Neler Yeni

Sürekli mavi ekran hatası alıyorum

Merdo06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Mert
Sorun driverlarla ile alakalı. Driver booster gibi hazır driver kuran programları kesinlikle tavsiye etmiyorum. Güncel pclerde manuel driver yüklemeye gerek dahi yok zaten windows hepsini otamatik buluyor. Tekrar temiz windows kurulumu yapmanızı ve driver booster gibi programları kullanmamanızı öneririm sorununuz düzelecektir.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Sorun driverlarla ile alakalı. Driver booster gibi hazır driver kuran programları kesinlikle tavsiye etmiyorum. Güncel pclerde manuel driver yüklemeye gerek dahi yok zaten windows hepsini otamatik buluyor. Tekrar temiz windows kurulumu yapmanızı ve driver booster gibi programları kullanmamanızı öneririm sorununuz düzelecektir.
Anladım hocam çok teşekkür ederim, bilsem hiç kurmazdım. GeForce Experience ve Dell sitesinden kontrol edip yüklüyorum onlardan bir sıkıntı olur mu? Bir de format atmadan çözmenin bir yolu yok mu? Baya program kurdum çünkü şimdi her şeyi yeniden kurup ayarlamam baya vaktimi alacak :(

Merdo06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Mert
Anladım hocam çok teşekkür ederim, bilsem hiç kurmazdım. GeForce Experience ve Dell sitesinden kontrol edip yüklüyorum onlardan bir sıkıntı olur mu? Bir de format atmadan çözmenin bir yolu yok mu? Baya program kurdum çünkü şimdi her şeyi yeniden kurup ayarlamam baya vaktimi alacak :(
Geforce Experience ve dell'in sitesinden kurduğunda sorun olmaz. Format atmadan da bütün driverları aygıt yöneticisinden kaldırabilirsin. Daha sonrasında tekrar yüklersin ama sorunun çözülmeyebilir. Önce format atmadan dene sorun çözülmezse son çare atarsın

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Geforce Experience ve dell'in sitesinden kurduğunda sorun olmaz. Format atmadan da bütün driverları aygıt yöneticisinden kaldırabilirsin. Daha sonrasında tekrar yüklersin ama sorunun çözülmeyebilir. Önce format atmadan dene sorun çözülmezse son çare atarsın
Tamamdır o zaman hocam, çok teşekkür ederim :)

Merdo06

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
133
İsim
Mert

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
@Merdo06 @Kurmajger @KojiroHyuga04 Arkadaşlar tekrardan merhaba. Bugün format attım, her şeyi temizledim baştan kurdum. Iobit herhangi bir yazılımını yüklemedim, sadece Dell sitesinden ve Geforce Experience üzerinden yükledim sürücüleri. Ancak Premiere Pro CC 2017'de yine mavi ekran hatası aldım şaka gibi :( “System Thread Exception not Handled” hatasını verdi bu sefer. Gerçekten bu Premiere Pro ile mi alakalı acaba? Başlarken de aşağıdaki gibi bir uyarı alıyorum. Eğer öyleyse özelden bildiğiniz güzel bir sürüm varsa yazabilir misiniz? Çok teşekkürler.

Ekler

• PremierePro.PNG
    PremierePro.PNG
    8.3 KB · Hit: 21

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
@Merdo06 @Kurmajger @KojiroHyuga04 Arkadaşlar tekrardan merhaba. Bugün format attım, her şeyi temizledim baştan kurdum. Iobit herhangi bir yazılımını yüklemedim, sadece Dell sitesinden ve Geforce Experience üzerinden yükledim sürücüleri. Ancak Premiere Pro CC 2017'de yine mavi ekran hatası aldım şaka gibi :( “System Thread Exception not Handled” hatasını verdi bu sefer. Gerçekten bu Premiere Pro ile mi alakalı acaba? Başlarken de aşağıdaki gibi bir uyarı alıyorum. Eğer öyleyse özelden bildiğiniz güzel bir sürüm varsa yazabilir misiniz? Çok teşekkürler.
Arkadaşlar sizce sebebi nedir?

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hazar Günay
Ekran kartında donanımsal arıza olduğunu düşünüyorum.

OCCT indirip 15 dakikalık bir VRAM testi çalıştıralım.
Ayarlarına ellemeden testi başlatın.

Çökerse donanımsal bir sorun olma ihtimali yüksek.

Ek bir şey daha. Sistemde Afterburner varsa Afterburner üzerinden yaptığınız ayarları kaldırın ve sistemi öyle kullanın.
Eğer yoksa da direkt testi yapın.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

Ek bir şey daha. Sistemde Afterburner varsa Afterburner üzerinden yaptığınız ayarları kaldırın ve sistemi öyle kullanın.
MSI Afterburner değil mi hocam? Yok o program bende, testi yapıp sonuçları atacağım buraya. Bu arada son mesajımı yazdığımdan beri ne Premiere Pro ne de diğer programlarda mavi ekran hatası vermedi ilginç bir şekilde.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

Ekler

• OCCT.PNG
    OCCT.PNG
    151.3 KB · Hit: 18
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Hazar Günay
Kart sağlam şükür. Test çökse sizi bayağı uğraştırırdı.

Sürücü deneyeceğiz karta. NVIDIA sitesinden 497.29 sürümünü kurmayı deneyin. Stabil ve performanslı bir sürümdür.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
390
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Kart sağlam şükür. Test çökse sizi bayağı uğraştırırdı.

Sürücü deneyeceğiz karta. NVIDIA sitesinden 497.29 sürümünü kurmayı deneyin. Stabil ve performanslı bir sürümdür.
Şükürler olsun kart sağlam dediğiniz gibi, ben de zaten sürücülerle ilgili olduğunu düşünüyordum. Dediğiniz sürümü kurup buraya yazacağım, çok teşekkürler :)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
903,459
Üyeler
140,203
Son üye
mimaotml
Top Bottom