Neler Yeni

Technopat ve DA Forum hakkında düşüncelerim, önerilerim

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8
Merhaba, bugün biraz açıklama gereği hissettim bu konuyu. Umarım objektif yorumlarım hoşunuza gider.

Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere Technopat'ta yaklaşık 20K mesajım var. Burada da yaklaşık 5K mesajım var. Ondan iki forumu da iyice tanıdığımı düşünüyorum.

Moderasyon:

Technopat'taki moderasyondan pek şikayetçi değilim açıkçası. Ama bazen gerçekten çok gereksiz ceza verebiliyorlar. "Mastürbasyonu nasıl bırakırım?" konusunda "Daha hızlı çek" gibi bir şey dediğim için 3 gün ceza aldım örneğin. Ya da gerçekten çoklu hesap açmadığım halde çoklu hesap cezası alıyorum ikidir.

Donanım Arşivi'nin moderasyonundan gerçekten memnunum. Gerekli olmadığı sürece ceza vermiyorlar zaten. :D Küfür etme, konu hortlatma, hakaret etme. Ceza almazsın. Ama birkaç kural daha eklenmeli bana kalırsa.

Kitle:

Eskiden derdim, Technopat'ın kitlesi daha iyi. Burası çoluk çocuk dolu diye. Şimdi tam tersini diyorum. Technopat'ın kitlesi çok düştü. Burada konuşurken zevk aldığım kişiler var artık.

Benim oradaki arkadaşlarımın çoğu da bıraktı. Bundan pek zevk vermiyor.

Konular:

İki tarafta da doğru düzgün konu yok şu sıralar. Ondan bu kısmı pas geçiyorum. Ama burada "Boyum, penisim uzar mı?" tarzı konu açılmıyor hiç. Ondan memnunum.

Forumdaki özellikler:

Burada neredeyse her şey açık medya harici. Bunu bayağı seviyorum. Technopat'ta yakın zamana kadar yapabildiğin iki şey vardı. Konu açmak ve mesaj yazmak. Artık profil mesajı da yazabiliyoruz 2 tane. Hiç yoktan iyidir.

Özel mesajların burada olması güzel bence. Kapatabiliyorsun da. Orada yok ve getirmeyi de düşünmüyorlar.

Çözüm sistemi olarak maalesef çok çok daha iyi orası. Buradaki çözüm sistemi geliştirilmeli bana kalırsa.

İkinci el forumu da var orada. Burada hala gelmesini bekliyoruz.

Teknik Destek:

Bu konuda Technopat tabii ki daha iyi. Ancak buranın da teknik desteği günden güne iyileşiyor. Ayrıca OC desteği de oraya göre çok daha iyi. (Orada OC konularına verilen cevap, yakarsın falan. :D)

Burada da teknik destek konularına saçma sapan şeyler yazan tipler var. Bunları arındırmak lazım elbette. Gerçekten kirlilik yaratıyorlar.

MacOS bölümü:

Buranın da Mac desteği iyi. Sonuçta Doğu'kan ve ben varım. Ancak doğru düzgün kategori bile yok MacOS için. Orada imajları vs. var. Bunun için 2-3 tane moderatör var. Bu konuda buranın gelişmesi lazım.

Eklemek istediklerim:
  • Burada bulunan 80+, 80+ Gold vs. gibi rütbeler çok hoş. Aynısının orada da olmasını isterdim.
  • Burada çok fazla reaksiyon kasan, Boost atan vs. var. Bunlar çok boş işler. Bir çözüm bulunması lazım. Sistem amacı dışına çıkıyor.
  • Buraya daha fazla moderatör almaları lazım. 2 tane yetmiyor. 4 tane daha alacaklarmış, ancak bu da yeterli değil bence. Sabit bir moderatörlük başvurusu konusu olmalı bana kalırsa.
  • Buraya da konu ve üyelik onayı sistemi gelmeli. Troll hesap açanlar ve troll konu açanlar engellenmeli.
  • Bunun dışında aktiflik bir tık düştü. bunu geri canlandırmak için eskisi gibi etkinliklerin yapılması hoş olur.
  • Mac için kategori oluşturmanızı tekrardan istiyorum.
Hepsini okuduysanız teşekkür ederim. Umarım yazımı beğenmiş, objektif bulmuşsunuzdur.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
TP genellikle "Teknik Sorunlar" kategorisinde çok iyi. Oranın o yönünü seviyorum.
Burada ise genellikle "Bilgisayar , Donanım.." gibi kategoriler konusunda başarılı.
Her iki forumun da kendine göre avantajları var.
Üstteki uyarı da gayet haklı bir uyarı. :D

APO JUMPER OC

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,103
İsim
...
İlgilendiği Kategoriler
yok
Buraya da konu ve üyelik onayı sistemi gelmeli. Troll hesap açanlar ve troll konu açanlar engellenmeli.
En çok istediğim özellik. Ve forumdaki görüntü hatlarının keskinleştirilmesini isterdim.

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha hızlı çek diye adama bir çözüm sunmuşsun. Belki adam o konuyu açarken ciddiydi. Bu konuyu bilemeyiz. Buraya da açılmıştı bir ara o tarz konular. Ben olsam ben de verirdim o uyarıyı.
Adamın daha önce açtığı 10 tane troll konu var. Hatta kardeşim hamile kaldı mı ne öyle bir konu açmıştı.

İki tarafta da boş boş yazan insanlar var ancak burada bayağı tepki alabilirken orada pek tepki aldıklarını görmedim.
Aynen. Burada bir de etiketçiler var. Tüm yaşam amaçları başkalarını etiketlemek.

Chico

80+ Silver
En İyi Cevap
7
Buraya da konu ve üyelik onayı sistemi gelmeli. Troll hesap açanlar ve troll konu açanlar engellenmeli.
Zamanında TP'deydim ama bu özellik ile konular açılmıyor resmen. Kaç mod var bilmiyorum TP'de ama aşırı yavaş konular açılıyordu. Üstüne üstlük tüm konunun içeriği ile oynuyorlardı.
TP'de ki en sevdiğim özellikte blog yazabiliyor olmamızdı.

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8
Zamanında TP'deydim ama bu özellik ile konular açılmıyor resmen. Kaç mod var bilmiyorum TP'de ama aşırı yavaş konular açılıyordu. Üstüne üstlük tüm konunun içeriği ile oynuyorlardı.
TP'de ki en sevdiğim özellikte blog yazabiliyor olmamızdı.
Blog olayını kullanmadım. Ama genelde konular 3-5 dakikada açılıyor yeterli sayıda moderatör ile. Bence gerekli.

39121

80+ Gold
En İyi Cevap
8
Tam napim demelik konu. :D
1615983073567.png

Top Bottom