Neler Yeni

Tamirci 450 TL masraf çıkarttı, bunu ödememe değer mi? Sistemim düzelir mi?

#Batuhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Batuhan Aygül
Arkadaşlar merhaba. Benim bir laptopum var, i3 işlemcili 5 senenin üstünde bir laptop. Geçen sene LoL oynarken ekranda çizikler oluşmaya başladı ve bir anda kapandı. Sonra tekrar açılmadı ekranı. Laptop çalışıyor fakat ekrana görüntü gelmiyor. Monitöre bağladım kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı diyor, %100 olup sürekli yeniden başlatıyor. Götürdüm tamirciye chipset değişimi yapılması gerekiyor dedi, 450 lira bir ücret. Ben bu değişimi yapsam laptop eskisi gibi olur mu, daha ne kadar kullanabilirim? Bir sorun olmayacağından emin olsam SSD ve RAM takviyesi de yapıp kullanacağım. Malum laptoplar bu ara pahalı. Ne önerirsiniz, ne kadar kullanırım yaptırsam?

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
tipik ekran kartı hatası. ısı işlemi ile hayata döndürebilir. Ama bu işlem 1 haftada dayanabilir 1 ayda 1 yılda dayanabilir hiçte bozulmayabilir.
işinizi garantiye almak istiyorsanız ekran kartı cipini değiştirtin.

#Batuhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Batuhan Aygül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tipik ekran kartı hatası. ısı işlemi ile hayata döndürebilir. Ama bu işlem 1 haftada dayanabilir 1 ayda 1 yılda dayanabilir hiçte bozulmayabilir.
işinizi garantiye almak istiyorsanız ekran kartı cipini değiştirtin.
ısı işlemi için geç olduğunu söyledi tamirci arkadaş bana chipset değişimi yapılacağını söyledi sizin dediğinizle farkı nedir ekran kartı çipi yaptırıldıktan sonra sorun çıkartır mı ve ne kadar ücret öderim

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Mustafa Şen
Benim de daha önce ekran kartı chipsetim arızalandı ve tamirciye götürmem gerekti. İnternet üzerinden bir yer buldum ve götürdüğüm yer bu konuda deneyimli olduğunu söyledi. Yaptırdıktan yani chipseti değiştirdikten sonra yanlışım yoksa 6 aydan fazla kullandım daha sonra kendi hatamla anakartı yaktım. Anakartı yaptırdım ve 1 2 ay sonra sanırım besleme devresi bozuldu ancak bu sorunların ekran kartıyla alakası yok diyebilirim. Cihazım şuan her ne kadar arızalı olsa da ekran kartı son kullanımım da dahil olmak üzere oldukça sağlamdı. Yani sisteminin ekran kartı çok kötü değilse ve seni idare edecekse araştırıp bu konuda iyi bir yer bularak yaptırabilirsin. Kısacası gidip kafana göre herhangi bir bilgisayarcıya tamir ettirme çünkü bu konular oldukça hassas konulardır ve iyi işçilikle yapılmaları gerekir. Son olarak şunu belirtmek istiyorum yaptırdıktan sonra ekran kartının ne kadar süre dayanacağı veya bir daha bozulup bozulmayacağı biraz şans işidir bunu göz önüne alarak yaptır.

#Batuhan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Batuhan Aygül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benim de daha önce ekran kartı chipsetim arızalandı ve tamirciye götürmem gerekti. İnternet üzerinden bir yer buldum ve götürdüğüm yer bu konuda deneyimli olduğunu söyledi. Yaptırdıktan yani chipseti değiştirdikten sonra yanlışım yoksa 6 aydan fazla kullandım daha sonra kendi hatamla anakartı yaktım. Anakartı yaptırdım ve 1 2 ay sonra bir sanırım besleme devresi bozuldu ancak bu sorunların ekran kartıyla alakası yok diyebilirim. Cihazım şuan her ne kadar arızalı olsa da ekran kartı son kullanımım da dahil olmak üzere oldukça sağlamdı. Yani sisteminin ekran kartı çok kötü değilse ve seni idare edecekse araştırıp bu konuda iyi bir yer bularak yaptırabilirsin. Kısacası gidip kafana göre herhangi bir bilgisayarcıya tamir ettirme çünkü bu konular oldukça hassas konulardır ve iyi işçilikle yapılmaları gerekir. Son olarak şunu belirtmek istiyorum yaptırdıktan sonra ekran kartının ne kadar süre dayanacağı veya bir daha bozulup bozulmayacağı biraz şans işidir bunu göz önüne alarak yaptır.
teşekkür ederim peki nerde yaptırdınız siz paylaşır mısınız benimle adını yerini araştırayım

Dahası  
Reaksiyon skoru
80
İsim
Mustafa Şen
teşekkür ederim peki nerde yaptırdınız siz paylaşır mısınız benimle adını yerini araştırayım
Benim yaptırdığım yer üniversitem sebebiyle Isparta'da bulunuyordu ne yazık ki muhtemelen size yakın değildir.

Top Bottom