Neler Yeni

Toplam 32 GB RAM Takınca görüntü gelmiyor

futrN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ali Fuat Turan
Merhaba, 2022 senesinde Kingston marka 16 GB RAM Almıştım. (Linkten RAM'i görebilirsiniz) Geçtiğimiz günlerde Ekran kartı ve Bir RAM hariç sistemimi güncelleştirdim. Şu anki sistemime aynı model RAM alıp sistemimi 32 GB yapmak istedim, fakat aldığım Amazon yerinden satın alım yapamadığımdan N11'den almayı seçtim. Ürün geldikten sonra sistemime kurdum. Tek bir Ram taktığım zaman görüntü alabiliyorum ama yanına diğer RAM'i eklediğimde görüntü alamıyorum. İki RAM'i de tek tek slotlara takıp denedim ikiside sorunsuz bir şekilde çalışıyor ama iki slota da ram eklediğim zaman görüntü alamıyorum.

BIOS güncellemesi ve BIOS pilini çıkarsamda herhangi bir şekilde görüntü alamıyorum. Bilgisayar çalışıyor, tüm fanlar dönüyor, ışıklar yanıyor ama herhangi bir görüntü yok aradan 1 dakika geçtikten sonra bilgisayar reset atıp tekrar aynı şekil görüntü vermeyip çalışmaya devam ediyor.
XMP Açsamda kapatsamda ikinci RAM takıldığında herhangi bir tepki alamıyorum. RAM'leri çıkarıp arkalarına baktığımda farklı değerler olup olmadığından şüphelendim. Üretildiği yerden RAM'in rengine kadar farklılıklar var. Sebebi sizce ne olabilir? Sistemimi aşağıya bırakıyorum.

Intel i5-12400F
Gigabyte H610M H V2 DDR4.
Kingston Fury Beast CL16 RAM (yeni)
Kingston Fury Beast CL16 RAM (eski)
Sapphire RX 570 4 GB.
MSI MAG 600W PSU.
LEXOR 512 NVMe. 2 SSD.

Ekler

• 48DAED02-4B5D-4EA6-828B-B36A54069978.jpeg
    48DAED02-4B5D-4EA6-828B-B36A54069978.jpeg
    130.4 KB · Hit: 24

Suprağ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
sss sss
sebebi ramler aynı değilse olmaz 1 aynıysa o ram yerleri oksitlenmiş olabilir orayı temizle yine olmaz ise ramın bacaklarını temizleyin not kendi basına yapma youtubeden bak kendine gore sakın yapma daha cok problem olabilir hiç olmazsa pciye gotur son care

futrN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ali Fuat Turan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sebebi ramler aynı değilse olmaz 1 aynıysa o ram yerleri oksitlenmiş olabilir orayı temizle yine olmaz ise ramın bacaklarını temizleyin not kendi basına yapma youtubeden bak kendine gore sakın yapma daha cok problem olabilir hiç olmazsa pciye gotur son care
Ramler aynı olması gerekiyor sorunun bundan olup olmadığından şüpheleniyorum

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,003
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Ramler aynı olmasa bile bazı durumlarda çalışır ancak aynı çift ramler kadar stabil çalışmazlar

TrollSlayer

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
535
İsim
Arif Çelebi
ramlerin aynı olmasına gerek yok olursa daha garanti çalışır sadece bende 2x8 kingston 2x8 de adata ram var 2933 mhz de sorunsuz kullanıyorum bios üzerinden biraz düşük mhz de başlayın sonra yavaş yavaş yükseltin stable çalıştığı aralığı böyle bulabilirsiniz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,878
Üyeler
156,398
Son üye
Cüneyt çetinkaya
Top Bottom