Neler Yeni

Tableti bataryasız çalıştırmak

ToujanG

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Taha yaprak
Instagram
Toujang_yt
Merhabalar ben zamanında 90 TL'ye pc Nivanın kalitesiz tabletlerinden almıştım
Ama zamanla bataryası ölmeye başladı ve o dereceye geldiki tablet, şarjdan çıkarıldığı anda kapanmaya başladı
Bende tableti bataryasız çalıştırmak istiyorum
Tabletin çalışmak için gerekli olan enerjisi 3.7 v 2000mAh yani 3,7 volt 2 amper bir adaptöre ihtiyacım var, elimde olan ise 5 volt 2 amper, bende söyle bişey düşündüm eğer bataryaya güç verirsem bataryadanda devreye güç versem nasıl olur diye düşündüm ve mantıklı geldi bataryayı direnç olarak kullanacaktım fakat tek sorun bu bataryada giriş çıkışları bilmiyorum uçları nasıl bağlamalıyım? (soketleri bozulma derecesinde bükmeden çalışmıyor)

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
ÖMER FARUK
bence bataryayı çıkarmadan bataryayı fulleyip kullanabilirsin. Adaptörden gelen güç ile tablet direkt olarak çalışır bataryadan yemez.

smz.

80+ Bronze
Merhabalar ben zamanında 90 TL'ye PC Nivanın kalitesiz tabletlerinden almıştım
Ama zamanla bataryası ölmeye başladı ve o dereceye geldiki tablet, şarjdan çıkarıldığı anda kapanmaya başladı
Bende tableti bataryasız çalıştırmak istiyorum
Tabletin çalışmak için gerekli olan enerjisi 3.7 v 2000mAh yani 3,7 volt 2 amper bir adaptöre ihtiyacım var, elimde olan ise 5 volt 2 amper, bende söyle bişey düşündüm eğer bataryaya güç verirsem bataryadanda devreye güç versem nasıl olur diye düşündüm ve mantıklı geldi bataryayı direnç olarak kullanacaktım fakat tek sorun bu bataryada giriş çıkışları bilmiyorum uçları nasıl bağlamalıyım? (soketleri bozulma derecesinde bükmeden çalışmıyor)
Hocam patlamasında

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,893
Üyeler
156,541
Son üye
havix
Top Bottom