Neler Yeni

Toshiba OCZ Tr200 240 gb ssd sağlık %50

Lowness

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Umut Gökbulak
Merhaba arkadaşlar, geçen sene nisan ayında toshiba tr200 240 gb'lık ssd'yi aldım. Çok az kullandım yani ne film indirdim doğru düzgün ne oyun oynadım son 3 4 aydır bu ssd'yi kullandığım pc'yi bile açmadım fakat sağlığı %50'ye düştü.Ürünü incehesap üzerinden aldım şimdi garantiye göndericem sizce değişim yaparlar mı bu üründe aynı sorunu yaşayan var mı??

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Demek ki sorumluymuş. Değiştirirler.

donsuz kral

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Sağlık düşmesi o SSD'de pek sorun sayılmaz. Çünkü yapılan yazmaya oranla düşüyor sağlık değeri. Sorunlu olup olmadığını anlamak için SMART verilerine, okuma yazma hızlarına bakmak lazım.

Lowness

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Umut Gökbulak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Demek ki sorumluymuş. Değiştirirler.
Bence de öyle olur hocam, eğer değiştirirlerse satıp yerine evo 970 plus falan almayı düşünüyorum hiç uğraşılmaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sağlık düşmesi o SSD'de pek sorun sayılmaz. Çünkü yapılan yazmaya oranla düşüyor sağlık değeri. Sorunlu olup olmadığını anlamak için SMART verilerine, okuma yazma hızlarına bakmak lazım.
Bugün yaptığım testte 211 okuma, 185 yazma aldım hocam hiç normal değil tabi bu ssd'nin takılı olduğu kasa eski biraz Asus a58-mk anakartında kullanıldı fakat ilk zamanlar yine 300 civarlarıydı yanlış hatırlamıyorsam 350 gibi bir şey olması gerek.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
905,819
Üyeler
140,558
Son üye
dekulows
Top Bottom