Neler Yeni

Topladığım bir kasa var önerilerinize açığım

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,035
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Oyun, Ekipmanlar, PC Bileşenleri, Grafik Tasarım
Instagram
https://www.instagram.com/enisberberr/
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198361448789/
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr
Hocam C24G1'den memnun musunuz? Ben bir türlü memnun olamadım bu monitörden be.

3 3300X de kullanmayın hocam. 1600AF çok daha mantıklı. Ayrıca kasayı değiştirmeyi unutmayın. Hava akışı çok kötü.
Hocam bende aslında tam olarak memnun değilim başta alırken VA panel yada IPS panel farkını takmıyordum ama sonradan keşke c24g2u alsaydım diyorum ama aldık bi kere ve neyden şikayetçisin? ve senin ekranda sanki ekranda yağlı gibi bir görüntü var mı böyle telefona yağ bulaştırırsanda yayarsınya elinle değişik bir görüntü oluşur ekranda aynı o görüntü var acaba sende de var mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

çok teşekkür ederim fazla deneyimli olmadığım için sizlere sormak istedim
Hocam deneyim çok önemlidir ve ne kadar bilgili olursanız olun aklın akıldan üstün olduğunu unutmayın

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Fırat Eren ÖZTÜRK
Hocam bende aslında tam olarak memnun değilim başta alırken VA panel yada IPS panel farkını takmıyordum ama sonradan keşke c24g2u alsaydım diyorum ama aldık bi kere ve neyden şikayetçisin? ve senin ekranda sanki ekranda yağlı gibi bir görüntü var mı böyle telefona yağ bulaştırırsanda yayarsınya elinle değişik bir görüntü oluşur ekranda aynı o görüntü var acaba sende de var mı?

Hocam deneyim çok önemlidir ve ne kadar bilgili olursanız olun aklın akıldan üstün olduğunu unutmayın
hocam haklısınız acaba bu 1600af işlemciler 12 nm olan mı internette tam olarak af yazınca bulamadımda yardımcı olur musunuz ve 1600af kullanırken oc yapmam gerekir mi yüksek performans için çünkü hiç bilmiyorum oc işlerini

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Ben de VA panelin çok pişmanlığını yaşadım hocam. Senin gibi bilmiyordum IPS ve VA farkını. VA güzel panel alınır falan dediler almaz olaydım. Şikayetçi olduğum durum film ve dizi izlenmemesi. Siyahları VA panel iyi gösterir dediler monitörün 3 üstte 3 altta ledleri var siyahları bembeyaz gösteriyor resmen. Işık sızması çok fazla. Mesela bir dizide birisi yakım çekim arka taraf piksel piksel gözüküyor. Monitörün 1080pHD'si IPS'nin 480p'siyle aynı. Yağlı görüntüden kastın ne bilmiyorum ancak aynı sorunun bende de olduğuna eminim. Bu arada sistemlerimiz aşağı yukarı aynı. 😊

hocam haklısınız acaba bu 1600af işlemciler 12 nm olan mı internette tam olarak af yazınca bulamadımda yardımcı olur musunuz ve 1600af kullanırken oc yapmam gerekir mi yüksek performans için çünkü hiç bilmiyorum oc işlerini
OC'ye gerek olmaz. 12nm olan modeline AF deniyor.

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,035
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr
Ben de VA panelin çok pişmanlığını yaşadım hocam. Senin gibi bilmiyordum IPS ve VA farkını. VA güzel panel alınır falan dediler almaz olaydım. Şikayetçi olduğum durum film ve dizi izlenmemesi. Siyahları VA panel iyi gösterir dediler monitörün 3 üstte 3 altta ledleri var siyahları bembeyaz gösteriyor resmen. Işık sızması çok fazla. Mesela bir dizide birisi yakım çekim arka taraf piksel piksel gözüküyor. Monitörün 1080pHD'si IPS'nin 480p'siyle aynı. Yağlı görüntüden kastın ne bilmiyorum ancak aynı sorunun bende de olduğuna eminim. Bu arada sistemlerimiz aşağı yukarı aynı. 😊

OC'ye gerek olmaz. 12nm olan modeline AF deniyor.
Hocam ışık sızması konusunda evet haklısınız aşırı ışık sızması mevcut ve Witcher 3 ü ultra ayarlarda oynuyorum karanlık yerler çok karanlık oluyor sizde de bu mevcut mu? ve yakın zamanda bu monitörü satıp daha iyi ve IPS Panelli bir monitör alacağım inşallah

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Hocam ışık sızması konusunda evet haklısınız aşırı ışık sızması mevcut ve Witcher 3 ü ultra ayarlarda oynuyorum karanlık yerler çok karanlık oluyor sizde de bu mevcut mu? ve yakın zamanda bu monitörü satıp daha iyi ve IPS Panelli bir monitör alacağım inşallah
Evet karanlık yerler fazla karanlık. Bunun için programından Shadow'u arttırabilirsiniz. Daha iyi bir görüntü sağlar. Ben de satmayı düşünüyorum ama binbir zorlukla yeni topladım peder ne der bilemiyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Fırat Eren ÖZTÜRK
Evet karanlık yerler fazla karanlık. Bunun için programından Shadow'u arttırabilirsiniz. Daha iyi bir görüntü sağlar. Ben de satmayı düşünüyorum ama binbir zorlukla yeni topladım peder ne der bilemiyorum.
sizi de çok meşgul ettim ama internette tam bulamadım işlemci kasa ve monitör için link atabilir misiniz yasak değilse

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
sizi de çok meşgul ettim ama internette tam bulamadım işlemci kasa ve monitör için link atabilir misiniz yasak değilse
tabii ki yasak değil atayım.

owl.zfg

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,514
İsim
Mertcan
3300x almak bizim ülkede saçma biraz daha koyup ya 3600 alın ya da 1600 12nm alın

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,035
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr
Hocam banada abimin hediyesi oldu umarım darılmaz ama memnum olmadığımı öğrendiğinde oda hak verecektir zaten bana ve bu ekranın yağlı gibi gözükmesinden bahsettğim şey belli bir renge (misal maviye) odaklanarak baktığınızda ekranda nokta nokta bir şeyler var gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Fırat Eren ÖZTÜRK
tabii ki yasak değil atayım.

bu 1660s 2500 TL ye var da o fiyatta şunu buldum bakar mısınız https://www.itopya.com/gigabyte-geforce-gtx-1660-ti-windforce-6gb-gddr6-192-bit-ekran-karti/

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Hocam banada abimin hediyesi oldu umarım darılmaz ama memnum olmadığımı öğrendiğinde oda hak verecektir zaten bana ve bu ekranın yağlı gibi gözükmesinden bahsettğim şey belli bir renge (misal maviye) odaklanarak baktığınızda ekranda nokta nokta bir şeyler var gibi
Aynen hocam. İşte pikseller çok belli oluyordan kastım o. Çok üzdü beni bu monitör.

Çınar Yaşar

80+ Gold
1600 af almak daha mantıklı, SSD çok paran varsa değiştir yoksa yinede kullanılır, monitör olarak güzel zaten Samsung VA panel kullanıyor

Yasin Çelik

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,800
İsim
Yasin Çelik
Instagram
yasincelikz
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç