Neler Yeni

Tartışma veya yanlış bilgi oluşturan konuların kilitlenmesi

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Tayfun Yılmaz
Tartışma çıkaran konular forumda gerginlik yaratıyor, yanlış bilginin olduğu konu ise insanların bu yanlış bilgiye inanmasına böylece kötü yolda ilerlemesine sebep oluyor.Forumun sağlığı için bu tür konuların kilitlenmesi veya silinmesi bence çok güzel bir kural olacaktır.Buna çoğu kişinin de olumlu cevap vereceğine inanıyorum.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Tartışma çıkaran konular forumda gerginlik yaratıyor, yanlış bilginin olduğu konu ise insanların bu yanlış bilgiye inanmasına böylece kötü yolda ilerlemesine sebep oluyor.Forumun sağlığı için bu tür konuların kilitlenmesi veya silinmesi bence çok güzel bir kural olacaktır.Buna çoğu kişinin de olumlu cevap vereceğine inanıyorum.
Zaten rapor atılıpta gerekli uyarıyı alıyorlar. Sonrasında mesajının üstünde kocaman YANLIŞ BİLGİLENDİRME yazıyor. Bence silinmesine gerek yok, belki o konuya birisi doğru cevabı yazdı veya yazacak?

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,643
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Tartışma eğer olumsuz anlamdaysa kapanmalı evet, bazen gereksiz uzayabiliyor.
Ancak yanlış bilgilendirme yapılan konular kapatılmamalı, bir insan yüzünden heba edilmemeli, zaten yorumun üstünde yanlış bilgilendirme uyarısı bulunuyor.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,782
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Yanlış bilgilendirme gerekli uyarıyı alacaktır. Tartışma ise forum kuralları ve düzgün bir üslup ile normal bir durumdur, forum burası. Herkesin kendi düşüncesi var, o yüzden tartışma olması çok normal.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Tayfun Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
En basitinden artık forumda aşı veya aşıyla ilgili olabilecek konuların hepsinde tartışma olduğu biliniyor,crack konusunda da öyle.Böyle konuların açılması bence engellenmeli çünkü tartışma yaratıyor o taraflı olan ve olmayan kişiler arasında gerginlik oluşturuyor.İnternet,kitap,makale vs. bir sürü bilgi var.İnsanlar kendisi araştırıp öğrenebilir her şeyi.Fakat toplu ortamlarda bu şey her kişi ne kadar normal bir şekilde de dile getirse tartışma yaratıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yanlış bilgilendirme gerekli uyarıyı alacaktır. Tartışma ise forum kuralları ve düzgün bir üslup ile normal bir durumdur, forum burası. Herkesin kendi düşüncesi var, o yüzden tartışma olması çok normal.
Fark ettiğiniz üzere konular uzamadan tartışma olan konular kilitlenmiyor.Yanlış bilgilendirme bir nebze de fakat tartışma çıkarıcak konuların direk kilitlenmesi daha kolay olacaktır.

rtx 3090

80+ Silver
Tartışma kavgaya laf dalaşına dönüşmedikçe sorun yok, yanlış bilgilendirme ise üstünde yazıyor kocaman 'Yanlış Bilgilendirme' diye yazıyor.

MehmetV2

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,070
İsim
Mehmet emre börekçi
Zaten konu dışına çıkan konular genellikle kitlenip konu sahibinin yeni konu açması isteniyor yada saçma sapan şeyler yazan kişi uyarı alıyor

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,782
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
En basitinden artık forumda aşı veya aşıyla ilgili olabilecek konuların hepsinde tartışma olduğu biliniyor,crack konusunda da öyle.Böyle konuların açılması bence engellenmeli çünkü tartışma yaratıyor o taraflı olan ve olmayan kişiler arasında gerginlik oluşturuyor.İnternet,kitap,makale vs. bir sürü bilgi var.İnsanlar kendisi araştırıp öğrenebilir her şeyi.Fakat toplu ortamlarda bu şey her kişi ne kadar normal bir şekilde de dile getirse tartışma yaratıyor.

Fark ettiğiniz üzere konular uzamadan tartışma olan konular kilitlenmiyor.Yanlış bilgilendirme bir nebze de fakat tartışma çıkarıcak konuların direk kilitlenmesi daha kolay olacaktır.
O zaman kimse kendi fikirlerini sunmasın? Saçma bir öneri olmuş, forum üzerinde tartışma olması sizin nefes almanız kadar normal bir durum. Tabii dediğim gibi kurallar çerçevesinde.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Tayfun Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar yanlış bilgilendirme yazdığını biliyorum.Yanlış bilginin fazla olabileceği konulara böyle bir şey getirilmesi mantıklı veya yanlış bilgi ile ilgili aynı kural devam edebilir ama tartışma oluşturan şeyler biliniyor böyle şeyler de forumu kötü etkiliyor tartışma çıkarıcak konulara böyle çözüm çok mantıklı ve daha kolay olacaktır.

O zaman kimse kendi fikirlerini sunmasın? Saçma bir öneri olmuş, forum üzerinde tartışma olması sizin nefes almanız kadar normal bir durum. Tabii dediğim gibi kurallar çerçevesinde.
Münazara yapabilirler,münazara tartışma olmadan olur.İnsanız sonuçta savunmaya kalktığımızdan dolayı hep aşı,pandemi ve crack konusunda tartışma çıkıyor.Bu insanlar biliyorlar böyle konularda hep tartışma olduğunu fakat ona rağmen hala açıyorlar.

rtx 3090

80+ Silver
Arkadaşlar yanlış bilgilendirme yazdığını biliyorum.Yanlış bilginin fazla olabileceği konulara böyle bir şey getirilmesi mantıklı veya yanlış bilgi ile ilgili aynı kural devam edebilir ama tartışma oluşturan şeyler biliniyor böyle şeyler de forumu kötü etkiliyor tartışma çıkarıcak konulara böyle çözüm çok mantıklı ve daha kolay olacaktır.
İnsanların saygı çerçevesinde tartışmalarının sana ne zararı var? Zaten tartışmayı kavgaya dönüştürecek mesajlara gereken yapılıyor saçma bir öneri olmuş.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,782
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849

Münazara yapabilirler,münazara tartışma olmadan olur.İnsanız sonuçta savunmaya kalktığımızdan dolayı hep aşı,pandemi ve crack konusunda tartışma çıkıyor.Bu insanlar biliyorlar böyle konularda hep tartışma olduğunu fakat ona rağmen hala açıyorlar.
Çünkü güncel bir durum ve bu durumun içerisindeyiz. Bu da normal bir durum.
Fazla uzaması hakkında haklısın, aşı konuları çok uzayabiliyor.

Dusmax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
969
İsim
Tayfun Yılmaz
İnsanların saygı çerçevesinde tartışmalarının sana ne zararı var? Zaten tartışmayı kavgaya dönüştürecek mesajlara gereken yapılıyor saçma bir öneri olmuş.
Tartışmak saygı çerçevesinde olan bir şey değil.İnsanlar münazara yapabilirler diyorum.Tartışma kötü bir şeydir tartışma da iki tarafta sert bir tavır sergiler fakat münazara da düzgünce iki tarafta bilgileri paylaşırlar.

Tartışmak ağız kavgası olarakta geçiyor.

mesut3467

80+ Bronze
Ben genel olarak siyaset içeriklerinden rahatsızlık duyuyorum. O buna şunu dedi, bunu yaptı ve böyle dedi gibi söylemler kutuplastirmaya yönelik oluyor. Bunda yanlış doğru diye bilgi yok. Kişiler kendilerine yakın olanı elbette savunacak. Ama buranın doğru yer olmadığını düşünüyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,957
Üyeler
138,451
Son üye
Mirsadiq
Top Bottom