Neler Yeni

STEAM DESTEKTEN GELEN HESAP ÇALMA VE DOLANDIRICILIK MESAJI

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
Böyle bir E-posta aldım ve ardından Steam üzerinden özel mesaj geldi ve hesabın dolandırıcılık faaliyetleri adı altında incelemeye alındığına dair bir şeyler yazdı ingilizce olarak ve ardından sonra resmi bir dil kullanarak türkçe dilinde yazmaya başladı ve mesajlar çok resmi görünüyordu. Ben Steam Support un böyle iletişime geçeceğini düşünmediğim için hesabı direk engelledim, şifreleri vb. değiştirdim fakat hesabımdaki bazı şeyleri eski haline getiremiyorum. Bilgisayarımda yüklü olan tüm oyunlar silinmiş. Envanterdeki itemler falan duruyor ve şuan Mobil Guard yüzünden 15 gün takas ve pazar banı var hepsinin. Steam Support a direk mesaj attım az önce. Hesabımdaki arkadaşlarımın hepsinde engel vardı onları da kaldırdım. Ayrıca profil fotoğrafı ve profil adım da değiştirilmişti. Bunları da yeniden düzenledim. Yardımcı olur musunuz?

NOT: 3. parti olan herhangi bir siteye giriş yapmadım. Kesinlikle saçma sapan sitelerde vakit geçirmiyorum. Her şeyi yasal olarak yaptığımdan eminim. Yani bu nasıl olabiliyor bunu da anlamıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

CS2 DLC si bile kaldırılmış, CS2 artık görünmüyor harika gerçekten.

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    159.9 KB · Hit: 158
Son düzenleme:

DePiedra54

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
230
İsim
Eren Bilal Cihan
Böyle bir E-posta aldım ve ardından Steam üzerinden özel mesaj geldi ve hesabın dolandırıcılık faaliyetleri adı altında incelemeye alındığına dair bir şeyler yazdı ingilizce olarak ve ardından sonra resmi bir dil kullanarak türkçe dilinde yazmaya başladı ve mesajlar çok resmi görünüyordu. Ben Steam Support un böyle iletişime geçeceğini düşünmediğim için hesabı direk engelledim, şifreleri vb. değiştirdim fakat hesabımdaki bazı şeyleri eski haline getiremiyorum. Bilgisayarımda yüklü olan tüm oyunlar silinmiş. Envanterdeki itemler falan duruyor ve şuan Mobil Guard yüzünden 15 gün takas ve pazar banı var hepsinin. Steam Support a direk mesaj attım az önce. Hesabımdaki arkadaşlarımın hepsinde engel vardı onları da kaldırdım. Ayrıca profil fotoğrafı ve profil adım da değiştirilmişti. Bunları da yeniden düzenledim. Yardımcı olur musunuz?

NOT: 3. parti olan herhangi bir siteye giriş yapmadım. Kesinlikle saçma sapan sitelerde vakit geçirmiyorum. Her şeyi yasal olarak yaptığımdan eminim. Yani bu nasıl olabiliyor bunu da anlamıyorum.

Cs de herhangi biriyle takasa girdinmi

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dahası  
Reaksiyon skoru
255
İsim
OFLU HOCA
Benimde geçen hesabıma steam guard aktif olmasına rğamen çinden girdiler. Cüzdanımdaki parayı item satarak aldılar. Sonra tekrardan itemleri de aldılar.

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
Benimde geçen hesabıma steam guard aktif olmasına rğamen çinden girdiler. Cüzdanımdaki parayı item satarak aldılar. Sonra tekrardan itemleri de aldılar.
Ben guard kaldırıp tekrar kurdum 15 gün yasak var şuan

Garipbirfizikci

80+ Bronze
Sanki browserin klonlanmış ve bilgisayarın farkedene kadar hepsi elden gitmiş, ip adresini de çaldıkları için maskeleme ve konum bilgisi aynı gibi giriş yapabiliyorlar, nerden biliyorsun demeyin, başıma geldi, alakasız bir cracklı oyundan geldi hatta, ben uygulamaları asla otomatik giriş yapmadığım için steam xbox gibi platformlara ulaşamadı sadece discord ve twitterim sorun yaşamıştı

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
Genelde bilgisayarinds virüs olunca bu tür şeyler yaşanıyor dikkat et hocam. Envanterin varsa hepsini çekerler. PC yi bı tarat Temizle

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
Sanki browserin klonlanmış ve bilgisayarın farkedene kadar hepsi elden gitmiş, ip adresini de çaldıkları için maskeleme ve konum bilgisi aynı gibi giriş yapabiliyorlar, nerden biliyorsun demeyin, başıma geldi, alakasız bir cracklı oyundan geldi hatta, ben uygulamaları asla otomatik giriş yapmadığım için steam xbox gibi platformlara ulaşamadı sadece discord ve twitterim sorun yaşamıştı
Çözüm olarak ne yapmalıyım? Format vb.?
Genelde bilgisayarinds virüs olunca bu tür şeyler yaşanıyor dikkat et hocam. Envanterin varsa hepsini çekerler. PC yi bı tarat Temizle
Şuan işteyim eve gidince bakacağım ilk iş.

Bu arada benim bilgisayarımda crack olan hiçbir şey yok. Her şey lisanslı.

Garipbirfizikci

80+ Bronze
Çözüm olarak ne yapmalıyım? Format vb.?

Şuan işteyim eve gidince bakacağım ilk iş.

Bu arada benim bilgisayarımda crack olan hiçbir şey yok. Her şey lisanslı.
Geç döndüğüm için kusura bakma kaspersky yüklememi önermişlerdi bana tehlikeyi atlattım, bilgisayarda kurulu olmayan başka bir tarayıcıya geçmeni öneririm, böyle 3-4 ayda bir hesaplarımı deniyorlardı kesilmezse bu giriş denemeleri vs. format atmanı öneririm

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
Steam Destek tarafından mesaj geldi. Kişinin sahtekar olduğu belli olmuş oldu. Güvenlik ihlali olduğu fakat hesabımın şifresini sıfırlayarak ve mobil Guard kullanarak hesabımı koruduğum da belirtilmiş.

Mesajda şu şekilde:

Şu anda size, mesajınızı yazdığınız dilde yardımcı olacak kimse yok, bu yüzden İngilizce yanıt veriyorum. Bu şekilde, size mümkün olan en kısa sürede yardımcı olmaya başlayabiliriz. İngilizce yerine tercih ettiğiniz dilde yanıt verebilirsiniz.

I've checked the account and I see that it was compromised but you were able to secure it by resetting the account's password. Good thing that you still have Steam Guard Mobile Authenticator enabled.

I recommend that you also review our Account Security Recommendations.

Please note that a Steam/Valve administrator/employee/moderator will never contact you through Discord, Steam chat or any other place to talk about anything pertaining to your account.

Steam Support
Jess

Son düzenleme:

YazılımKafa

80+ Silver

Ucuz kurtarmışsın. Muhtemelen bilgisayarında virüs vardı. Yoksa steam den gelen linke vs basmadan hesabı nasıl alsınlar. Bilinçli hareket edip gerekeni yapmışsın

MAH0A

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
449
İsim
Mahmut Taplamacıoğlu
Ucuz kurtarmışsın. Muhtemelen bilgisayarında virüs vardı. Yoksa steam den gelen linke vs basmadan hesabı nasıl alsınlar. Bilinçli hareket edip gerekeni yapmışsın
Evet, bu bir rehber olur umarım benzer şeyler yaşayanlar için.

Kızgın Timsah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
441
İsim
1 2
Son zamanlarda çoğu kişiye olmaya başladı. Steam destek ekibinden birisinin hiçbir şekilde Türkçe konuşacağını düşünmüyorum. Global dil olan İngilizceyi konuşur. Muhtemelen dolandırıcı da bunları nasıl yaptığını bilemiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,914
Üyeler
140,725
Son üye
Kutayyy
Top Bottom