Neler Yeni

Toplama Vs Hazır sistem

ibobaran6333

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
ibrahim baran
Arkadaşlar 6300tl param var sizce donanım arşivinin pc hocasının vs hazır sistemlerinimi bekleyeyim yoksa tek tek indirimlerdenmi toplayayım bu arada rtx 2060 r5 3600 lü bi sistem istiyorum sizce en doğru seçenek ne olur.

Köl Tigin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hakan Yöyen
İndirimlerde almanın çok avantajı var. Gerçekten piyasa bilginiz varsa çok uygun fiyatlara denk getirebilirsiniz. Ancak bunları bir de toplaması var. Bilgi ve tecrübe gerektiren bir iş. Bilginiz yoksa video izleyerek de yapabilirsiniz ancak aldığınız sıfır parçaları bozma ihtimaliniz de var.

Ben her zaman indirimlerden ayrı ayrı alınması taraftarıyım. Bilgisayar toplamayı da çok severim, hobi olarak yapıyorum diyebilirim. Ancak risk almak istemiyorsanız hazır alabilirsiniz.

ibobaran6333

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
431
İsim
ibrahim baran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İndirimlerde almanın çok avantajı var. Gerçekten piyasa bilginiz varsa çok uygun fiyatlara denk getirebilirsiniz. Ancak bunları bir de toplaması var. Bilgi ve tecrübe gerektiren bir iş. Bilginiz yoksa video izleyerek de yapabilirsiniz ancak aldığınız sıfır parçaları bozma ihtimaliniz de var.

Ben her zaman indirimlerden ayrı ayrı alınması taraftarıyım. Bilgisayar toplamayı da çok severim, hobi olarak yapıyorum diyebilirim. Ancak risk almak istemiyorsanız hazır alabilirsiniz.
ortalama 3 4 aydır pc hakkında araştırma yapıyorum ne nereye takılı ne nasıl yapılır biliyorum sadece kablolama da pek bilgim yok ama birleştiriebilrim diye umuyorum :D

Köl Tigin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hakan Yöyen
ortalama 3 4 aydır PC hakkında araştırma yapıyorum ne nereye takılı ne nasıl yapılır biliyorum sadece kablolama da pek bilgim yok ama birleştiriebilrim diye umuyorum :D
Yapılmayacak bir şey değil, dikkatli bir şekilde yapabilirsiniz. Hiçbirimiz anamızın karnından bu bilgi ve tecrübelerle doğmadık sonuçta. 11-12 yıl önce ilk bilgisayarımın kapağını açmaya bile korkardım. Ama zamanla yavaş yavaş öğrendim. Zamanla olacak şeyler. Türkçe ve İngilizce bir sürü kanal var, onlardan bilgisayar toplama videoları izleyerek yapabilirsiniz.

SatisFaction

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,095
İsim
Muhammet
Bende tek tek topluyorum ama toplama konusunda hiç tecrübem yok. İnanıyorum kendime yapabilirim :D

Köl Tigin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
743
İsim
Hakan Yöyen
Bende tek tek topluyorum ama toplama konusunda hiç tecrübem yok. İnanıyorum kendime yapabilirim :D
Esas mesele de o zaten. Biraz öz güven sahibi olmak ve korkmamak lazım. Örneğin ben, bilgisayarımın parçalarına bebek gibi davranıyorum, hala bir şey olacak da bozacağım diye korkuyorum. Fakat bilgisayarcılar, bellekleri ayaklarında on kez sektirip kafa atarak bellek yuvasına oturtuyor, ona rağmen bir şey olmuyor. Ha aynısını ben yapsam, kesin bozulur ama ne hikmetse adamlar hunharca davranmasına rağmen sapasağlam çalışıyor. O kadar da dayanıksız değil aslında parçalar.

Top Bottom