Neler Yeni

Rehber Steam profil güzelleştirme rehberi serisi - 2 - Profile çizim vitrini ekleme

AneX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,177
İsim
THEY CALL ME ANEX
aşırı bilgilendirici eyw kirwe

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
960
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
960
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis

Mırnav

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,698
İsim
SANANE
Merhabalar, rehber serimin 2. bölümündeyiz önceki rehberimizde Steam hesabımızı 10 levele yükseltmiştik. Eğer önceki rehberi okumadıysanız ve 10 level değilseniz o rehberi okumanızı tavsiye ederim.

İlk bölümün sonunda bir soru sormuştum uğraşmak ister misiniz diye. Eğer uğraşmak istemezseniz 2 seçeneğiniz var

1. Seçenek Bütçeniz elveriyorsa ciddi fiyatlara satın alabilirsiniz.

Eğer bu seçeneği düşünüyorsanız satın almanızı tavsiye ettiğim kişiyi alttaki linke ekleyeyim. Bu arkadaş en popüler designerler arasındadır.

2. Seçenek İnternetten bedava design bulabilirsiniz.

Bu seçeneği seçtiyseniz tarayıcınıza ''Steam Profile Design'' yazın. Karşınıza çıkan ilk seçeneklerden birinde devinantart sitesi olacaktır. Bu sitede bulmanız daha kolaydır fakat aralarında ücretli olanlarda var ücretsiz olanlarda. Ücretsiz olanların açıklama kısmında indirme linki ve Steam arkaplanı linki olacaktır.
Örnek: https://www.deviantart.com/adamo333/art/Steam-Artwork-Kaguya-Shinomiya-Love-Is-War-906340621
Alıntıyı görüntüle
İstediğiniz bir dizaynı seçebilirsiniz ama karşınıza genellikle anime temalı şeyler çıkacaktır. Ben bu dizayn üzerinden anlatmak istiyorum yapacağımız işlemleri zaten çoğu dizaynda yapacağınız şeyler birbirinin aynısı.
Öncelikle Background yazısına tıklıyoruz.

Alıntıyı görüntüle

Bizi backgroundun sayfasına attı gördüğünüz gibi pahalı bir background ama bunu çok ucuza almanın bir taktiği var (Bu taktik her oyunda olmuyor kontrol etmeniz gerekiyor oyunun mağaza sayfası üzerinden)

Öncelikle backgroundun hangi oyunun backgroundu olduğuna bakın. Bu background gördüğünüz gibi Zup! F oyununun backgroundu. Şimdi Steam mağazasında Zup! F oyununu aratalım.
Oyunun sayfasında aşağılarda puan dükkanı öğeleri var mı diye kontrol edelim.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Gördüğünüz gibi var tümünü göster yapıp baktığımız zaman aradığımız backgroundun olduğunu görüyoruz.
Bu backgroundu satın almak için öncelikle oyunu satın alıp 2 saat oynamamız gerekiyor çünkü steam backgroundu alıp iade etmemizi istemiyor.
Not: Puan dükkanından aldığınız ürünleri satamazsınız yani o kâr etme düşüncesi aklınızdan geçtiyse o fikir olmuyor (Denendi onaylandı)
Oyunu alıp idle master ile saat kasabilirsiniz.
Background zaten bende vardı o yüzden ben bu aşamayı geçiyorum.
Alıntıyı görüntüle
Bu sayfaya geri dönüp Download tuşuna basıyoruz. Bu sizi indirme sayfasına atacak indirdikten sonra dosyaları zipten çıkarın. Sonrasında Steam atölyesine girin. (Tarayıcı üzerinden)

Alıntıyı görüntüle

Buradan dosyalarınız yazısına basın.

Alıntıyı görüntüle

Buradan ''Çizimler''e basın.

Alıntıyı görüntüle

Çizim yükleye basın bu ekranda

Alıntıyı görüntüle
Oyuna Özel Değil'e basın.

Alıntıyı görüntüle

Bu ekranda yapacağımız şeyler belli öncelikle bir isim girin çizime. Daha sonra içindeki resim geniş olan dosyayı seçin. Sizden bu aşamada ufak bir ricam var lütfen çiziminizin açıklama kısmına bu dizaynı kimin yaptığını yazın eğer ücretsiz bir çalışma kullanıyorsanız. Şimdi incele kısmını açın (çoğu tarayıcıda f12)

Alıntıyı görüntüle

Buradan konsolu seçin. ve
Tırnaklar olmadan bu yazıyı yazın
'' document.getElementsByName("image_width")[0].value = 1000;document.getElementsByName("image_height")[0].value = 1; ''

Ve enter'a basın.

Alıntıyı görüntüle

Aşağıda 1 yazdıysa halloldu demektir. Şimdi incele ekranını kapatmadan çizimin yaratısının siz olduğunu onaylayın ve '' kaydet ve devam et'' e basın. (Yüklenmesi uzun sürebilir sadece 1 kere basın)
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Şimdi aynı adımları diğer dosya içinde uygulayalım.

Burada bir sorun var dikkat etmeniz gereken

Alıntıyı görüntüle
Çiziminiz bazen çizim yükle yazısının üstünde gözükebilir dikkatli basın bu yüzden.
Aynı şeyleri yaptıktan sonra profilinize girin profili düzenle'ye basın ve sergilenen vitrine tıklayın.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Çizim vitrinini seçtikten sonra ortadaki kaleme basın.

Alıntıyı görüntüle

Resimler böyle küçük gözükecektir ilk eklediğiniz sağdakidir yani eğer benim gibi büyük olanı ilk eklediyseniz sağdaki ufak noktaya basın.
Aynı şeyi sağdaki ufak vitrin içinde yapın en sonda böyle bir görüntü olacaktır:
Alıntıyı görüntüle

Daha sonra kaydedin ve profilinize bakın.

Alıntıyı görüntüle
Yüklenmesi uzun sürebilir biraz beklemeniz gerekiyor.
Eğer profil resminizi benimki gibi yapmak isterseniz resmi ''.jpy'' ye çevirip 164x164 olarak kırpın internet üzerinden yapmak isterseniz pixlr kullanabilirsiniz.

Steam Profillerim:
https://steamcommunity.com/id/Remiliaph/
https://steamcommunity.com/id/remileas

+rep yazarsanız mutlu olurum teşekkürler.

Bundan sonraki bölümde el ile neler yapabilirsiniz kendi bildiğim kadarıyla anlatacağım. İyi günler.

Bölüm 3: https://forum.donanimarsivi.com/kon...isi-3-profile-cizim-vitrini-ekleme-p2.556627/
Eline sağlık. Ekledim "Mutlaka elimde olması gerekenler listesi"ne

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
960
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis

f3rdi20

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
100
İsim
ferdi
çok hoşuma gitti yeni pc gelsin ilk yapacağım iş bu olacak

XDEV

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Burak
Merhabalar, rehber serimin 2. bölümündeyiz önceki rehberimizde Steam hesabımızı 10 levele yükseltmiştik. Eğer önceki rehberi okumadıysanız ve 10 level değilseniz o rehberi okumanızı tavsiye ederim.

İlk bölümün sonunda bir soru sormuştum uğraşmak ister misiniz diye. Eğer uğraşmak istemezseniz 2 seçeneğiniz var

1. Seçenek Bütçeniz elveriyorsa ciddi fiyatlara satın alabilirsiniz.

Eğer bu seçeneği düşünüyorsanız satın almanızı tavsiye ettiğim kişiyi alttaki linke ekleyeyim. Bu arkadaş en popüler designerler arasındadır.

2. Seçenek İnternetten bedava design bulabilirsiniz.

Bu seçeneği seçtiyseniz tarayıcınıza ''Steam Profile Design'' yazın. Karşınıza çıkan ilk seçeneklerden birinde devinantart sitesi olacaktır. Bu sitede bulmanız daha kolaydır fakat aralarında ücretli olanlarda var ücretsiz olanlarda. Ücretsiz olanların açıklama kısmında indirme linki ve Steam arkaplanı linki olacaktır.
Örnek: https://www.deviantart.com/adamo333/art/Steam-Artwork-Kaguya-Shinomiya-Love-Is-War-906340621
Alıntıyı görüntüle
İstediğiniz bir dizaynı seçebilirsiniz ama karşınıza genellikle anime temalı şeyler çıkacaktır. Ben bu dizayn üzerinden anlatmak istiyorum yapacağımız işlemleri zaten çoğu dizaynda yapacağınız şeyler birbirinin aynısı.
Öncelikle Background yazısına tıklıyoruz.

Alıntıyı görüntüle

Bizi backgroundun sayfasına attı gördüğünüz gibi pahalı bir background ama bunu çok ucuza almanın bir taktiği var (Bu taktik her oyunda olmuyor kontrol etmeniz gerekiyor oyunun mağaza sayfası üzerinden)

Öncelikle backgroundun hangi oyunun backgroundu olduğuna bakın. Bu background gördüğünüz gibi Zup! F oyununun backgroundu. Şimdi Steam mağazasında Zup! F oyununu aratalım.
Oyunun sayfasında aşağılarda puan dükkanı öğeleri var mı diye kontrol edelim.
Alıntıyı görüntüle
Alıntıyı görüntüle

Gördüğünüz gibi var tümünü göster yapıp baktığımız zaman aradığımız backgroundun olduğunu görüyoruz.
Bu backgroundu satın almak için öncelikle oyunu satın alıp 2 saat oynamamız gerekiyor çünkü steam backgroundu alıp iade etmemizi istemiyor.
Not: Puan dükkanından aldığınız ürünleri satamazsınız yani o kâr etme düşüncesi aklınızdan geçtiyse o fikir olmuyor (Denendi onaylandı)
Oyunu alıp idle master ile saat kasabilirsiniz.
Background zaten bende vardı o yüzden ben bu aşamayı geçiyorum.
Alıntıyı görüntüle
Bu sayfaya geri dönüp Download tuşuna basıyoruz. Bu sizi indirme sayfasına atacak indirdikten sonra dosyaları zipten çıkarın. Sonrasında Steam atölyesine girin. (Tarayıcı üzerinden)

Alıntıyı görüntüle

Buradan dosyalarınız yazısına basın.

Alıntıyı görüntüle

Buradan ''Çizimler''e basın.

Alıntıyı görüntüle

Çizim yükleye basın bu ekranda

Alıntıyı görüntüle
Oyuna Özel Değil'e basın.

Alıntıyı görüntüle

Bu ekranda yapacağımız şeyler belli öncelikle bir isim girin çizime. Daha sonra içindeki resim geniş olan dosyayı seçin. Sizden bu aşamada ufak bir ricam var lütfen çiziminizin açıklama kısmına bu dizaynı kimin yaptığını yazın eğer ücretsiz bir çalışma kullanıyorsanız. Şimdi incele kısmını açın (çoğu tarayıcıda f12)

Alıntıyı görüntüle

Buradan konsolu seçin. ve
Tırnaklar olmadan bu yazıyı yazın
'' document.getElementsByName("image_width")[0].value = 1000;document.getElementsByName("image_height")[0].value = 1; ''

Ve enter'a basın.

Alıntıyı görüntüle

Aşağıda 1 yazdıysa halloldu demektir. Şimdi incele ekranını kapatmadan çizimin yaratısının siz olduğunu onaylayın ve '' kaydet ve devam et'' e basın. (Yüklenmesi uzun sürebilir sadece 1 kere basın)
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Şimdi aynı adımları diğer dosya içinde uygulayalım.

Burada bir sorun var dikkat etmeniz gereken

Alıntıyı görüntüle
Çiziminiz bazen çizim yükle yazısının üstünde gözükebilir dikkatli basın bu yüzden.
Aynı şeyleri yaptıktan sonra profilinize girin profili düzenle'ye basın ve sergilenen vitrine tıklayın.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Çizim vitrinini seçtikten sonra ortadaki kaleme basın.

Alıntıyı görüntüle

Resimler böyle küçük gözükecektir ilk eklediğiniz sağdakidir yani eğer benim gibi büyük olanı ilk eklediyseniz sağdaki ufak noktaya basın.
Aynı şeyi sağdaki ufak vitrin içinde yapın en sonda böyle bir görüntü olacaktır:
Alıntıyı görüntüle

Daha sonra kaydedin ve profilinize bakın.

Alıntıyı görüntüle
Yüklenmesi uzun sürebilir biraz beklemeniz gerekiyor.
Eğer profil resminizi benimki gibi yapmak isterseniz resmi ''.jpy'' ye çevirip 164x164 olarak kırpın internet üzerinden yapmak isterseniz pixlr kullanabilirsiniz.

Steam Profillerim:
https://steamcommunity.com/id/Remiliaph/
https://steamcommunity.com/id/remileas

+rep yazarsanız mutlu olurum teşekkürler.

Bundan sonraki bölümde el ile neler yapabilirsiniz kendi bildiğim kadarıyla anlatacağım. İyi günler.

Bölüm 3: https://forum.donanimarsivi.com/kon...isi-3-profile-cizim-vitrini-ekleme-p2.556627/
Eline sağlık.

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Remi

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
960
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis

rave

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
954
İsim
Ahmet Şeker
hocam dosya boyutu 8mb den küçük ama yine de hata alıyorum yardımcı olur musun

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Linkteki arka planı indirdim ama ortadaki görsel tam boyutlu durmuyor yardımcı olur musunuz?

1682176419087.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,474
Üyeler
138,363
Son üye
Emre8359
Top Bottom