Neler Yeni

Sym Jet x 125 veya Önerileriniz.

Aboubakar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Tuğrul Şayir
Merhaba arkadaşlar, sym jet x 125 modelini sıfır olarak vade farksız 10 taksit kampanyası ile almayı düşünüyorum. Bu motoru kullanan arkadaşlar memnun mu? 1.85 110 kiloyum motor altımda sırıtır mi? 150.000 TL ye kadar önerebileceğiniz farklı modelleri de değerlendirebilirim. Ama vade farksız taksit olması benim için olmazsa olmaz. Sym marka grubunu daha once kullananlar memnun mu,parca bulunabilirligi vs sorun oluyor mu? A2 ehliyete sahibim ama öncelikli olarak scooter olan modelleri değerlendirmek istiyorum. Istanbulda her gün 15 km mesafedeki işime köprüyü geçerek gidip geleceğim. Değerli yorumlariniz için şimdiden teşekkür ederim.

Semiramis41

80+ Bronze
A2 varsa 125 alma kilon fazla zaten 250 devam ressivo250 yada seha 250 bak seha yeni çıktı 160k şuan ressivo 180 ama sarı sitede 140 150 ye var sıfır bende ressivo vardı dehşet makinaydı tavsiye ederim yeni sattım memnundum

Aboubakar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Tuğrul Şayir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
TVS Apache rtr200, cf moto nk250 , sym jet x 125 bu 3 model arasında kaldım. Kullanıcısı veya bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilir mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam özellikle senin yorumlarını bekliyorum. @GirayHan

Son düzenleme:

GirayHan

80+ Gold
TVS Apache rtr200, cf moto nk250 , sym jet x 125 bu 3 model arasında kaldım. Kullanıcısı veya bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilir mi?

Hocam özellikle senin yorumlarını bekliyorum. @GirayHan
scooter mı motosiklet mi önce buna karar vermen lazım çok ayrı klasmanlardan bahsediyorsun. boy konusuna gelince bende 1.90'ım bizim boya touring ve endro hariç her motor ufak kalıyor buna yapacak bir şey yok ergonomiye bakıcaksın. scooter uzun boylular için çok daha rahat kullanım sağlar ( maxi scooterlar )

cf moto'nun 1.85 boya uyumu

1710843531963.png

Aboubakar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Tuğrul Şayir
scooter mı motosiklet mi önce buna karar vermen lazım çok ayrı klasmanlardan bahsediyorsun. boy konusuna gelince bende 1.90'ım bizim boya touring ve endro hariç her motor ufak kalıyor buna yapacak bir şey yok ergonomiye bakıcaksın. scooter uzun boylular için çok daha rahat kullanım sağlar ( maxi scooterlar )

cf moto'nun 1.85 boya uyumu

Alıntıyı görüntüle
Hocam, scooterda normal motosiklette olur elimdeki bütçe ile alabileceğimin en iyisini almak istiyorum sadece. Aslında jet x e karar vermiş gibiydim ancak ayak koyma yerinde bişey koymaya uygun olmaması, koltuk altına L boy kapalı kask almıyor oluşu scooter'dan bekletilerimi karşılamadığını düşündüm. Çanta takmak istemiyordum esasen ama çanta taktıktan sonra vitesli de olursa olur düşüncesine girdim. Daha önce scooter olarak yamaha cygnus, spacy alpha, hero dash, hero pleasure, vitesli olarak cbf 150, apache rtr 150 en az 5 er bin km kullandım. Apache'de 150 lik 2012 modelde gidon aşırı aşağıdaydı tek sorunum buydu gidişi vs iyiydi. Yaklaşık 3 senedir de aktif olarak motor kullanmıyorum. Vitesli veya scooter bu 3 model arasında f/p ve güvenlik başta olmak üzere, yedek parça, servisleri, kullanışlılık, olarak hangisini önerirsin? Hangi modeli alırsam alayım bayiden çıkarırken düzgün bir lastikle değiştirerek alacağım. Bu 3 model ekseninde karar vermek istememin sebebi de taksit kampanyaları oluşu.

GirayHan

80+ Gold
Hocam, scooterda normal motosiklette olur elimdeki bütçe ile alabileceğimin en iyisini almak istiyorum sadece. Aslında jet x e karar vermiş gibiydim ancak ayak koyma yerinde bişey koymaya uygun olmaması, koltuk altına L boy kapalı kask almıyor oluşu scooter'dan bekletilerimi karşılamadığını düşündüm. Çanta takmak istemiyordum esasen ama çanta taktıktan sonra vitesli de olursa olur düşüncesine girdim. Daha önce scooter olarak yamaha cygnus, spacy alpha, hero dash, hero pleasure, vitesli olarak cbf 150, apache rtr 150 en az 5 er bin km kullandım. Apache'de 150 lik 2012 modelde gidon aşırı aşağıdaydı tek sorunum buydu gidişi vs iyiydi. Yaklaşık 3 senedir de aktif olarak motor kullanmıyorum. Vitesli veya scooter bu 3 model arasında f/p ve güvenlik başta olmak üzere, yedek parça, servisleri, kullanışlılık, olarak hangisini önerirsin? Hangi modeli alırsam alayım bayiden çıkarırken düzgün bir lastikle değiştirerek alacağım. Bu 3 model ekseninde karar vermek istememin sebebi de taksit kampanyaları oluşu.
şahsen ben bu motorlar arasında hintliyi ve çinliyi eler direkt sym alır bir adette givi çanta takar keyfime bakardım. elinizde ki bütçeyi en iyi şekilde değerlendirmek için gerek ikinci el gerek yedek parça gerek servis ağı konusunda sym her zaman önde yer alıyor. ayrıca sym tayvan malı olup avrupada en çok tercih edilen scooter markaları arasındadır kymco'dan sonra. ek olarak seramik piston kullanıyor sym motor blokları çok daha uzun ömürlüdür. sym alınca iyi bi performans kayış takarsın gayette keyifli kullanırsın. yakıt ekonomisi konusunda da scooterlar her zaman iyidir konfor ve rahat sürüşte cabası. özetle şahsen ben sym'yi tercih ederdim.

ek olarak maxi scooterlarda ayak bolumune bırsey koyulmaz zaten koltuk altı hacimde yarım kask alıyorsa kabul edilebilir durumdur ve arkaya bir çanta alınarak sorun çözülür. kask çantaya koyulur koltuk altı hacmi de kişisel kullanım için uygun olur.

Aboubakar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Tuğrul Şayir
şahsen ben bu motorlar arasında hintliyi ve çinliyi eler direkt sym alır bir adette givi çanta takar keyfime bakardım. elinizde ki bütçeyi en iyi şekilde değerlendirmek için gerek ikinci el gerek yedek parça gerek servis ağı konusunda sym her zaman önde yer alıyor. ayrıca sym tayvan malı olup avrupada en çok tercih edilen scooter markaları arasındadır kymco'dan sonra. ek olarak seramik piston kullanıyor sym motor blokları çok daha uzun ömürlüdür. sym alınca iyi bi performans kayış takarsın gayette keyifli kullanırsın. yakıt ekonomisi konusunda da scooterlar her zaman iyidir konfor ve rahat sürüşte cabası. özetle şahsen ben sym'yi tercih ederdim.

ek olarak maxi scooterlarda ayak bolumune bırsey koyulmaz zaten koltuk altı hacimde yarım kask alıyorsa kabul edilebilir durumdur ve arkaya bir çanta alınarak sorun çözülür. kask çantaya koyulur koltuk altı hacmi de kişisel kullanım için uygun olur.
Teşekkürler hocam, maxiscooterlarda evet öyle ama jetx de o arasındaki olmayan boşluğun yerine boş bir tünel yapmışlar orda hiç bir şey yer almıyor. Depo arkada, orada sadece akü var ki aküyü zaten düz yapıp paspas altına da koyabilirlerdi. Kastetmek istediğim buydu. Peki diğer 2 model arasında kalsan tercihin hangisi olurdu. Cumartesi günü 3 ününde bayisine gidip dokunup görüp üstüne oturup seçeceğim. Sen de fikir vermiş olursan arada kaldığımda hızlıca karar verebilirim. Malum fuar bitimi ve seçim sonrası taksit kampanyaları bitecek, fiyatlar uçacak. En geç bu cumartesi kesinleştirip almayı düşünüyorum.

GirayHan

80+ Gold
Teşekkürler hocam, maxiscooterlarda evet öyle ama jetx de o arasındaki olmayan boşluğun yerine boş bir tünel yapmışlar orda hiç bir şey yer almıyor. Depo arkada, orada sadece akü var ki aküyü zaten düz yapıp paspas altına da koyabilirlerdi. Kastetmek istediğim buydu. Peki diğer 2 model arasında kalsan tercihin hangisi olurdu. Cumartesi günü 3 ününde bayisine gidip dokunup görüp üstüne oturup seçeceğim. Sen de fikir vermiş olursan arada kaldığımda hızlıca karar verebilirim. Malum fuar bitimi ve seçim sonrası taksit kampanyaları bitecek, fiyatlar uçacak. En geç bu cumartesi kesinleştirip almayı düşünüyorum.
şahsen benim fikrim yine değişmezdi hocam bagaj bu modele göre bence gayet yeterli cf moto alsan bu iç bagajdan da mahrum kalacaksın. yolda giderken yalpalaması aerodinamiği bozması da cabası olacak cf'nin derdi sıkıntısı bitmiyor apache'de ilk çıktığında güzel satıyordu artık onun da yüzüne bakan yok biliyorsun.

cf aldın yedek parçası sıkıntı aylardır parça bekleyen adamlar var şikayet varda dolu sıkıntı var reddit forumunda da dünya çapında sorun yaşayan avrupalılar var var oglu var yani. en basiti bir motorun km göstergesi 31 bin tl olur mu ? cf motoda oluyor benim kawasaki z900'ün komple farı 25 bin tl :) 250'lık motorun göstergesi 31.00 tl olur mu olabilir mi böyle bir şey bu motorun sıfırı kaç para ki göstergesi 31 bin tl olsun? fıkra gibi evet. insanlar bu motoru tercih etmeden önce yedek parçalarının fiyatlarını araştırmadan alıyor bu göstergenin fiyatından haberdar olan bi biz değiliz hırsızların gözdesi haline gelmiş artık. çalınan çalınana. diğer parçalarını da sen araştır bak iyice gözlemle. ben asla almam bir japonun farları 23 bın tl iken bir çin malı motorun göstergesi 31 bin tl ise kafada bişeylerin canlanması lazım diye düşünüyorum.

1710852288396.png

sym'nin bagaj hacmi. ( 50lt üstü givi çanta çiçek gibi sorunları çözer )
1710852134383.png

Aboubakar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
Tuğrul Şayir
Hocam gösterge konusunda çok haklısın. Kapalı alanımda yok motoru koyacak kesinlikle içim rahat etmez bu şartlarda. TVS ve jetx arasında karar vermeyi deneyeceğim. TVS yi hala değerlendiriyor olmamın sebebi 105 bin tl'ye vade farksız 9 taksit olarak satılıyor oluşu, 42 bin tl gibi ciddi bir fark var bu bütçede jet x ile arasında. Kymco dink r 150 modeli hakkında fikrin var mı? Bu modelde vade farksız 12 taksit var. Gerçi sanırım ikinci elde satmakta sıkıntı yaşayabilirim o modeli. Jet X kadar tutan bir model değil. Ama depolama konusunda çanta ihtiyacını da yok edebilecek kapasitede. TCS yok onda maalesef öyle bir eksisi var. @GirayHan

Son düzenleme:
Top Bottom