Neler Yeni

Topladığım sistemi biraz daha özelleştirebilir misiniz?

Nexor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Akat
Instagram
benburakya
Discord
benburakya
Anakart: MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX
İşlemci: AMD Ryzen 7 7800X3D
Ram: G.Skill Flare X5 32 GB (2x16) 6000 MHz CL36
Ssd: Kingston KC3000 SKC3000S/1024G PCI-Express 4.0 1 TB M.2
Ekran Kartı: Galax RTX 4080 Super ST 1-Click OC 48SZM6MD9STS 256 Bit
Sıvı Soğutma: ?
Kasa: ?
Monitör: ?

Arkadaşlar böyle bir sistem topladım. Sıvı soğutma, kasa ve monitör önerileri almam lazım. Değiştirmek istediğiniz parçaları da söyleyebilirsiniz. Bu haliyle sistem 68,772₺ yapıyor. Ayrıca sistemi render, oyun / uygulama geliştirme ve oyun oynamak için kullanacağım. Render için ekran kartından yararlanırım diyorum ama oyun ve uygulama için işlemci yeterli olur mu ondan da emin değilim. Bunları göz önünde bulundurarak öneri yaparsanız sevinirim.

Son düzenleme:

ThE LoSt

80+ Silver
Anakart: MSI B650 Gaming Plus Wi-Fi AMD AM5 DDR5 ATX
İşlemci: AMD Ryzen 7 7800X3D
Ram: G.Skill Flare X5 32 GB (2x16) 6000 MHz CL36
Ssd: Kingston KC3000 SKC3000S/1024G PCI-Express 4.0 1 TB M.2
Ekran Kartı: Galax RTX 4080 Super ST 1-Click OC 48SZM6MD9STS 256 Bit
Sıvı Soğutma: ?
Kasa: ?
Monitör: ?

Arkadaşlar böyle bir sistem topladım. Sıvı soğutma, kasa ve monitör önerileri almam lazım. Değiştirmek istediğiniz parçaları da söyleyebilirsiniz. Bu haliyle sistem 68,772₺ yapıyor. Ayrıca sistemi render, oyun / uygulama geliştirme ve oyun oynamak için kullanacağım. Render için ekran kartından yararlanırım diyorum ama oyun ve uygulama için işlemci yeterli olur mu ondan da emin değilim. Bunları göz önünde bulundurarak öneri yaparsanız sevinirim.
Uygulama ve ek işlemler için fazladan çekirdekleri olan 7900x çözümüne de gidilebilir ama bu haliyle de kalabilir oyunlarda daha performanslı olacaktır. Anakart kalabilir, ramler kalabilir, m2 ssd başarılı, ekran kartı kalabilir, Sıvı soğutma olarak https://www.akakce.com/islemci-sogu...m-islemci-sivi-sogutucu-fiyati,635284998.html öneririm. Kasa olarak https://www.akakce.com/bilgisayar-k...yah-e-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,328107511.html öneririm.
Monitör yine tercih ve zevk meselesi 2k bir ürün almanız yararınıza olacaktır. 2k ips panel 144hz ve üstü bir yenileme hızı olan bir model tercihinde bulunabilirsiniz.

Nexor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Akat
Instagram
benburakya
Discord
benburakya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Uygulama ve ek işlemler için fazladan çekirdekleri olan 7900x çözümüne de gidilebilir ama bu haliyle de kalabilir oyunlarda daha performanslı olacaktır. Anakart kalabilir, ramler kalabilir, m2 ssd başarılı, ekran kartı kalabilir, Sıvı soğutma olarak https://www.akakce.com/islemci-sogu...m-islemci-sivi-sogutucu-fiyati,635284998.html öneririm. Kasa olarak https://www.akakce.com/bilgisayar-k...yah-e-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,328107511.html öneririm.
Monitör yine tercih ve zevk meselesi 2k bir ürün almanız yararınıza olacaktır. 2k ips panel 144hz ve üstü bir yenileme hızı olan bir model tercihinde bulunabilirsiniz.
4080 Super için 4K monitör daha iyi olmaz mı?

ThE LoSt

80+ Silver

Nexor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Akat
Instagram
benburakya
Discord
benburakya
Bütçe varsa olur tabi aşağı yukarı her oyunda 60fps barajını aşarsınız.
Sıvı soğutucuyu ilk kez görüyorum, performansı nasıl olur acaba
Birde kasa ile uyumlu mu?
Kasa ve sıvı soğutucudan çok anlamadığım için soruyorum.

ThE LoSt

80+ Silver
Sıvı soğutucuyu ilk kez görüyorum, performansı nasıl olur acaba
Birde kasa ile uyumlu mu?
Kasa ve sıvı soğutucudan çok anlamadığım için soruyorum.
Kasanın 360mm desteği mevcut soğutucuya gelirsek standart üstü 38mm radyatör barındırıyor tıpkı arctic firması gibi kötü olma ihtimali fiziksel olarak yok zaten incelemelerini izleyebilirsin

Nexor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Akat
Instagram
benburakya
Discord
benburakya
Kasanın 360mm desteği mevcut soğutucuya gelirsek standart üstü 38mm radyatör barındırıyor tıpkı arctic firması gibi kötü olma ihtimali fiziksel olarak yok zaten incelemelerini izleyebilirsin
Kasa da psu yok sanırım. Psu da önerebilir misin?

Ll3G1OnN

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
Yağız Arslan Baytekin
sıvı soğutma olarak bunu önerebilirim
trifact kanalından test videosuna ulaşabilirsin 7800x3d li test videosu vardı

Nexor

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Burak Akat
Instagram
benburakya
Discord
benburakya
Sistemi satın aldınız mı ve monitör hangi çzöünürlük olacak
Satın almadım, alacağım sistemi şimdilik bu şekil olarak düşünüyorum. Daha iyi önerileriniz varsa önerebilirsiniz. Çözünürlük 4K düşünüyorum.

ThE LoSt

80+ Silver
Kasa da psu yok sanırım. Psu da önerebilir misin?
Güç kaynağından söz etmemişsin mesajında böyle kaliteli bir sistemi kaliteli bir psuya emanet etmen gerekir alttaki modeli değerlendirebilirsin

Top Bottom