Neler Yeni

Termal Macun Temizliği Sonrası Cpu Ve Gpu Artışı

kaynorz

80+
Selamun Aleykum arkadaşlar laptopumun hem ekran kartı hem işlemciyi temizledim. PC'yi temizlemeden önce ekran kartı çok sıcak ,işlemci normaldi şimdi işlemci boştayken 70'i geçiyor ekran kartı düşüş yaşadı ama oda biraz ısınıyor.Ve şöyle bir durum var ki işlemcinin 1 vidası yok ve ekran kartının 1 vidası yok ve aldığım termal macunda 10 TL'lik felan çin malı kısaca.Ve işlemci ve ekran kartını açtığımda işlemci baya termal macunu doldurmuşlar ekran kartına ise normal koymuşlar. Ben ikisinide normal koydum.Ve Csgo'da test yaptıktan sonra Fps 30-50-60-70-80-90-100-110 değişik değişik Fps durumu veriyor.Rainbow Six'te denedim ondada 60 40 55 30 20 60 hep değişiyor fps değeri.Ve işin tuhaf kısmı 5 dk işlemci ısınıp ekran kartı normal iken 5 dakika sonra ekran kartı sıcaklığı artıp işlemci 58-60 dereceye düşüyor.

Tahminimce Sorunlar Şunlar:
1-Ucuz Termal Macun Ve Sanırım Laptop'a Uyumlu Değil
2-Vidalar Eksik olduğundan ısı dengesiz dağıtılıyor
3-Termal Macunu Uyumlu Miktarda Koymadım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
Selamun Aleykum arkadaşlar laptopumun hem ekran kartı hem işlemciyi temizledim. PC'yi temizlemeden önce ekran kartı çok sıcak ,işlemci normaldi şimdi işlemci boştayken 70'i geçiyor ekran kartı düşüş yaşadı ama oda biraz ısınıyor.Ve şöyle bir durum var ki işlemcinin 1 vidası yok ve ekran kartının 1 vidası yok ve aldığım termal macunda 10 TL'lik felan çin malı kısaca.Ve işlemci ve ekran kartını açtığımda işlemci baya termal macunu doldurmuşlar ekran kartına ise normal koymuşlar. Ben ikisinide normal koydum.Ve Csgo'da test yaptıktan sonra Fps 30-50-60-70-80-90-100-110 değişik değişik Fps durumu veriyor.Rainbow Six'te denedim ondada 60 40 55 30 20 60 hep değişiyor fps değeri.Ve işin tuhaf kısmı 5 dk işlemci ısınıp ekran kartı normal iken 5 dakika sonra ekran kartı sıcaklığı artıp işlemci 58-60 dereceye düşüyor.

tahminlerin muhtemelen doğru ama laptop uyumlu termal macun yoktur termal macun her şeye uyumludur ama sen soğuk çalışsın istiyorsan bi 30-40 liralık macun alman senin yararına vida konusunda da dediğin gibi zaten vidalar yüzünden tam temas etmiyor olabilir ve termal macun koyarken ortaya koyup bırakma kendin yay daha sağlıklı olur

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5

laptop'a uyumlu diye bir şey yok.
Aynı macunu masaüstü bileşenlerinde de kullanabilirsin.
Çin malı olayında da illa 100 liralık macun almana gerek yok.
Ben 1.5 yıl önce kara cuma'dan 4-5 liraya almıştım, koca şırınga şeklinde olanlardan. İşini gerektiği gibi yapıyor.

Eksik olan vidalar yüzünden, laptop esnedikçe içerideki baskı değişiyordur.
2 adet vida bulup, düzgünce montajını yaparsın, sorun %99 çözülmüş olur.

Termal macunu da,
Eski macunu güzelce temizleyip, gümüş rengindeki parçanın üstünü kapatacak şekilde sürsen yeterli.
ortaya 1 damla sıkıp bırakma, güzelce yay.

kaynorz

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
tahminlerin muhtemelen doğru ama laptop uyumlu termal macun yoktur termal macun her şeye uyumludur ama sen soğuk çalışsın istiyorsan bi 30-40 liralık macun alman senin yararına vida konusunda da dediğin gibi zaten vidalar yüzünden tam temas etmiyor olabilir ve termal macun koyarken ortaya koyup bırakma kendin yay daha sağlıklı olur
Oyunları test ettikten sonra tekrar kapağı açtığımda işlemcinin camı gözüküyordu azmı koydum yani.

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
Oyunları test ettikten sonra tekrar termal macunu açtığımda işlemcinin camı gözüküyordu azmı koydum yani.
camı gözüküyordu derken hiç macun yokmuydu yoksa macun baskıyla ordan kaybolmuşmuydu ilk dediğmse az koymuşsun ikinciyse fazla sıkmış olabilirsin vidaları

kaynorz

80+
camı gözüküyordu derken hiç macun yokmuydu yoksa macun baskıyla ordan kaybolmuşmuydu ilk dediğmse az koymuşsun ikinciyse fazla sıkmış olabilirsin vidaları
yani sana şöyle diyim macun vardı vardı ince katman haline getirdim işte daha sonra kapağı açtığımda küçük damla damla haline gelmişti ve cam gözüküyordu.Hiçmi gözükmemesi gerek?

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
heryer eşit şekilde yaydıysan ve kapladıysan doğru yapmışsın muhtemelen macun kalitesiz ve o eksik vidalarıda bulmaya çalış gerçi 1 vidadan o kadar temessızlık olacağını düşünmüyorum ama
yani sana şöyle diyim macun vardı vardı ince katman haline getirdim işte daha sonra kapağı açtığımda küçük damla damla haline gelmişti ve cam gözüküyordu.Hiçmi gözükmemesi gerek?

kaynorz

80+
heryer eşit şekilde yaydıysan ve kapladıysan doğru yapmışsın muhtemelen macun kalitesiz ve o eksik vidalarıda bulmaya çalış gerçi 1 vidadan o kadar temessızlık olacağını düşünmüyorum ama
Daha açık konuşurmusun kaç TL'lik macun alayım ve ben bu vidaları nerden bulabilirm?

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Emre
arctic mx-4
cooler master mastergel pro öneririm
o vidalarıda birer vida örneği alıp hırdavatçılardan yada bilgisayar tamir dükkanlarında aynılarını sorabilirsin

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
903,083
Üyeler
140,140
Son üye
ErzurumluHeisenberg