Neler Yeni

SSD mi kullanamıyorum.

PaxTeel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Harun Başarır
Merhaba, yakın zamanda yeni bir bilgisayar aldım 256GB SSD de bulunuyor. Oyunumun normalden daha yavaş açıldığını fark ettim oyunu SSD ye taşımak istedim ama SSD yi bulamadım. Bilgisayar yönetiminden baktığım zaman ise SSD mi dolu olarak gösteriyor. Ne yapmam gerek ve SSD yi ben kullanmadım niye dolu gözüküyor olabilir.
Screenshot_1.png
Screenshot_14.png
Screenshot_15.png

SquizzySP

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
575
İsim
Fatih Yeşil
Merhaba, yakın zamanda yeni bir bilgisayar aldım 256GB SSD de bulunuyor. Oyunumun normalden daha yavaş açıldığını fark ettim oyunu SSD ye taşımak istedim ama SSD yi bulamadım. Bilgisayar yönetiminden baktığım zaman ise SSD mi dolu olarak gösteriyor. Ne yapmam gerek ve SSD yi ben kullanmadım niye dolu gözüküyor olabilir.Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
sisteminde yanılmıyorsam sabit disk yani hdd yok o yuzden 256 gigabyte alanının dolması gayet normal

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Merhaba, yakın zamanda yeni bir bilgisayar aldım 256GB SSD de bulunuyor. Oyunumun normalden daha yavaş açıldığını fark ettim oyunu SSD ye taşımak istedim ama SSD yi bulamadım. Bilgisayar yönetiminden baktığım zaman ise SSD mi dolu olarak gösteriyor. Ne yapmam gerek ve SSD yi ben kullanmadım niye dolu gözüküyor olabilir.Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Maalesef Windows kurulumu yaparken SSD ikiye bölünmüş (kuran kişi tarafından). O yüzden size doluymuş gibi geliyor. Aslında daha SSD’nin yarısını kullanıyorsunuz.
Yavaşlık konusuna gelince;
Zaten SSD kullanıyorsunuz. Ve gördüğünüz iki diskde SSD.

PaxTeel

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Harun Başarır
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Maalesef Windows kurulumu yaparken SSD ikiye bölünmüş (kuran kişi tarafından). O yüzden size doluymuş gibi geliyor. Aslında daha SSD’nin yarısını kullanıyorsunuz.
Anladım. Peki bir HDD alıp Windows u oraya taşısam oyunumu SSD ye kursam oyunda hız artışı yaşar mıyım? Ve SSD mi tekrardan tek 256 GB yapabilir miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Anladım. Peki bir HDD alıp Windows u oraya taşısam oyunumu SSD ye kursam oyunda hız artışı yaşar mıyım? Ve SSD mi tekrardan tek 256 GB yapabilir miyim?

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows’un SSD’de kalması daha doğru olur. Windows’u HDD kurarsan bilgisayarın yavaşlar.
Bilgisayarına format atarsan Windows kurulumu esnasında SSD’ni tek bir bütün haline getirebilirsin. Eğer istersen yanına bir de HDD koyabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
997,614
Üyeler
157,968
Son üye
Bumm3r21
Top Bottom