Neler Yeni

Tellefonum suya dustu (Redmi note 8)

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ali
İyi bayramlar, bugün tellefonumu ,redmi note 8, suya düşürdüm. Eskiden bir kaç defa daha düşmüştü ama sorun olmamıştı. Bu sefer ise siyah ekran verdi. bende hemen kuruladım, sildim ve açmayı denedim. Tuşa basılı tuttuğumda ekran titriyor yukarda beyaz imleç yanıp sönüyor ama ekran açılmıyor. Bende telaşlanıp pirinçe koydum 5 6 saat kaldı. Hala siyah ekran veriyor, esktra olarak sarjı azdı ve bitmiş olabilir bi anlık sarja taktıp imleç yanacak mi diye. Yanmadı. Şuan hala pirinçde ve kuru bir ortamda ortalama 10 saat oldu suya düşeli tellefonumu kurtarabilir miyim? Veya daha da önemlisi içindeki fotoğrafları yedeklemedim. Sadece onları kurtarma yolu var mi? Bir tamirciye götürmem lazım mı?

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,819
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Su derken nereye düştü, tuzlu suya mı, saf su ya mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ali
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Su derken nereye düştü, tuzlu suya mı, saf su ya mı?
Saf suya, büyük temizlik kovasina su dolduruyordum. Oraya düşmüş. İçinde herhangi bir temizlik ürünü koymamıştım sadece çeşme suyu vardi
Bi kaba bolca pirinç koy telefonu içine koy 1 gün bekle
Tamam ama pirinç çok yok. Akşam olduğundan alamıyorum. Sabaha kadar beklerse sorun olur mu bide içindeki fotoğrafların zarar görebilir mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Emirhan
Saf suya, büyük temizlik kovasina su dolduruyordum. Oraya düşmüş. İçinde herhangi bir temizlik ürünü koymamıştım sadece çeşme suyu vardi

Tamam ama pirinç çok yok. Akşam olduğundan alamıyorum. Sabaha kadar beklerse sorun olur mu bide içindeki fotoğrafların zarar görebilir miİçindek

Tamam ama pirinç çok yok. Akşam olduğundan alamıyorum. Sabaha kadar beklerse sorun olur mu bide içindeki fotoğrafların zarar görebilir mi
içindeki parçalara zarar verebilir sabah erkenden al

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ali
tamamdir. O zaman yarin içine koyup bekliyecem. Ya da tamirciye hemen goturmem lazim mi? Kusura bakmayin biraz panik oldumda cunku icindeki fotolarin hic yedegi yok 4 yillik lise anilarimin hepsi gider diye korkuyorum

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
Ertuğrul Bolat
Temizlik olmadan kurusa bile su devrelerde oksitlenme yapar. Zaten şuan kısa devre olduğu için açılmıyor. Açılıp temizlenmesi lazım. Resimlerine yazılım atılmadığı yada sıfırlanmadığı sürece bir şey olmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ali
Temizlik olmadan kurusa bile su devrelerde oksitlenme yapar. Zaten şuan kısa devre olduğu için açılmıyor. Açılıp temizlenmesi lazım. Resimlerine yazılım atılmadığı yada sıfırlanmadığı sürece bir şey olmaz.
Anladim. Benim yapabilecegim bir sey mi yoksa bir uzmana goturem mi? Ve acele etmem gerekiyor mu

Top Bottom