Neler Yeni

Superonline Binama Fiber Altyapı İçin aradı (Güncelleme) Binaya Geldi !!

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,087
İsim
umut şahin
Merhaba arkadaşlar 1.5 aylık uğraşlarım sonucunda bugün Superonline tarafından arandım ve yarın evde olup olmadığımı sordular evdeyim dedim ve yarın gelip evrakları imzalaticaz Binanıza Fiber internet çekeceğiz dediler. Sonunda Fiber internet altyapısına ulaşıyorum galiba herhangi bir ücret talep etmezler değil mi?
Güncelleme: Bugün çalışan geldi iki tane kağıt imzalattı birisi protokol bina için diğeride proje için maddeleri okudum 5. maddede tüm masraflar superonline tarafından karşılanacaktır yazıyordu çalışana da sordum o da aynısını dedi, belgeleri imzaladım telefon uygulamasından adresimi seçip bir şeyleri onayladı ne zaman gelirler diye sorduğumda yoğunluğa göre değişiyor dedi bakalım başlangıç ateşini yaktım inşallah en kısa sürede kavuşurum
knkm bence cam kabloya dikkat et bina içind açalıştıklarında da dikkat et veya başka biri çalışsa da dikkat edin kırmasınlar kablolyu

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
530
İsim
Furkan Enes Kaplan
knkm bence cam kabloya dikkat et bina içind açalıştıklarında da dikkat et veya başka biri çalışsa da dikkat edin kırmasınlar kablolyu
ederim hocam kablo cok değerli :D

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,087
İsim
umut şahin
ederim hocam kablo cok değerli :D
evet ben taşındığım apartmana fiber çektirmişltim yaklaşık 2 ay sonra b,r dükkan açıldı alt katta oraya kablo çekmek için fiiber kablonun oradan yeri delerken kırdılar kabloyu sonra 1 haftaya anca geldi fiber ekip
Mesaj otomatik birleştirildi:

evet ben taşındığım apartmana fiber çektirmişltim yaklaşık 2 ay sonra b,r dükkan açıldı alt katta oraya kablo çekmek için fiiber kablonun oradan yeri delerken kırdılar kabloyu sonra 1 haftaya anca geldi fiber ekip
bu arada tt altyaspısı kullanıyorum ben

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
530
İsim
Furkan Enes Kaplan

bu arada tt altyaspısı kullanıyorum ben
Cok acemice iş yapmislar

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
530
İsim
Furkan Enes Kaplan
evet dışardan gelen elektirikçiymiş kıran kişi baya tartıştım hani göz var nizam var ve birde kabloyu ben kırmöışım gibi davraqnıyordu adam
suç bastırmaya çalışmış aklınca

QCerberusQ

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
530
İsim
Furkan Enes Kaplan

timssy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
Salih
yanlış bilgi. solde herkese ont dahil cihaz vermiyorlar. size öyle denk gelmiş. ayrıca ont ayrı olmasının dezavantajı var. routerlar kaliteli değil. başka bir router takmak istediğinde takamazsın ont dahil olduğu için. şuan sol kullanıyorum ve evimde iki adet keenetic hopper var. mesh sistem kurdum ve istediğim vpn kurabiliyorum, dns girebiliyorum. tavsiyem ont dahil cihaz istemeyin. @QCerberusQ
Alakası yok 500mbs ve üzeri fiber destekliyorsa en yeni huawei modem veriyor ont kendi içerisinde olan. Ayrıca ben bu modemlede her vpn' i vs. kullanabiliyorum kim kullanamıyorsun diyorsa yanlış biliyor. Gayet kaliteli modem bu arada ısındığını bile görmedim.

Ek olarak wifi 6 desteklediği için wifi performansı çok kaliteli. modem:

Peak2Core

80+
Alakası yok 500mbs ve üzeri fiber destekliyorsa en yeni huawei modem veriyor ont kendi içerisinde olan. Ayrıca ben bu modemlede her vpn' i vs. kullanabiliyorum kim kullanamıyorsun diyorsa yanlış biliyor. Gayet kaliteli modem bu arada ısındığını bile görmedim.

1000 mbps tarife kullanıyorum ve zte h3600 ile birlikte harici ont verdiler. daha 1 ay olmadı baglatalı. ayrıca her wifi 6 destekleyen cihaz iyi diye bir şey yok. ikinci olarak vpn kurabiliyorsan madem at bize bir resim görelim.

edit: sen işletim sistemine vpn kurmaktan bahsedıyorsun ben modeme vpn kurmaktan bahsedıyorum. aynı sey degıller.

timssy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
429
İsim
Salih
1000 mbps tarife kullanıyorum ve zte h3600 ile birlikte harici ont verdiler. daha 1 ay olmadı baglatalı. ayrıca her wifi 6 destekleyen cihaz iyi diye bir şey yok. ikinci olarak vpn kurabiliyorsan madem at bize bir resim görelim.
Sana yalan borcum mu var :d neyini atayım. Vpn kullanabiliyorum işte.

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

Herkese vermiyor, aynı modemin ONT dahil olmayanı denk gelmişti bize. 100Mbps ve üstü her hıza Wifi 6 Router veriyorlar, ONT dahil mi o şansa.

Top Bottom