Neler Yeni

ssd hdd gibi kablo ile takılabilir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat
Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim inşallah konuyu doğru yere açmışımdır bi hatam varsa şimdiden affola konumuza geçelim. Bilgisayardan pek anlamam ama sizlere sorum anakartım foxcon g41xme ekran kartım amd radeon hd 6670 işlemcim intel core q8200 sistemim oldukca eski zaten bunu biliyorum benim aklımdaki plan bildiğim kadarıyla bu bilgisayara ssd takmak için ssd soket girişli bir anakart almaktı fakat bi abim ona gerek yok hdd gibi kablo ile takabilirsin dedi doğrumu acaba doğru ise bu sisteme uyarmı yani ssd alıp takmaya değermi takmak için extradan kablolar felan alınmalımı neler alınmalı kusura bakmayın hiç bir bilgim yok araştırdım fakat bulamadım sizlerden ricam yorumlarda beni aydınlatmanız olucak.Alacagım ssd fiyatı max 350 400tl arası olucak öneriniz varsa şimdiden onlarıda dikkate alacagım şimdiden yorum yapan herkese teşekkürlerimi sunarım.

• Beğen
Reaksiyonlar: Asag

CarryExe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Ali Yıldırım
Anladığım kadarı ile kablodan kastın usb girişine bağlanması. Eğer öyle bir şey istiyor isen bütçe yetersiz olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladığım kadarı ile kablodan kastın usb girişine bağlanması. Eğer öyle bir şey istiyor isen bütçe yetersiz olabilir.
dostum mesela şuan bilgisayarımda hdd bağlı mesela bi kablosu hdd giriş yerinde diğeri anakart girişinde bulunuyor bu şekilde ssd bağlanılabilirmi

• Beğen

CarryExe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Ali Yıldırım
dostum mesela şuan bilgisayarımda hdd bağlı mesela bi kablosu hdd giriş yerinde diğeri anakart girişinde bulunuyor bu şekilde ssd bağlanılabilirmi
Hdd giriş yeri derken? Direk anakarta bağlanıyor diye biliyorum ben.

BringThaNoize

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
813
İsim
Ahmet Aydın
sata ssd ise evet takılabilir.

BurakHalil

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
Burak Halil
sata kablon varsa hdd bağlar gibi bağlayabilirsin eğer yoksa sata kablosu alman gerek dostum ondan sonra bağlayabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat
Hdd giriş yeri derken? Direk anakarta bağlanıyor diye biliyorum ben.
vallaha reis :D bende pek anlamıyorum ama şuan benim ana kart oldukça eski, yani ssd soketi felan yok. Şuan bir ssd alsam bu anakarta bi şekilde bağlanırmı

• Beğen

BurakHalil

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
Burak Halil
vallaha reis :D bende pek anlamıyorum ama şuan benim ana kart oldukça eski, yani ssd soketi felan yok. Şuan bir ssd alsam bu anakarta bi şekilde bağlanırmı
hocam anakartta sata girişi varsa sata kablosu ile bağlayabilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat
sata kablon varsa hdd bağlar gibi bağlayabilirsin eğer yoksa sata kablosu alman gerek dostum ondan sonra bağlayabilirsin
sata kablosu alırım kral zaten 30 40 tl arası bişey ayrıca sata kablosu her ana karta uyar değilmi pin girişleri felan filan

• Beğen

CarryExe

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
584
İsim
Ali Yıldırım
Sata ssd ise bağlayabilirsin. Güvendiğin bir bilgisayarcıya gidip onlara söyleyebilirsin. Zaten onlar takıyorlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Murat
hocam anakartta sata girişi varsa sata kablosu ile bağlayabilirsiniz
bakıyorum hemen reis
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sata ssd ise bağlayabilirsin. Güvendiğin bir bilgisayarcıya gidip onlara söyleyebilirsin. Zaten onlar takıyorlar.
güvendiğim bilgisayarcı yok zaten ilçe gibi bir yerde yaşıyorum dün merkeze gidip arkadaşa 200tl ye 2. el nvidia gt 430 aldık belkide kazıklandık bilemiyorum

• Beğen

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,253
İsim
Fatih
HDD ile SSD'lerin bağlantı tipi aynıdır. Aynı kabloları kullanabilirsiniz.

Fakat bilgisayarınız çok eskiyse hdd nizin IDE olması da olası. Bu çok eski bir bağlantı tipidir ve artık tercih edilmez.

Ayrıca M2 tipi SSD'leri takabilmek için anakartınızda dahili olarak M2 yuvası bulunması gerekir.

Edit: Anakartınızda SATA girişi var SSD takabilirsiniz.

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Selamun aleyküm abilerim kardeşlerim inşallah konuyu doğru yere açmışımdır bi hatam varsa şimdiden affola konumuza geçelim. Bilgisayardan pek anlamam ama sizlere sorum anakartım foxcon g41xme ekran kartım amd radeon hd 6670 işlemcim intel core q8200 sistemim oldukca eski zaten bunu biliyorum benim aklımdaki plan bildiğim kadarıyla bu bilgisayara ssd takmak için ssd soket girişli bir anakart almaktı fakat bi abim ona gerek yok hdd gibi kablo ile takabilirsin dedi doğrumu acaba doğru ise bu sisteme uyarmı yani ssd alıp takmaya değermi takmak için extradan kablolar felan alınmalımı neler alınmalı kusura bakmayın hiç bir bilgim yok araştırdım fakat bulamadım sizlerden ricam yorumlarda beni aydınlatmanız olucak.Alacagım ssd fiyatı max 350 400tl arası olucak öneriniz varsa şimdiden onlarıda dikkate alacagım şimdiden yorum yapan herkese teşekkürlerimi sunarım.

Hocam anakartta 4 tane sata girişi ve 1 tane ide girişi var. Senin hdd hangi giriş ile bağlı onu biliyor musun?
Anakartta ssd yuvası yok derken M2 ssd kast edilmiş olabilir. Sata ssd alırsan eğer kullanabilirsin. Ssd aldığın zaman alacağın hız sata2 hızına göre olur anakart desteği o çünkü. Sonra yavaş falan diye içine şüphe düşmesin.

Top Bottom