Neler Yeni

Termal Macun Performansı Etkiler Mi ?

Carrier

80+ Bronze
bilgisayarımı yaklaşık 3 4 yıldır kullanıyorum ve daha önceden hiç termal macun kullanmadım. Önceden oyunlardaki fps değerlerim yüksekken şimdi az fps alıyorum. Çektiğim videolar kasıyor sizce termal macun kullansam fps de artış olur mu pubg mobile emulator uzerinden oynarken hiçbirşey açık değilken 90 95 derece oluyor. MSI PRO 22ET Kullanıyorum.

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
bilgisayarımı yaklaşık 3 4 yıldır kullanıyorum ve daha önceden hiç termal macun kullanmadım. Önceden oyunlardaki fps değerlerim yüksekken şimdi az fps alıyorum. Çektiğim videolar kasıyor sizce termal macun kullansam fps de artış olur mu PUBG mobile emulator uzerinden oynarken hiçbirşey açık değilken 90 95 derece oluyor. MSI PRO 22ET Kullanıyorum.
Termal macun direkt fpse etki etmez diye düşünüyorum .Bilgisayarın sıcaklığına etki eder fakat dolayılı yoldan belki birazcık fps düşürebilir.
Fakat 3-4 yıldır hiç termal macun kullanmamak işlemci ve ekran kartı sıcaklıllarınızı oldugundan fazla yapar.Artic mx4 alabilirsiniz.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
bilgisayarımı yaklaşık 3 4 yıldır kullanıyorum ve daha önceden hiç termal macun kullanmadım. Önceden oyunlardaki fps değerlerim yüksekken şimdi az fps alıyorum. Çektiğim videolar kasıyor sizce termal macun kullansam fps de artış olur mu PUBG mobile emulator uzerinden oynarken hiçbirşey açık değilken 90 95 derece oluyor. MSI PRO 22ET Kullanıyorum.
50 derece düşürdüğünü gördüm

Carrier

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dolaylı olarak etkileyebilir. İşlemci daha az ısınırsa daha fazla boost yapar, bu da performans olarak geri döner.
Kaç paralık kullanmam gerek daha iyi fps artışı için.

Ouzkskn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,345
İsim
....

Dolaylı yoldan etki edecektir.

Termal macun belirli bir süre sonra işlemini tam yapamayacağı için. Isınacak ve tam performansta çalışmayabilir.
Bu'da zamanla ekran kartı performansını etkileyecektir.

İşlemci'nin ne kadar düşük sıcaklıkta çalışırsa daha fazla performans verir.

Emir Şensoydan

80+ Silver
En İyi Cevap
13
Bütçe 50 tl civarı ise mx4 2019 edition al iyi macun ama 30 tl ise high performance al cooler master ama mx 4 al sonuçta fark çok yok ve daha iyi

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,607
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
Eğer soğutucun kötüyse çok bir şey bekleme. Benim demek istediğim iyi soğutucu kullanıp kötü macun kullanmak gibi. Daha iyi macuna geçince daha az ısınacağı için daha fazla boost yapar.

Rambo87

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
dostum thermal macun bi kenera at ve focus sogutucuya yüklen.
sogutucu iyise gerisi fasa fiso diye bilirim .
80% sogutucu ve 20% thermal macun i

thermal macun noctua nt h2 veya Grizzly bear veya mx4 tavsiye ederim.
sahsen noctua nt h2 kullaniyorum.

o yüzden hep sogutucu yük bindirin :)

brtgrup

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
169
İsim
Berat Durmaz
Şimdi termal macun ısıyı düşürür ısıyı düşürünce daha performanslı bir işlemci olur ve çok çok daha iyi bir işlemci performansına sahip olursun yani kısacası performansı etkiler

Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Mehmet Akif ERSİN
dostum thermal macun bi kenera at ve focus sogutucuya yüklen.
sogutucu iyise gerisi fasa fiso diye bilirim .
80% sogutucu ve 20% thermal macun i
Termal macun işlemciyle soğutucu arasındaki hava boşluklarını kapatarak soğuğu daha iyi iletir.
Bence termal macun azıcık daha önemli.

Top Bottom