Neler Yeni

The system has posted in safe mode hatası

ncpfaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Necip Fazıl
Selamlar dostlar,

Bilgisayarıma normal kapatıp sabah açtığımda önce şuna benzer bir ekranla karşılaştım;
indir.jpeg

sonra haliyle bilgisayara restart atıktan sonra American Setup ekranına atıp "the system has posted in safe mod" hatasını aldım. Şuan her bilgisayarımı açtığımda otomatik bios menüsüne atıyor. Yaklaşık 5 saatir bunla uğraşıyorum içinde çok değerli projelerim var casus bir yazılım yüklediğimi sanmıyorum cidden ne yapacağımı bilmiyorum şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
(Not: Şuan default mod da)
Anakart: TUF GAMİNG B450-PLUS II
Bios sürümü : 3211
İşlemci Ryzen 5 2600x
Depolama: XPG S40G

Yeni bir gelişmeyi bildirmek istiyorum boot menüde m2 ssd görünmüyor.

Ekler

• indir.jpeg
    indir.jpeg
    5.4 KB · Hit: 25
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,567
İsim
Emre Zengin
Selamlar dostlar,

Bilgisayarıma normal kapatıp sabah açtığımda önce şuna benzer bir ekranla karşılaştım;
Alıntıyı görüntüle
sonra haliyle bilgisayara restart atıktan sonra American Setup ekranına atıp "the system has posted in safe mod" hatasını aldım. Şuan her bilgisayarımı açtığımda otomatik bios menüsüne atıyor. Yaklaşık 5 saatir bunla uğraşıyorum içinde çok değerli projelerim var casus bir yazılım yüklediğimi sanmıyorum cidden ne yapacağımı bilmiyorum şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
(Not: Şuan default mod da)
Anakart: TUF GAMİNG B450-PLUS II
Bios sürümü : 3211
İşlemci Ryzen 5 2600x
Depolama: XPG S40G

Yeni bir gelişmeyi bildirmek istiyorum boot menüde m2 ssd görünmüyor.
M2'yi çıkar tak yap hocam ama büyük ihtimalle bozulmuş gibi duruyor. BIOS hiç görmüyor mu M2'yi?

ncpfaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Necip Fazıl
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
M2'yi çıkar tak yap hocam ama büyük ihtimalle bozulmuş gibi duruyor. BIOS hiç görmüyor mu M2'yi?
Evet M2 SSD yi tak çıkar yaptım bir kaç kez diğer yuvayı denemeye çalıştım ama ona yükseltme zımbırtısı gerekiyormuş lakin M2 RGBleri çalışır durumda ve sata ışığı da yanmakta laptopum vardı ona adaptör alıp BIOS gunceleyecegim flash belleğe görürse ne âlâ görmezse format dene dedi bir kaç arkadaşım sanmıyorum ama göreceğiz 👍.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,567
İsim
Emre Zengin
Evet M2 SSD yi tak çıkar yaptım bir kaç kez diğer yuvayı denemeye çalıştım ama ona yükseltme zımbırtısı gerekiyormuş lakin M2 RGBleri çalışır durumda ve sata ışığı da yanmakta laptopum vardı ona adaptör alıp BIOS gunceleyecegim flash belleğe görürse ne âlâ görmezse format dene dedi bir kaç arkadaşım sanmıyorum ama göreceğiz 👍.
BIOS güncelleyebilirsin. Benim fikrim bozulduğu yönünde. Zaten M2 görünmeden format atamazsınız.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
972,041
Üyeler
153,652
Son üye
Cody
Top Bottom