Neler Yeni

Mavi Ekran SÜREKLİ MAVİ EKRAN YİYORUM

Numß

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Efe Bağçe
Arkadaşlar 50 defa konu açtım farklı şekilde ama ne bi cevap geliyo ne bişey sabahtandır uğraşıyoeum 50 defa format attım işe yaramıyor anlamıyorum bir türlü gerçekten olay şu ki öncekilerde ne yaptım da sonra mavi ekran verdi hatıramıyorum ama her şeyi yaptım güncellemeleride yaptım daha sonra ram mhz artırmak için bios girdim core perfoemance kapatıp ram mhz artırdım ardından tekrar açtım pc mavi ekran verdi lütfen artık biri bi yardım etsin 1 haftadıe şu saçma sapan şeyle uğraşıyorum ya kendi kendine kurtarmaya gidiyor pc bu seferde kurtarma ekranında donup kalıyor yemin ederim kafayı yiycem yardım edin

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,560
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Mavi ekran verdiğinde hangi kodu veriyor?

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,560
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Problem RAM lerden kaynaklı gibi duruyor. Bilmiyorum neler yaptın ama ramlerin varsa tek takabilirsin başka slota takabilirsin vs vs. Genelde PC donması veya bu tarz mavi ekranlar RAM den kaynaklı oluyor

Numß

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Efe Bağçe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Problem RAM lerden kaynaklı gibi duruyor. Bilmiyorum neler yaptın ama ramlerin varsa tek takabilirsin başka slota takabilirsin vs vs. Genelde PC donması veya bu tarz mavi ekranlar RAM den kaynaklı oluyor
Ben de öyle düşündüm de emin olamadığım için bişey yapmadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

En baştan anlatıyım yakşalık 50 kere format atmışımdır bunun haricinde zaten format atarken de donuyodu bios pilini çıkardım sıfırladım sonra attım formatı sata kablolarını kontrol ettim tekrardan pc açar açmaz zaten teste soktum direk ssdleri falan hiç birinde sıkıntı yok ramleri bi teste sokmadım veya slot değiştirmedim o kadar

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,560
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Benzer sorunlar benim de başıma geliyordu ram suçlu çıktı :) Genelde birden fazla ram takınca bu tarz problemler çıkabiliyorsa varsa tek ram tak eğer imkanın varsa başka ram dene, bence düzelir.

Numß

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Efe Bağçe

En baştan anlatıyım yakşalık 50 kere format atmışımdır bunun haricinde zaten format atarken de donuyodu bios pilini çıkardım sıfırladım sonra attım formatı sata kablolarını kontrol ettim tekrardan pc açar açmaz zaten teste soktum direk ssdleri falan hiç birinde sıkıntı yok ramleri bi teste sokmadım veya slot değiştirmedim o kadar
Ama ramleri okuyoe anakart sorun slotta değil tahminen

Benzer sorunlar benim de başıma geliyordu ram suçlu çıktı :) Genelde birden fazla ram takınca bu tarz problemler çıkabiliyorsa varsa tek ram tak eğer imkanın varsa başka ram dene, bence düzelir.
Bi deniyim zaten bi o kaldı denemediğim

kankam şu an başarılı bir şekilde açabildim tabi henüz daha bişey belli değil gider mi tekrar bilmiyoeum ama aklıma bir de şu takıldı şimdi bu ramlerin takılı olduğu slotlarda hata veriyorsa slotlarda arıza var demek mi oluyor çünkü ona göre garantiye göndericem de

Son düzenleme:

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,560
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
Ama ramleri okuyoe anakart sorun slotta değil tahminen

Bi deniyim zaten bi o kaldı denemediğim

kankam şu an başarılı bir şekilde açabildim tabi henüz daha bişey belli değil gider mi tekrar bilmiyoeum ama aklıma bir de şu takıldı şimdi bu ramlerin takılı olduğu slotlarda hata veriyorsa slotlarda arıza var demek mi oluyor çünkü ona göre garantiye göndericem de
Ramlerin problemli olabilir tüm olasılıkları dene en kötü bozuk denk gelirse onu gönderirisin.

Numß

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Efe Bağçe
Ramlerin problemli olabilir tüm olasılıkları dene en kötü bozuk denk gelirse onu gönderirisin.
Denedim her şeyi yaptığım aşamaları anlatıyım
2. ve 4. slotta vardır ram 2. slotu söktüm 4. ile çalıştırdım daha sonra tekrar 2. slota çıkardığımı taktım ardından pc gene açıldı ama bi süre sonra klavye mouse ekran görüntüsü falan gitti ssd sinyal ışığına baktım o da yanıp sönmüyodu kısacası sistem kapanmıştı ama kasa çalışmaya devam ediyodu fanlar falan dönüyodu sonra tekrar çıkardım 2. slotu 4. slotuda söktüm denemek için 2. slottaki rami (arızalı olduğunu düşündüğüm) 4. ve 2. slota tek başına denedim ancak ikisinde de açılmadı daha sonra bios sıfırladım tekrar sağlam olduğunu düşündüğüm rami 4. slota taktım çalıştırdım ilk önce bi boot ışığı yandı resledim açıldı pc

Slotlarda bi sıkıntı olcağını sanmıyorum çünkü slotlar okuyo ve çalıştırıyo dediğin gibi ramlerin birinde sıkıntı var onu da garantiye göndericem en sağlıklı yolu bu sanırım sürekli tak çıkar yapıp anasını ağlatmak yerine parçaların en iyisi garantiye gönderiyim teknik ekip baksın tek tek

Slotlarda bi sıkıntı olcağını sanmıyorum çünkü slotlar okuyo ve çalıştırıyo dediğin gibi ramlerin birinde sıkıntı var onu da garantiye göndericem en sağlıklı yolu bu sanırım sürekli tak çıkar yapıp anasını ağlatmak yerine parçaların en iyisi garantiye gönderiyim teknik ekip baksın tek tek

Top Bottom