Neler Yeni

Teknobiyotik Kurdan Bağımsız Zam

Leyhanne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Deniz
Arkadaşlar e2.5 sistemini almayı düşünüyordum e2.5 le beraber birçok sistemi arkadaşlarımla fiyatını yazarak paylaşıyordum E2.5 bi gün içinde 160tl zamlandı aynı günün akşamına v3.5 killer 2020 çıktı. Baktığımız diğer sistemlerin çoğunda oynama yoktu sadece 1 sistem 16tl zamlanmışken e2.5 160tl gibi über bi artış yaşadı sorduğumuz zaman dolar Corona diyorlar ama sadece v3.5ten kâr oranları yüksek olduğu için e2.5 i anlamsız şekilde arttırdılar diye düşünüyorum öyle paylaşmak istedim görüşlerinizi merak ettim ben mi yanlış düşünüyorum acaba

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,835
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
E2.5 çok da satılan bir sistem olduğu için stoklardaydi muhtemelen. Stoklar bitene kadar da aynı fiyatta tuttular ama stoklar bitince göksel dolar kurunda tekrardan satın alınca büyük bir zam yapmak zorunda kaldılar.

Saurane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre Karasu
dostum bu teknobiyotik, dolar 5 kuruş artsa sisteme 100 tl bindiriyolar ayrıca stoktaki parçayı eski kurdan alıyor fakat dolar artınca bindiriyo ustune, ayrica kullandıgı markaları ben pek tavsiye etmiyorum galax asrock gibi markalar , msi asus parça fiyatı dengınde fiyat biçiyorlar tavsiye etmıyorum ordan almanı.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,835
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
dostum bu teknobiyotik, dolar 5 kuruş artsa sisteme 100 tl bindiriyolar ayrıca stoktaki parçayı eski kurdan alıyor fakat dolar artınca bindiriyo ustune, ayrica kullandıgı markaları ben pek tavsiye etmiyorum galax asrock gibi markalar , MSI Asus parça fiyatı dengınde fiyat biçiyorlar tavsiye etmıyorum ordan almanı.
Yazdıklarının hiç birine katılmıyorum. Fiyatları mümkün olduğunca düşük tuttukları aşikar.
Ayrıca galax ve asrocku biraz arastirmani öneririm.

Saurane

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Emre Karasu
Yazdıklarının hiç birine katılmıyorum. Fiyatları mümkün olduğunca düşük tuttukları aşikar.
Ayrıca galax ve asrocku biraz arastirmani öneririm.
galax markası ekran kartlarında msi ve asus kadar kaliteli bileşenler varmı ayrica sitelerindeki birçok hazır sistem pc nin fıyatına gore ıncehesap tan toplayınca msi veya asus marka sistem toplayabiliyorsunuz.

pickpocket

Ventus☪
Moderatör
En İyi Cevap
27
Dahası  
Reaksiyon skoru
11,874
İsim
Ventus
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Instagram
www.instagram.com/serhatcanavci
Steam
www.steamcommunity.com/id/serhatcanavcii
Facebook
serhatcanavci
Twitter
AvciSerhatCan
Discord
Ventus#1033
Reddit
VentusTR
dostum bu teknobiyotik, dolar 5 kuruş artsa sisteme 100 tl bindiriyolar ayrıca stoktaki parçayı eski kurdan alıyor fakat dolar artınca bindiriyo ustune, ayrica kullandıgı markaları ben pek tavsiye etmiyorum galax asrock gibi markalar , MSI Asus parça fiyatı dengınde fiyat biçiyorlar tavsiye etmıyorum ordan almanı.
Kullanmadan bilemezsin dostum. Bu şekilde düz kafayla gidilmez. En iyisi MSI diyerek herkese MSI önerilmez. Asrock kullandın mi arastirdin mi? Kaç kez overclock rekoru kırdığını biliyo musun ? Yok. Yani bilmediğin almadığın ürünü kaba hesapla bu piyasada yeni kötüdür düşüncesi yanlış.

Ek olarak konuyu açan arkadaşa gelirsek; valla dostum stoga göre hareket ediyorlar. Yeni mal gelirse geliş fiyatına bağlı olarak fiyat artar. Ben 1660 süper ve 2700x li sistemi uyguna almıştım. 4700 e.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,835
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
galax markası ekran kartlarında MSI ve Asus kadar kaliteli bileşenler varmı ayrica sitelerindeki birçok hazır sistem pc nin fıyatına gore ıncehesap tan toplayınca MSI veya Asus marka sistem toplayabiliyorsunuz.
Peki Galax markası MSI veya Asus kadar pahalı mı ? Bütçeye bağlı bir durum bu. Galaxın ürettikleri fiyatına göre kaliteli oluyor. Yani evet MSI veya Asus kadar kaliteli değil ancak kalitesiz de değil. Bu sebeple sırf marka olacak diye fazladan 200-300 TL vermek bence pek mantıklı değil.
Bahsettiğin incehesap-teknobiyotik karşılaştırmasından bir kaç tane örnek atabilir misin ?

sadometu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
190
İsim
Sadık Dinçdemir
galax markası ekran kartlarında MSI ve Asus kadar kaliteli bileşenler varmı ayrica sitelerindeki birçok hazır sistem pc nin fıyatına gore ıncehesap tan toplayınca MSI veya Asus marka sistem toplayabiliyorsunuz.
Ben bizzat teknobiyotikten sistem teslim aldım, dün elime ulaştı, ekran kartı galax, anakart asrock, kasa dark guardian :D kardeşim bir görsen sistemin performansı akıyor.Kasanın soğutması muhteşem.Piyasadan bu ayarda toplamaya kalksam iyi zannedilen markalardan 9000 tl olacak sistem bana 6.8 k'ya geldi.Özellikle ismi bilinen kasalardan bazılarında hava sirkülasyonu yok şikayetleri dolu.Araştırmanda fayda var bu markaları.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullanmadan bilemezsin dostum. Bu şekilde düz kafayla gidilmez. En iyisi MSI diyerek herkese MSI önerilmez. Asrock kullandın mi arastirdin mi? Kaç kez overclock rekoru kırdığını biliyo musun ? Yok. Yani bilmediğin almadığın ürünü kaba hesapla bu piyasada yeni kötüdür düşüncesi yanlış.

Ek olarak konuyu açan arkadaşa gelirsek; valla dostum stoga göre hareket ediyorlar. Yeni mal gelirse geliş fiyatına bağlı olarak fiyat artar. Ben 1660 süper ve 2700x li sistemi uyguna almıştım. 4700 e.
reis bendede ryzen2700x ile galax rtx 2060 super var muhteşem oldu sistem haklısın.

Pothrain

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Hamdi Keser
Arkadaşlar e2.5 sistemini almayı düşünüyordum e2.5 le beraber birçok sistemi arkadaşlarımla fiyatını yazarak paylaşıyordum E2.5 bi gün içinde 160tl zamlandı aynı günün akşamına v3.5 killer 2020 çıktı. Baktığımız diğer sistemlerin çoğunda oynama yoktu sadece 1 sistem 16tl zamlanmışken e2.5 160tl gibi über bi artış yaşadı sorduğumuz zaman dolar Corona diyorlar ama sadece v3.5ten kâr oranları yüksek olduğu için e2.5 i anlamsız şekilde arttırdılar diye düşünüyorum öyle paylaşmak istedim görüşlerinizi merak ettim ben mi yanlış düşünüyorum acaba
Kardeşim bana tercüme olmuşsun.bende kaç gündür e2.5 almayı düşünğyorum.Açıkçası piyasada o özelliklere daha uygun bir yer bulamadım.En iyisi e2.5 bence.Ama dediğin gibi baya birden bi yüksrliş var.3 gün önce 3980 tl idi şuan 4200.Bu ne kadar doğru bilmiyorum ama bence buna rağmen hala en uygun sistem bence e2.5.Dolar dahada fırlamadan almayı düşünğyorum artık.Senin görüşlerin nedir kardeşim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

16bgn 3000 mhz ram olup r5 1600 olup gtx 1650 super olup daha ucuz bi sistem varmı piyasada 4200 den daha düşük şuan.Bence en iyisi e2.5

Leyhanne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Deniz
Valla ben 4200ede alırdım ama yaptıkları hiç hoşuma gitmediği için vazgeçtim

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,835
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
Valla ben 4200ede alırdım ama yaptıkları hiç hoşuma gitmediği için vazgeçtim
Dolar 7 oldu neredeyse iyi dayandılar. Dolar salgından bu yana sürekli artıyor ve o sistem hep aynı fiyattaydı, ama sonunda stok bitince yüksek fiyattan almak zorunda kaldılar. Fiyat da birden artmış oldu, yani teknobiyotiği suçlamadan önce bir daha düşünmek gerek :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
168
İsim
emir mehmet demir
Dostum satış politikası dolar tabii ki etkili fakat başka etmenleride var elindeki outlet ürüne bile zam koyuyor ula outlet elinde zaten mal ama anlatamazsın piyasadaki ryzen 5 1600 af lerde stoğa çekildi 600 liraydi işlemci 750 tl ye kadar çıktı n11 gibi sitelerde kalmadı yine .Uzun lafın kısası her zamanki gibi fırsatçılık artmaya başladı piyasada.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,708
Üyeler
151,447
Son üye
Doste_Viski
Top Bottom