Neler Yeni

Tek Slottan fazla ram ile çalışmayan PC

K@dir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
KADİR-CEYLAN
İşte ondan da uzak durmaya çalışıyorum. Tek slotta 16yı yakarım gibi geliyo bana hep. Dual channel olunca birbirlerini rahatlatıyor ponçikler. Sağolasın hoca ilgine teşekkürler.
hocam 2 rami takip hata aldiktan sonra tek ram tak sonra debug log u kontrol et

ICONOM

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Öztürk ÖZKANLI
hocam 2 rami takip hata aldiktan sonra tek ram tak sonra debug log u kontrol et
2 rami takılıyken anakarttın ikaz ışıkları yanmıştı ama debug.log'un oluşması için pcnin masaüstüne gelebilmesi gerekmiyor muydu? Çünkü 2 rami takınca ne windowsa ne de biosa gidebiliyor pc hiç görüntü yok yani... yada ilgili debug.loga nereden ulaşabilirim çünkü pcnin ya da windowsun herhangi bir yerinde öyle bir log dosyası yok şu an. Dediğin işlemi daha önce birkaç kez yapmıştım onlarda da öyle bir log görünmüyordu ortalıkta. Ya da yanlış biliyorum sanırım. Başka nereden bakılabiliyor bir yönlendirebilir misin?

K@dir

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
KADİR-CEYLAN
2 rami takılıyken anakarttın ikaz ışıkları yanmıştı ama debug.log'un oluşması için pcnin masaüstüne gelebilmesi gerekmiyor muydu? Çünkü 2 rami takınca ne windowsa ne de biosa gidebiliyor pc hiç görüntü yok yani... yada ilgili debug.loga nereden ulaşabilirim çünkü pcnin ya da windowsun herhangi bir yerinde öyle bir log dosyası yok şu an. Dediğin işlemi daha önce birkaç kez yapmıştım onlarda da öyle bir log görünmüyordu ortalıkta. Ya da yanlış biliyorum sanırım. Başka nereden bakılabiliyor bir yönlendirebilir misin?
windows u bootlayamazssa cok yuksek ihtimalle gostermez win de ama bios log a bakabilirsen bir ipucu bulabilirsin belki

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
İşte ondan da uzak durmaya çalışıyorum. Tek slotta 16yı yakarım gibi geliyo bana hep. Dual channel olunca birbirlerini rahatlatıyor ponçikler. Sağolasın hoca ilgine teşekkürler.
Yanma gibi bir durum olmaz. Ama tek kanal bellek bilgisayarın performansına biraz olumsuz etki yapar diye düşünüyorum.

Anakarta speaker (öten küçük şey) takılıysa oradan ötme sayısı ve şekline göre hata koduna bakabilirsiniz diye düşünüyorum. Takılı değilse de takın.

mhmtsalih

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Mehmet Salih
Çözümün ne oldu hocam aynı durumla karşılaştım bugün

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,494
Üyeler
138,366
Son üye
emirhan_xd
Top Bottom