Neler Yeni

Yardım sürekli gelen eset virüs bildirimi nedir

Berkyozclk

80+ Bronze
eset antivirüs kullanıyorum ücretli bir şekilde
windowsun sag alt kısmına surekli bildirim geliyor ve uygulamadan bakınca da alttaki sorun cıkıyor nedir bu ne yapmam lazım
bazen oyundayken bu bildirim geldiği zaman tamamen internet gidiyo ve tekrar geliyo lolde bi 10 20 sn baglantı gitmişti gecen gun
1699885401694.png

1699885448085.png

1699886584950.png

Son düzenleme:

Awsed

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Zeynel Çalık
esetle tam olarak neyden korunuyorsun

efe.Joah

80+
ne demek istedigini anlamadım yani eset virüs uygulaması genel olarak her seyden korunuyorum
evdeki tüm pclerde var aile programı amcamda falan hep kullanırız

Kardeşim inan onlar senin bilgisayarına daha çok zarar veriyorlar, 20 yıldır pbilgisayar kullanıyorum daha hiç antivirüs programı kulanmadım. Windows defenderi bile kapatıyorum program kullanarak.

Berkyozclk

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeşim inan onlar senin bilgisayarına daha çok zarar veriyorlar, 20 yıldır pbilgisayar kullanıyorum daha hiç antivirüs programı kulanmadım. Windows defenderi bile kapatıyorum program kullanarak.
ne gibi zararları var bir siteye girdiğinde zararlı olup olmadıgını gorebiliryorsun en basitinden

zamzom

80+
ne gibi zararları var bir siteye girdiğinde zararlı olup olmadıgını gorebiliryorsun en basitinden
kesinlikle kullanmaya devam et gerek yok diyenlere de kulak asma çok güvenilen denilen programlarda bile bir backdoor olmasına bakıyor iş kaspersky önerimdir ama

Berkyozclk

80+ Bronze
kesinlikle kullanmaya devam et gerek yok diyenlere de kulak asma çok güvenilen denilen programlarda bile bir backdoor olmasına bakıyor iş kaspersky önerimdir ama
yok hocam zaten kullanmaya devam edicem millet sorunuma yardımcı olmak yerine baska bir oneri veriyor değişik insanlar

zamzom

80+
yok hocam zaten kullanmaya devam edicem millet sorunuma yardımcı olmak yerine baska bir oneri veriyor değişik insanlar
engellemeyi kaldır de bu senin windowsun kendi kullandığı bileşenlerden gelen trafiği virüs olarak algılamış false positive dediğimiz olay yani yanlış uyarı veriyor bundan dolayı internetin kesintiye uğramış olabilir kendi kendini engellemiş çünkü sistem

Berkyozclk

80+ Bronze
engellemeyi kaldır de bu senin windowsun kendi kullandığı bileşenlerden gelen trafiği virüs olarak algılamış false positive dediğimiz olay yani yanlış uyarı veriyor bundan dolayı internetin kesintiye uğramış olabilir kendi kendini engellemiş çünkü sistem
hocam emin misin engellemeyi kaldır diyorum di mi
1699888102471.png

efe.Joah

80+

Kardeşim hangi siteye girdiğinde uyarı alıyorsun mesela ben bi gireyim bilgisayar patlayacak mı bakayım, o yazılımların amacı sana korku salıp lisans aldırmak, para kazanmak yani. Alayı kolpa onların, açılışmış formlar var orada bakabilirsin, hem bilgisayarın performansını düşürüyor o programlar. Yine sana kalmış ama kafaya takmana değecek bir şey yok, çok gereksiz diye diyorum yani senin için

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
AV kullanmayıp, bunu öven kendinin bir halt sananlara kahkaha atıyorum. Bunların dediklerini sakın uygulamayı vs. denemeyin. Sizin soruna gelince modem üzerinde güvenli nokta algılamalarında problem var galiba. İzin ver derseniz sorununuz çözülür. Yalnız tek tek verirken programlara dikkat edin. Absürt bir şey görürseniz bir araştırın.

Klasik Eset saçmalıkları. Güvenli IP bloklarını, kendi servis ağından test edip normalde oto izin vermesi lazım.

Son düzenleme:
Top Bottom