Neler Yeni

TG-50 Termal macun işe yaramadı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yunus Çiçek

Merhaba Arkadaşlar, yukarıdaki linkte olan termal macunu kullandım. Gayet yeterli ve iyice etrafına dağıtarak işlemci üstüne sürdüm fakat zaten 77 derece olan CPU ısısında bir değişiklik olmadı hatta bazen 80e de cıktığı oldu. Üstelik daha yüksek RPM değerinde olmasına rağmen 77-80 derece olmaya başladı. Sebebi nedir acaba, dandik bir termal macun mu aldım ?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,142
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
İşlemcin nedir ve soğutucu kulanıyor musun?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,142
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
stok fan var ve işlemci İ7-11700F 2.5 Ghz
O işlemciye stok fan yetmez ki hatta dediğin değerlere göre yetmediğide belli ucuz yolu bir küle tipi soğutucu alsaydın daha iyi olurdu macun yerine ilk başta.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yunus Çiçek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O işlemciye stok fan yetmez ki hatta dediğin değerlere göre yetmediğide belli ucuz yolu bir küle tipi soğutucu alsaydın daha iyi olurdu macun yerine ilk başta.
tamam ama sürmeden önce 77 olan ısı sürdükten sonra 80e cıkmaya başladı hatta az önce tekrar baktım 88 gördüm max deger. Kupkuru bitmiş termal macun ile 77 max deger iken böyle artış olması şaşırttı...

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,142
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
tamam ama sürmeden önce 77 olan ısı sürdükten sonra 80e cıkmaya başladı hatta az önce tekrar baktım 88 gördüm max deger. Kupkuru bitmiş termal macun ile 77 max deger iken böyle artış olması şaşırttı...
Onu bende anlamadım açaba sen mi yanlış hatırlıyorsun ama keşke macunu alırken konu açsaydın bu fiyata çok daha iyileri vardı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Yunus Çiçek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Onu bende anlamadım açaba sen mi yanlış hatırlıyorsun ama keşke macunu alırken konu açsaydın bu fiyata çok daha iyileri vardı.
hayır, an an takip ettim ne zaman nasıl oluyo diye değerler ki rpm değeri bile arttı yani fanın ve ona rağmen daha yüksek ısı degerlerine ulaştı. gerçekten ilginç

Top Bottom