliyim?

4- Gereksiz programları bilgisayara doldurmayı sevmiyorum. Mouse, klavye, ssd yazılımlarını yüklemenin bir anlamı var mı? Razer mouse uygulamasını sürekli yüklemeye çalışıyor, bu tarz uygulamaların rgb ışıkları dışında bir faydası var mı? En son windows kullandığımda böyle şeyler yükledikçe sistem şişip yavaşlıyordu, o zamanlardan kalan bir ön yargı var.

Kerem gök

80+ Silver
pdf foto video gibi dosyaları hdd'ye, sık kullandığın programları/oyunları, tarayıcını ve windowsunu ssd ye kurmalısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

mouse klavye yazılımlarını yüklemende fayda var zaten çok yer kaplayan programlar değil, hddye kurabilirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
951,621
Üyeler
149,942
Son üye
Uwinker
Top Bottom