Neler Yeni

Telefondaki 4k görüntü ile 1080p monitördeki 4k video aynı değil

RoyPien09

80+ Bronze
1080p FullHd monitör kullanıyorum 2 aynı videoyu hem telefondan hem monitörden açınca görüntü monitörde daha kötü gözüküyor tamam o 4k videonun kalitesini asla alamam ama 1080p den kat kat daha iyi gözükmesi lazım değilmi normalde 2015 yılında aldığım lcd televizyon bile daha iyi gözüküyor

MONİTÖR: AOC/24G2SPU/BK

Son düzenleme:

Mert

80+ Silver
1080p monitördeki görüntü 1080p. Daha iyi gözükmesi lazım değil.

RoyPien09

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1080p monitördeki görüntü 1080p. Daha iyi gözükmesi lazım değil.
Tamam onu belirttim ama mesela telefonda çok daha iyi gözüküyor monitörde daha bulanık 4k görüntü kalitesini vermse bile 1080p den daha iyi olması gerekmez mi sanal olarak ayrıca televizyonun ekranı büyük olduğu halde birde eski olduğu halde o daha iyi gözüküyor mesela.

Charlster

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
288
İsim
Cihan Mert Karagöz
ekran kaç inc ppi çok önemli ekran büyüdükçe çözünürlük artmalı.
What is Pixel Density of a Device? | ScientiaMobile

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Telefon ekranının PPI değeri yüksek olduğundan ötürü daha kaliteli bir görüntü gördüğünü sanıyorsun. Ayrıca telefon ekranları genelde FHD+ olur. Yani çözünürlük FHD monitöre göre daha fazla.

RoyPien09

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefon ekranının PPI değeri yüksek olduğundan ötürü daha kaliteli bir görüntü gördüğünü sanıyorsun. Ayrıca telefon ekranları genelde FHD+ olur. Yani çözünürlük FHD monitöre göre daha fazla.
Monitörü aslında hem film izlemek hem oyun oynamak için almıştım oyunda iyi görüntü veriyor ama film vs izlerken o telefondaki görüntüyü alamadığım için ve alıştığım için beni tatmin etmiyor açıkcası gidiyorum eski LCD Tv ekrana hdmi ile bağlanıp izliyorum FİLM'DE KALİTEYE ÇOK ÖNEM VEREN BİRİYİM TAKINTIM VAR AYRICA KALİTELİ OLMASI LAZIM YOKSA 480P 720P GİBİ OLURSA İZLEYEMİYORUM

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Monitörü aslında hem film izlemek hem oyun oynamak için almıştım oyunda iyi görüntü veriyor ama film vs izlerken o telefondaki görüntüyü alamadığım için ve alıştığım için beni tatmin etmiyor açıkcası gidiyorum eski LCD Tv ekrana hdmi ile bağlanıp izliyorum FİLM'DE KALİTEYE ÇOK ÖNEM VEREN BİRİYİM TAKINTIM VAR AYRICA KALİTELİ OLMASI LAZIM YOKSA 480P 720P GİBİ OLURSA İZLEYEMİYORUM

4K 60 Hz monitör alabilirsiniz.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Beni ancak bu tatmin eder diyorsunuz yani :D telefondaki aynı görütüyü yakalamam için 4k mı gerekiyor yoksa aynı telefondaki gibi olması için nelere dikkat etmem lazım.

Aynı telefondaki görüntüyü hiçbir monitörden alamazsınız düşük bütçede. Eğer benzer kaliteyi istiyorsanız LG C2 OLED Evo 42" TV'yi monitör olarak kullanabilirsiniz.
Telefon modeli nedir?

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit

RoyPien09

80+ Bronze
Sıradan IPS panele sahip aslında.
Baktım şimdi 395 PPI değeri varmış anlaşılan 10bin bütçe dahi olsa o telefondaki görüntüyü alamayacağız anlaşılan.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynı filmi hem telefondan hem monitörden açınca fark baya ortada oluyor açıkcası
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Furkan Karagülle yani özetle şunu diyim her 1080p monitör telefondaki görüntüyü asla veremez doğrumuyum yani aynı görüntüyü ben gidip 20 bin tl olan 1080p montörde telefondaki gibi alamam doğrumuyum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,053
Üyeler
156,270
Son üye
yagizdmrr
Top Bottom