Neler Yeni

Taylan Yıldız ve Verdiği Sözler!

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,221
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Doğru. Burada da çalışmalar başladı. Yaklaşık 10. şikayetimden sonra :) Yıllardır buradaki ADSL'de sorun var zaten, illa 10 yıl boyunca milleti süründürmenin alemi yoktu. Geç olsun güç olmasın diyeyim bari ne diyelim :)
Umarım buraya da gelir. Sokakta Bi binada var fiber. Bizim binada 5 yıllık çok eski sayılmaz.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,221
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Umarım buraya da gelir. Sokakta Bi binada var fiber. Bizim binada 5 yıllık çok eski sayılmaz.
Bizim bina 6 hane, 3 ya da 4 kişi internet kullanıyor galiba. Daireye kadar fiber çekmemelerini anlayabilirim, çok uzun sürer maliyetini çıkartmak. Ama var olanı iyileştirmek yapılması gereken şeydi.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,221
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Tam bunları yazarken Telekom talebimle alakalı aradı. 20 metre ilerideki dolap değişirken bizimkinin yakın tarihte değişmeyeceğini söylüyor. Anlaşılan aynı tas aynı hamam devam ediyoruz, çok ümitlenmeyin yine.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Tam bunları yazarken Telekom talebimle alakalı aradı. 20 metre ilerideki dolap değişirken bizimkinin yakın tarihte değişmeyeceğini söylüyor. Anlaşılan aynı tas aynı hamam devam ediyoruz, çok ümitlenmeyin yine.
Bende şimdi mail attım. Kesin yine olumsuz dönecekler.

baltazar

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,643
İsim
A.Ş.
İlgilendiği Kategoriler
Güç Kaynakları
Taylan Yıldız kendi çapında bir şeyler yapıyor. İBB Mecliste vs. de internet ile ilgili konuşmaları var. En son vapurlara internet getirdi bir de İstanbuldaki internetsiz köylere internet götürüyordu. İyi Parti üyesi olduğundan tabii biraz taraflı konuşabiliyor bazen ama genel olarak benim sevdiğim bir isim.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,501
İsim
ArtiAnius
Benim zamanında attığım konuları bulun, oradan süreçlerin nasıl işlediğini görürsünüz ülkede az çok :)
Sayin mehmet bey ayni sorun bendede var evimin onunden fiber geciyor yan binam ya birakin 8metreyi kapi girisimiz bile yan yana olan binaya fiber geliyor bana gelmiyor suan telekom benden fiber döşemek icin 200 TL para istiyor hem kutu yenilicez falan diyor sozde müşteri hizmetleri telekom saha ekipleri cok iyi hcok hizli 1 saat once actigim millenicomdan ariza kaydimi 1 saatte cozduler modem arizali cikti fakat fiber yan binama 2mt bile yok ama dosemiyolar ibb nin imamoglundan önce dosenen kablolar hala bana dosenmiyoe acaba topbas doneminde fiyatlarin ne oldugu arastirilmali ve 2022 ye kadar her mahalleye ulkenin %90 ina fiber dosenicek sozde insallah gelir bana

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,221
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Sayin mehmet bey ayni sorun bendede var evimin onunden fiber geciyor yan binam ya birakin 8metreyi kapi girisimiz bile yan yana olan binaya fiber geliyor bana gelmiyor suan telekom benden fiber döşemek icin 200 TL para istiyor hem kutu yenilicez falan diyor sozde müşteri hizmetleri telekom saha ekipleri cok iyi hcok hizli 1 saat once actigim millenicomdan ariza kaydimi 1 saatte cozduler modem arizali cikti fakat fiber yan binama 2mt bile yok ama dosemiyolar ibb nin imamoglundan önce dosenen kablolar hala bana dosenmiyoe acaba topbas doneminde fiyatlarin ne oldugu arastirilmali ve 2022 ye kadar her mahalleye ulkenin %90 ina fiber dosenicek sozde insallah gelir bana
Bana 200 TL deseler anında parayı veririm :)

Eren Eser

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Eren Eser
Dün akşam atlas de rêve adlı Twiter kullanıcısı, "Selçuk Bayraktar'ın Vizyonu: Z Kuşağının Abisi" adlı bir sohbet odası açtı. Odayı, şu konuyla duyurdum: https://forum.donanimarsivi.com/konu/selcuk-bayraktarin-vizyonu-z-kusaginin-abisi.384196/

Sohbet odasında, Aselsan'da görev yapan bir arkadaş vardı. İsimlerini hatırlayamadığım fakat teknoloji alanında çok kalifiyeli olan konuşmacılar bulunuyordu. Ardından, Shiftdelete'den Hakkı Alkan odaya katılıp görüşlerini dile getirdi. Hakkı abi, Taylan Yıldız'ı da odaya davet etmek istediğini söyledi. Odanın yöneticisi atlas de rêve, katılmalarından memnuniyet duyacaklarını belirtti. İlerleyen saatlerde, Taylan Yıldız konuşmaya katıldı. Kendince görüşlerini dile getirdi, teknoloji alanında nasıl adımlar atmamız gerektiğini ekledi. Gençlerin küskünlüğünden bahsetti. Ve şunu söyledi:
"Bana her gün yüzlerce mail geliyor. 'Abi, sen zeki değil misin de Türkiye'ye döndün. Google'daki işini bıraktın?' diye soruyorlar. Ben zekiyim, ülkemin teknoloji alanında gelişmesini arzuladığım için, bu alanda katkı verebileceğimi bildiğim için, kendimi bu ülkeye borçlu hissettiğim için Türkiye'ye döndüm. Fakat gençlerin hepsi böyle düşünmüyor, düşünmek zorunda da değiller. Ülkenin bulunduğu durumdan ötürü, ülkeden gitmek istiyorlar. Teknoloji konusunda icraat yapmıyoruz."

Akşam gazetesi yazarı Serkan Fıçıcı, bu sözün üzerine; "Madem ülkenize teknolojiyi geliştirmek, katkı sağlamak için geldiniz. O hâlde ittifak ortağınız olan İmamoğlu'nun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra, belediyenin Teknofest yarışmalarına ve Deneyap Atölyelerine verilen desteği geri çekmesinden rahatsız olduğunuzu dile getirin. Elinizde güç var, meclise önerge verin. İttifakınız olan İmamoğlu'nun bu hareketini tasvip etmediğinizi, sizin görüşlerinize ters düştüğünü mecliste açıklayın." dedi.

Taylan Yıldız, Teknofest yarışmalarının ve Deneyap Atölyelerinin çok değerli olduğunu söyledi ve konuyu araştırıp gereğini yapacağına dâir söz verdi.

Elimde ses kaydı yok. Görüşmenin sonunda Twitter kayıt alınmasına da izin vermiyor, tekrarını da dinleyemiyorsunuz. Bu yüzden net bir delil bırakamam. Sadece, konuşmanın duyurusunun yapıldığı Twitter paylaşımını buraya bırakıyorum. Yayına katılanlar da beni doğrulayacaktır zaten.

@Chrollo04 Yayına sende katıldın sanırım. Beni doğrulayabileceğini düşünüyorum. Sohbet bittikten sonra, aklımda kalanları yazarak konuyu açtım. Elime belge olmadığı için, eksik veya yanlış bilgi vermiş olabilirim. Muhabbet bittikten birkaç saat sonra, hatırladığım kadarını yazıyorum. Sende hatırladığın kadarıyla beni düzeltir ve tasdiklersen sevinirim.

Buraya bir dipnot bırakmam gerekiyor:
Akşam gazetesi yazarı Serkan Fıçıcı'nın üslûbundan ve konu başlığının dışındaki meselelere değinmesinden hiç memnun değilim. Çok yanlış bir dil kullandı. Yukarıda yazdığım diyalog da, böyle sakin bir ortamda gerçekleşmedi. Tartışma arasında gerçekleşti. Yayının başı çok kaliteli olsa da, sonlara doğru siyasi tartışmaya döndü ve başlık terk edildi. Bunu yapan odanın yöneticisi değil, birkaç katılımcı arkadaştı. Ne yazık ki, Ak Parti'ye en çok zararı bunlar veriyor.

Şimdi, Taylan Bey'e dönelim. Hatırlarsanız, 24 Ekim 2020 tarihinde Mesut Çevik ile bir canlı yayın yapmıştı. Mesut Çevik, bu yayında, bölgeye fiber internet döşemek isteyen firmalardan, belediyenin çok fahiş ücret istediğini söyledi. Neden bu kadar fazla ücret istendiğini sordu. (Yanlış hatırlamıyorsam, metresini 8 liraya kiralıyormuş CHP'li İBB yönetimi.) Taylan Yıldız, döşenen altyapıların tüm bakımını belediyenin yaptığını ve masraflı olduğunu söyleyince, Mesut Çevik "Araştırmalarıma göre, fiber altyapıya bir bakım yapılması gerekmiyor. Kabloların toksitlenmesi gibi bir durum söz konusu değil. İstediğiniz ücret çok fazla, bunu düşüremez misiniz? Veya tamamen ücretsiz hâle getiremez misiniz? Önünüzdeki engel nedir?" diyerek karşılık verdi. Taylan bey, bu konuyu da araştıracağını ve Mesut Çevik'e mutlaka geri dönüş yapacağını söylemişti. Aradan 1 yıla yakın bir süre geçmesine rağmen, bu konu hakkında bir geri dönüş yaptığını duymadım. Geri dönüş yapmışsa, yanıt olarak yazarsınız.

Taylan Yıldız'ın, Mesut Çevik ile olan röportajını da buradan izleyebilirsiniz:

Sizce, Taylan Yıldız bu konular hakkında meclise önerge verir mi? Bir açıklama yapar mı? Fiber altyapı kirasının bu kadar pahalı olması konusunda ne düşünüyorsunuz? Belediyenin, Teknofest ve Deneyap Atölyelerine verdiği desteği geri çekmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Buraya bir dipnot daha ekleyeceğim:
Belediye, Ak Parti dönemindeyken Deneyap Atölyelerine ve Teknofest yarışmalarına destek sağlıyordu. Fakat bunların hiçbiri maddi destek değildi. En basitinden; Deneyap Atölyelerinde, gençlerin eğitim gördüğü belediyeye ait bir binayı, kira almadan T3 Vakfının hizmetine sunuyordu. Artık bunu bile yapmıyor.
Ben de ordaydım seni doğruluyorum Taylan Yıldız problemler yaşamasına rağmen sonradan konuşmacı olarak katıldı şikayetlerini de söylemişti bence Taylan Yıldız işinde başarılı birisi kendisini seviyorum

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,054
İsim
Muhammet Trabzon
Ben de ordaydım seni doğruluyorum Taylan Yıldız problemler yaşamasına rağmen sonradan konuşmacı olarak katıldı şikayetlerini de söylemişti bence Taylan Yıldız işinde başarılı birisi kendisini seviyorum
Bende, verdiği sözleri tutarsa kendisini çok seveceğim.

Eren Eser

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,307
İsim
Eren Eser
Bende, verdiği sözleri tutarsa kendisini çok seveceğim.
ben kendisini çok severim kendisi yaşadığım şehir İstanbul'da da iyi şeyler başarmaya çalışıyor özellikle teknolojiye olan ilgisiyle de gençleri kendisine çekiyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,867
Üyeler
156,532
Son üye
Aarass
Top Bottom