Neler Yeni

SSD sorunu Dosya kopyalarken PC çok kasıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Burakhan kılıç
Dosya kopyalarken pc çok kasıyor ve kopyalama hızı çok yavaş 1 mb/s lere kadar düşüyor ortalama 10mb civarı kopyalıyor ve disk kullanımı %100
bu ssd kopyalama hızı 400 okuma 400 civarı dıyor ama 40 mb ı zor göruyor
D diskınden C ye bi oyun kopyalıyorum sonuç bu bilgisayar tarayıcıya bile zor giriyor sizce bu SSD bozukmu JD 240 gb LE daha öncede sağlık testı yaptım deger iyi çıkıyor ama okurkende yazarkende aniden 1 mblara düşüyor yardımcı olursanız sevınırım pcde ayrıca eski bi hdd var D
ssdı.PNG
diskı olarak

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
O değerler ne? Çok kötü.
James Donkey'e asla güven olmaz.
Çok fazla dosya varsa düşmesi normal.

Dahası  
Reaksiyon skoru
82
İsim
Burakhan kılıç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O değerler ne? Çok kötü.
James Donkey'e asla güven olmaz.
Çok fazla dosya varsa düşmesi normal.
yani 95 gb lık bi oyun kopyaladım cod warzone normalmı deılmı bılmıyorum vala

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
yani 95 gb lık bi oyun kopyaladım cod warzone normalmı deılmı bılmıyorum vala
Boyutu değil miktarı önemli mesela 1 adet 90 GB lık bir dosyayı 200 mb/sn de yapabiliyor iken 5000 adet dosyayı 15mb/sn de yapar. Değerleri kafadan sıktım.

Örneğin; windows ssd içerisindeyse bu aktarımı yaparken kasması gayet normaldir. Çünkü ssd sana en iyi performansını sağlamak için dosya aktarımını göz önünde bulundurarak diğer yaptığın işlemleri biraz arka plana atar. Bu her sabit sürücüde gerçekleşir. Bir M2 SSD kullanmıyorsak bunları yadırgamamak gerek.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Örneğin; windows SSD içerisindeyse bu aktarımı yaparken kasması gayet normaldir. Çünkü SSD sana en iyi performansını sağlamak için dosya aktarımını göz önünde bulundurarak diğer yaptığın işlemleri biraz arka plana atar. Bu her sabit sürücüde gerçekleşir. Bir M2 SSD kullanmıyorsak bunları yadırgamamak gerek.
M2 SSD de kullansa aynı olay olacaktır. Kendin diyorsun bunu.

Top Bottom