Neler Yeni

Taksitli Kredi kartı mantığı anlamadım

Anime Katledici

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Nihat Ege Sancak
Dostlar Laptop alacağım Aylık taksit 700 TL Ve kartta 700 TL var şimdi ben taksit ile alsam 700 TL yi çekicek değil mi yoksa laptop ne kadar ise o kadar mı bulundurmaliyim

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dostlar Laptop alacağım Aylık taksit 700 TL Ve kartta 700 TL var şimdi ben taksit ile alsam 700 TL yi çekicek değil mi yoksa laptop ne kadar ise o kadar mı bulundurmaliyim
Laptopun taksitli alınacak tutarı ne kadarsa o kadar limitin kartta olması lazım. Toplam tutar kart limitinden düşüp her ay taksit ödedikçe kartta ödenen tutar kadar limit açılır.

Anime Katledici

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Nihat Ege Sancak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Laptopun taksitli alınacak tutarı ne kadarsa o kadar limitin kartta olması lazım. Toplam tutar kart limitinden düşüp her ay taksit ödedikçe kartta ödenen tutar kadar limit açılır.
Yani 8 Bin TL olmasına gerek yokmu limit 8 bin olsa alınabiliyor yani doğru anladım dimi

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Alacağın laptop eğer taksitli fiyatı 8000 liraysa evet 8000 limit yeterli. Eğer taksitli fiyatı mesela 8500 liraysa limitinde 8500 olması gerekir. Bu bahsettiğim limit kullanılabilir limit olmalı. Yani kartın limiti 8000 olupta kullanılabilir limit 7000se alınamaz.

Anime Katledici

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Nihat Ege Sancak
Alacağın laptop eğer taksitli fiyatı 8000 liraysa evet 8000 limit yeterli. Eğer taksitli fiyatı mesela 8500 liraysa limitinde 8500 olması gerekir. Bu bahsettiğim limit kullanılabilir limit olmalı. Yani kartın limiti 8000 olupta kullanılabilir limit 7000se alınamaz.
Anladım çok sağol
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde şey soracağım kredi kartın limiti Tek seferlik yükseltilebilir mi

@BurakBrllr Limit Tek Seferlik Yükseltilebilir mi ?

Son düzenleme:

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Anladım çok sağol

Birde şey soracağım kredi kartın limiti Tek seferlik yükseltilebilir mi
Eğer bankayla alakalı ödemelerde sorun yoksa limit yükseltmede sıkıntı çıkmaz. Mobil uygulama kullanılıyorsa oradan yoksa kart sahibi telefon edip kart limitini yükseltebilir.

Anime Katledici

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Nihat Ege Sancak
Eğer bankayla alakalı ödemelerde sorun yoksa limit yükseltmede sıkıntı çıkmaz. Mobil uygulama kullanılıyorsa oradan yoksa kart sahibi telefon edip kart limitini yükseltebilir.
Bin TL limit var 7500 8000 civarı yükseltme yapabilirler mi ?

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bin TL limit var 7500 8000 civarı yükseltme yapabilirler mi ?
Mobil uygulama varsa eğer oradan istediğin limiti yazıp başvuru yolluyorsun ve kısa süre içerisinde uygun görülürse yükseltiliyor. Telefondan yapılırken de büyük ihtimal o şekil olur diye düşünüyorum. Bir de bankanın sitesine girip oradan mesaj ile de talep oluşturma imkanı oluyor.

Anime Katledici

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Nihat Ege Sancak
Mobil uygulama varsa eğer oradan istediğin limiti yazıp başvuru yolluyorsun ve kısa süre içerisinde uygun görülürse yükseltiliyor. Telefondan yapılırken de büyük ihtimal o şekil olur diye düşünüyorum. Bir de bankanın sitesine girip oradan mesaj ile de talep oluşturma imkanı oluyor.
İnternetten Baktığımda Limit arttırma 3 4 ay sürüyormuş Doğrumu yoksa Birkaç güne onaylanır mı

BurakBrllr

80+ Silver
En İyi Cevap
1
İnternetten Baktığımda Limit arttırma 3 4 ay sürüyormuş Doğrumu yoksa Birkaç güne onaylanır mı
Yok o kadar üzün süreni hiç görmedim. Ben mobil uygulamadan başvuru yaptığımda en fazla 1 saat içinde onaylandı diye mesaj geliyordu.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
700 çekecek.

Top Bottom