Neler Yeni

ssd mi alayım yoksa hdd yeter mi?

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Berke
Beyler elimde 500 gb WD BLUE m2 ssd mevcut. Ama oyunlar için yetmiyor abi iki oyun kuruyorum doluyor. O yüzden bi tane daha dahili depolama alıcam. Ama ssd ler pahalı 1 tb ssd için neredeyse 2 bin tl para vermem gerekiyor. ama 2 tb hdd ye maksimum 1 bin versem yetiyor. Diyeceğim şu bu alıcağım dahili depolama alanına sadece hikayeli oyunları yükliyeceğim başka bir şey yüklemicem. Fps oyunları filan ssd de kurulu olur hızlı bağlanma için vs. ama hikayeli oyunlarda hız o kadar önemli olur mu? Ona göre ya 1 tb m2 ssd alıcağım paraya kıyıp yada hdd alacağım. Çok bi bilgim yok cevaplarını için teşekkür ederim şimdiden. o kadar çok paramda yok şuan m2 ssd alırsam parasız kalıcam maaşa kadar :D

Techno08

80+ Gold
tamamen senin tercihine bağlı. sık sık oynadığın oyunları ssd'ye kurarsın diğerlerini de hdd'ye kurarsın ama ben olsam bütçem varsa ssd alırım kafam rahat olur.

Ceyuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Yunus Kaya
10 saniyede açılacağına 40 saniyede açılıversin😄 . Bütçenize uygun olanı alın derim. Windows ve online oyunlar kurulu olsa yeter bence.

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Berke
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tamamen senin tercihine bağlı. sık sık oynadığın oyunları ssd'ye kurarsın diğerlerini de hdd'ye kurarsın ama ben olsam bütçem varsa ssd alırım kafam rahat olur.
10 saniyede açılacağına 40 saniyede açılıversin😄 . Bütçenize uygun olanı alın derim. Windows ve online oyunlar kurulu olsa yeter bence.
Yani hikayeli oyunlardada mı açılız hızını filan etkiliyor :) ben onu bilmiyordum. Ama söyle bi durum var m2 ssd slotum dolu zaten alıcaksam düz ssd almam lazım oda 500 mb okuma yazma oluyor ortalama. WD Blue 2 tb hdd sine baktım yorumlarda okuma yazma değerlerini atmışlar oda 250 mb okuma yazması vardı aralarında çok bir fark olur mu?

Ceyuna

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Yunus Kaya
Yani hikayeli oyunlardada mı açılız hızını filan etkiliyor :) ben onu bilmiyordum. Ama söyle bi durum var m2 ssd slotum dolu zaten alıcaksam düz ssd almam lazım oda 500 mb okuma yazma oluyor ortalama. WD Blue 2 tb hdd sine baktım yorumlarda okuma yazma değerlerini atmışlar oda 250 mb okuma yazması vardı aralarında çok bir fark olur mu?
Var evet. Youtube den gta 5 testlerine bakin ornegin. Acilis ekranında çok fark ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Var evet. Youtube den gta 5 testlerine bakin ornegin. Acilis ekranında çok fark ediyor.
Ama bütçe daha önemli 😃 20-30 saniye bence beklenir. Bir daha ki maaş gelene kadar aylar yıl olur geçemez parasız kalmayın.

Kyles

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
755
İsim
Caner
Windows ve önemli dosyalar ssd de kalsa yeterli bence oyunlar için harddisk kullanabilirsin bende öyle yapıyorum

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Beyler elimde 500 gb WD BLUE m2 ssd mevcut. Ama oyunlar için yetmiyor abi iki oyun kuruyorum doluyor. O yüzden bi tane daha dahili depolama alıcam. Ama ssd ler pahalı 1 tb ssd için neredeyse 2 bin TL para vermem gerekiyor. ama 2 tb hdd ye maksimum 1 bin versem yetiyor. Diyeceğim şu bu alıcağım dahili depolama alanına sadece hikayeli oyunları yükliyeceğim başka bir şey yüklemicem. Fps oyunları filan ssd de kurulu olur hızlı bağlanma için vs. ama hikayeli oyunlarda hız o kadar önemli olur mu? Ona göre ya 1 tb m2 ssd alıcağım paraya kıyıp yada hdd alacağım. Çok bi bilgim yok cevaplarını için teşekkür ederim şimdiden. o kadar çok paramda yok şuan m2 ssd alırsam parasız kalıcam maaşa kadar :D
HDD de nadiren FPS drop olabiliyor özellikle yeni bir mekana girdiğinde bir süre oyun akıcı olmayabiliyor. Sırf bu yüzden 4 kat para verilir mi o senin tercihin. Bu tarz ufak donmaları dert etmem dersen HDD alabilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Berke
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama bütçe daha önemli 😃 20-30 saniye bence beklenir. Bir daha ki maaş gelene kadar aylar yıl olur geçemez parasız kalmayın.
aklıma gelmemişti youtubedan videolarına bakmak şimdi baktımda. yani ssd almaya karar verdim :D sanırım maaşa kadar 500 gb la idare edebilrim maaş günü alırım artık :D teşekkür ederim cevabın için
HDD de nadiren FPS drop olabiliyor özellikle yeni bir mekana girdiğinde bir süre oyun akıcı olmayabiliyor. Sırf bu yüzden 4 kat para verilir mi o senin tercihin. Bu tarz ufak donmaları dert etmem dersen HDD alabilirsin.
Droptan nefret ediyorum. youtubedan videolarada baktım ve dropları gördüm. O yüzden ssd almaya karar verdim. 1 tb yeter şimdilik uyguna denk gelirse alırım hemen yoksa maaşa kadar beklicem.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,302
İsim
Ahmet Sevinç
Beyler elimde 500 gb WD BLUE m2 ssd mevcut. Ama oyunlar için yetmiyor abi iki oyun kuruyorum doluyor. O yüzden bi tane daha dahili depolama alıcam. Ama ssd ler pahalı 1 tb ssd için neredeyse 2 bin TL para vermem gerekiyor. ama 2 tb hdd ye maksimum 1 bin versem yetiyor. Diyeceğim şu bu alıcağım dahili depolama alanına sadece hikayeli oyunları yükliyeceğim başka bir şey yüklemicem. Fps oyunları filan ssd de kurulu olur hızlı bağlanma için vs. ama hikayeli oyunlarda hız o kadar önemli olur mu? Ona göre ya 1 tb m2 ssd alıcağım paraya kıyıp yada hdd alacağım. Çok bi bilgim yok cevaplarını için teşekkür ederim şimdiden. o kadar çok paramda yok şuan m2 ssd alırsam parasız kalıcam maaşa kadar :D
hocam 2tb hdd (800tl) + 500gb ssd (800tl) almak daha mantıklı eğer sık oynuyorsan ssd ye bi denemelik veya arada sırada gireceğin oyunsa hdd ye kurarsun

Kızagan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
139
Bence artık HDD kullanılmamalı. Depolama için bile olsa çok verimsizler. SSD alın keyfinize bakın hocam. Gerekirse 2-3 ay taksitle ödersiniz.

Techno08

80+ Gold

oluyor hocam. oyunun renderi ve hızlı açılması için ssd daha iyi olur bence. ha diyorsanız ki çok oynamadığım oyunları atacağım sadece o zaman hdd işinizi görür.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,083
Üyeler
156,432
Son üye
scaryido89
Top Bottom