Neler Yeni

Termal Macun Önerisi

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
Bilmem ki neredeyim, belki de gördüğün her yerde ?
İsim
Tony Montana
Arkadaşlar imzamdaki Ryzen 5 5600x işlemciyi kullanıyorum. İşlemcimin en son 3 ay önce termal macununu değiştirdim ve yeni bir termal macun gerekiyor, daha öncesinde sıvı soğutmanın termalini kullandığım için termal macun satın alma gereği duymadım. Termal macun önerir misiniz ? Kaliteli ve iyi ileten bir macun önerirseniz sevinirim. Ek olarak merak ettiğim bir konu, işlemci ısınmaya başlarsa droplar başlar mı ? Çünkü 2 hafta öncesine kadar drop yemediğim oyunlarda drop yemeye başladım ve işlemci sıcaklığım yüksek. (72 Derece) BÜTÇE : 100-250 TL arası

LaZz61

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
mehmet ali oğuz
Mx4 orjinal 100 TL felandı artic

MematiBaş🚬

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,533
İsim
Memati Baş
Arkadaşlar imzamdaki Ryzen 5 5600x işlemciyi kullanıyorum. İşlemcimin en son 3 ay önce termal macununu değiştirdim ve yeni bir termal macun gerekiyor, daha öncesinde sıvı soğutmanın termalini kullandığım için termal macun satın alma gereği duymadım. Termal macun önerir misiniz ? Kaliteli ve iyi ileten bir macun önerirseniz sevinirim. Ek olarak merak ettiğim bir konu, işlemci ısınmaya başlarsa droplar başlar mı ? Çünkü 2 hafta öncesine kadar drop yemediğim oyunlarda drop yemeye başladım ve işlemci sıcaklığım yüksek. (72 Derece)
bütçe?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Arkadaşlar imzamdaki Ryzen 5 5600x işlemciyi kullanıyorum. İşlemcimin en son 3 ay önce termal macununu değiştirdim ve yeni bir termal macun gerekiyor, daha öncesinde sıvı soğutmanın termalini kullandığım için termal macun satın alma gereği duymadım. Termal macun önerir misiniz ? Kaliteli ve iyi ileten bir macun önerirseniz sevinirim. Ek olarak merak ettiğim bir konu, işlemci ısınmaya başlarsa droplar başlar mı ? Çünkü 2 hafta öncesine kadar drop yemediğim oyunlarda drop yemeye başladım ve işlemci sıcaklığım yüksek. (72 Derece)
72 Derecede drop yiyeceğini sanmam. Droplar 90 dereceden sonra başlar genel olarak. Hangi oyun acaba?

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
İsim
Tony Montana
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
72 Derecede drop yiyeceğini sanmam. Droplar 90 dereceden sonra başlar genel olarak. Hangi oyun acaba?
Aslında birçok oyun, Pes2021, CS:GO gibi. Daha öncesinde işlemcinin yüksek sıcaklıkta çalışma geçmişi var. Yaklaşık 2 hafta boyunca 90-95 derecelerde çalıştı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kusura bakmayın belirtmeyi unuttum, 100-250 TL arası.

https://www.trendyol.com/cooler-master/mastergel-pro-termal-macun-p-32287134 Bu termal macun alınır mı ne dersiniz ? İyi midir ?

MematiBaş🚬

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,533
İsim
Memati Baş
Aslında birçok oyun, Pes2021, CS:GO gibi. Daha öncesinde işlemcinin yüksek sıcaklıkta çalışma geçmişi var. Yaklaşık 2 hafta boyunca 90-95 derecelerde çalıştı.

https://www.trendyol.com/cooler-master/mastergel-pro-termal-macun-p-32287134 Bu termal macun alınır mı ne dersiniz ? İyi midir ?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,529
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

Oyun içi kullanımlara baktınız mı acaba?

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
İsim
Tony Montana
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1

MasterGel Pro değil de Maker al alacaksan o gayet iyi.

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
İsim
Tony Montana
Attığınız linkteki termal macunun termal iletkenliği 8.5W imiş. https://www.trendyol.com/cooler-master/mastergel-pro-termal-macun-p-32287134 Bu ise 8W, düştükçe iletkenlik artıyor mu ? Nasıl bir hesaplama var bu olayda bilginiz var mı ?

MasterGel Pro değil de Maker al alacaksan o gayet iyi.
Anladım sağolun.

MematiBaş🚬

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,533
İsim
Memati Baş

-TheLosT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
414
İsim
Tony Montana

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Attığınız linkteki termal macunun termal iletkenliği 8.5W imiş. https://www.trendyol.com/cooler-master/mastergel-pro-termal-macun-p-32287134 Bu ise 8W, düştükçe iletkenlik artıyor mu ? Nasıl bir hesaplama var bu olayda bilginiz var mı ?

Anladım sağolun.
Arttıkça artıyor. Ama o ölçü pek standart değil. MasterGel Pro gerçek testlerde MX4 den birazcık daha iyi mesela ama yaklaşık da olsa bir fikir verir o değer.

MasterGel Makerde o değer 11W mesela 😁

Top Bottom