Neler Yeni

Toplanan sistemde hata nerede

veyselipk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Veysel İpek
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Arkadaşım twitchtvde oyun oynayarak yayın yapmak için kendince bir sistem topladı fakat istediği fps değerlerini yayın yapmadan oyunlarda alamıyor.Ben ufak çaplı araştırmamda işlemcinin hatalı olabileceğini düşündüm .Tecrübeli arkadaşlara sormak istedim.Toplanılan sistemi resim olarak atıyorum sorunun nerede olduğunu değiştirilmesi gereken parçada yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ekler

• Sistem.jpg
    Sistem.jpg
    201.1 KB · Hit: 75
  • oyun.jpg
    oyun.jpg
    488.6 KB · Hit: 63

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Monitör hariç 7.500 TL ödemiş.
7.500'lük sisteme 2400 Mhz RAM ve 2400G olmamış. CPU ve RAM çok düşük seviyede kalmış.
Görselde de ekran kartının verimsiz çalıştığı görünüyor.
O modelin çekirdek hızı 1850 Mhz civarında, ama görselde bu hızın %34.4'ü kullanılıyor görünüyor.

Keşke sistem toplarken, bilen birisiyle görüşseymiş. Eğer yeni toplandıysa ve iade imkanı varsa, bileşenlerin iadesi için uğraşsın.

veyselipk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Veysel İpek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Y
Monitör hariç 7.500 TL ödemiş.
7.500'lük sisteme 2400 Mhz RAM ve 2400G olmamış. CPU ve RAM çok düşük seviyede kalmış.
Görselde de ekran kartının verimsiz çalıştığı görünüyor.
O modelin çekirdek hızı 1850 Mhz civarında, ama görselde bu hızın %34.4'ü kullanılıyor görünüyor.

Keşke sistem toplarken, bilen birisiyle görüşseymiş. Eğer yeni toplandıysa ve iade imkanı varsa, bileşenlerin iadesi için uğraşsın.
Yaklaşık 2 hafta oldu alalı yarın aldığı yerle görüşecek.İade olmazsa 2. el satışa koyucaz.Sizden ricam bu sisteme işlemci ve ram önermeniz

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Y

Yaklaşık 2 hafta oldu alalı yarın aldığı yerle görüşecek.İade olmazsa 2. el satışa koyucaz.Sizden ricam bu sisteme işlemci ve RAM önermeniz
Minimum olarak, 16 GB (2x8) 3000 Mhz RAM + Ryzen 5 3600 alabilir. Anakartı destekliyor zaten.
Letgo benzeri yerlerde de kutusu açılmamış ürünleri ucuza bulabilir. Biraz araştırabilir.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Ryzen 5 3600:

RAM:
(2x)

Redmental

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,182
İsim
RML
Hocam kusura bakmayın ama sistem çok kötü ve uyumsuz toplanmış. Keşke bir destek alsaydı önce.

veyselipk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Veysel İpek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Farklı bir arkadaşıyla toplamış sistemi istediği verimi alamayınca soruşturmaya başladık.Benimde pek ilgi alanım olmadığı için buradaki arkadaşlara sormak istedim.Önerilen İşlemci ve ram değişiminden sonra sistemden yeteri kadar verim alabilirmiyiz.Twitchtv de sorun yaratırmı yüksek ayarlı oyunlarda ?

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Farklı bir arkadaşıyla toplamış sistemi istediği verimi alamayınca soruşturmaya başladık.Benimde pek ilgi alanım olmadığı için buradaki arkadaşlara sormak istedim.Önerilen İşlemci ve RAM değişiminden sonra sistemden yeteri kadar verim alabilirmiyiz.Twitchtv de sorun yaratırmı yüksek ayarlı oyunlarda ?
Yaratmaz. Ryzen 5 3600 ve 3000 MHz RAM alırsanız sorun çözülecektir. Ayrıca şuan ayarları Ultraya alırsanız bir nebze rahatlayabilir belki. Veya DSR ile çözünürlüğü yükseltebilirsiniz.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Sadece RAM ve işlemciyi mi satacak?
Yoksa komple sistemi mi satacak?

veyselipk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Veysel İpek
Anladım arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece RAM ve işlemciyi mi satacak?
Yoksa komple sistemi mi satacak?
Sadece ram ve işlemci düşünüyoruz şuanlık diğer parçalar kullanılabilir anladığım kadarıyla

Birde fazladan alınmış powersupply var :)

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,800
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Anladım arkadaşlar teşekkür ederim cevaplarınız için.

Sadece RAM ve işlemci düşünüyoruz şuanlık diğer parçalar kullanılabilir anladığım kadarıyla

Birde fazladan alınmış powersupply var :)
Diğer parçalar gayet iyi. 2400G işlemcisi yayın için değil APU sonuçta pek bir şey beklememek lazım. Onun yerine Ryzen 5 3600 alırsan rahatlıkla yayın yaparsın.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Sadece RAM ve işlemci düşünüyoruz şuanlık diğer parçalar kullanılabilir anladığım kadarıyla
Sattığı zaman yine foruma danışabilirsin. Farklı zamanlarda indirimler vs. oluyor.
Cuma indirimlerinde 3000'lik RAM'ler 279 TL civarında fiyatla satılıyor. 558 TL'ye RAM çözülür yani.
Screenshot_49.png

veyselipk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Veysel İpek
Top Bottom