Neler Yeni

Toplama PC icin tavsiye

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Burak Akgün
Selamlar 1 2 gün önce bir konu açmıştım kimse bakmamış tekrar gelişmelerle birlikte yazıyorum toplama bir PC alicam bütçe 8000 TL maks 8100 olabilir işlemci olarak ryzen 5 1600 anakart olarak b450m s2h ekran kartı olarak rtx 2060 almayı düşünüyorum daha önceden ram ve hard disk aldım monitör var ama VGA bir sıkıntı çıkar mı bilmiyorum onu da cevaplarsanız sevinirim. Ailem abime çok güvendiği için çoğu konuyu bi ona sor öyle yap derle bende abime sordum önce 1650 sistem al monitör de al diyor ama ben VGA monitör ile 2 3 ay idare edip kendim alabileceğimi düşünüyorum ram konusu olarak internetten toplu kasa alırsan ram farklı olacağı için çalışmayacağını söylüyor benim bildiğim 2 farklı ram ayni PC de calisir ama MHz düşük olanın hızında çalışır eğer ram konusunda ben hakliysam internette GittiGidiyor hariç herhangi bir siteden bütçeme uygun bir PC tavsiye ederseniz yada alacağım parçalarla ilgili yardımcı olursanız sevinirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde ryzen 5 1600 af modeli 2060 için bir darboğaz olurmu ?

BarbaraPalvin

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
Umut
İlgilendiği Kategoriler
her şey
Selamlar 1 2 gün önce bir konu açmıştım kimse bakmamış tekrar gelişmelerle birlikte yazıyorum toplama bir PC alicam bütçe 8000 TL maks 8100 olabilir işlemci olarak ryzen 5 1600 anakart olarak b450m s2h ekran kartı olarak rtx 2060 almayı düşünüyorum daha önceden ram ve hard disk aldım monitör var ama VGA bir sıkıntı çıkar mı bilmiyorum onu da cevaplarsanız sevinirim. Ailem abime çok güvendiği için çoğu konuyu bi ona sor öyle yap derle bende abime sordum önce 1650 sistem al monitör de al diyor ama ben VGA monitör ile 2 3 ay idare edip kendim alabileceğimi düşünüyorum ram konusu olarak internetten toplu kasa alırsan ram farklı olacağı için çalışmayacağını söylüyor benim bildiğim 2 farklı ram ayni PC de calisir ama MHz düşük olanın hızında çalışır eğer ram konusunda ben hakliysam internette GittiGidiyor hariç herhangi bir siteden bütçeme uygun bir PC tavsiye ederseniz yada alacağım parçalarla ilgili yardımcı olursanız sevinirim
R5 1600 sisteme göre düşük R5 3600+2060lı sistem 8k civarıydı

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
İlk olarak monitörün vga çıkışı olması sıkıntı değil ekran kartı bu çıkışa sahip olması gerek o da yoksa çeviriciyle işi halledebilirsiniz.
Sistem olarak ta ramle ilgili düşünceleriniz doğru lâkin estetik ve tam performans için elinizdeki parçaları modelleri ile yazarsanız daha rahat yardımcı olabilirim

Dahası  
Reaksiyon skoru
4,022
İsim
izoly çalışanı
Hangi rami aldıysan aynısından al.

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Burak Akgün
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlk olarak monitörün vga çıkışı olması sıkıntı değil ekran kartı bu çıkışa sahip olması gerek o da yoksa çeviriciyle işi halledebilirsiniz.
Sistem olarak ta ramle ilgili düşünceleriniz doğru lâkin estetik ve tam performans için elinizdeki parçaları modelleri ile yazarsanız daha rahat yardımcı olabilirim
Elimdeki hard disk Seagate barracuda 1tb 7200 rpm
Ram ise
Xpg gammix D30 3000mhz
Telefondayim nasıl link aticam bilmiyorum kusura bakmayın

R5 1600 sisteme göre düşük R5 3600+2060lı sistem 8k civarıydı
Bilmiyorum varsa link atabilirmisin

Hangi rami aldıysan aynısından al.
PSU bence biraz pahalı Hepsiburada da 390tl ye gametech gtp 600 600w 80+ bronz bir PSU var

Son düzenleme:

mortah

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
975
İsim
Yakup Efe Sarıkaya
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Burak Akgün

Outlawess

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Murat Erdinç
psu da para harcamaktan kaçma marka değil kalite önemli bi bakarsın fazla yüklenirsin bütün parçaları yakabilir falan o yüzden iyi bişey al

Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Burak Akgün
psu da para harcamaktan kaçma marka değil kalite önemli bi bakarsın fazla yüklenirsin bütün parçaları yakabilir falan o yüzden iyi bişey al
PSU olarak 400 civarı olsa güvenilir olan benim için yeterli
marka olarak hangilerini önerirsin yani en iyisi budur dediğin hangisi

Dediğim gibi 20k bütçede bile ikinci el alan var eldeki parçaları satıp güzel bir fırsat yakalayıp 8.5k civarına r5 3600+rtx2060 sistem alınabilir.
Bende pek 2.ele yönelmek istemiyorum ama aileme bı sorarım en kötü 2.el giderim

Top Bottom