Neler Yeni

TT indirme hızımın yanında yükleme hızımı da düşürdü.

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Ömer Faruk Altınova
Merhaba Türk Telekom VDSL internetimde kopmalar yaşadığım için internet hızım 100 mbpsden 75 mbpsye düşürüldü. Fakat bu süreçte 8mbps olan yükleme hızım da 4 mbps seviyesine geriledi. Yükleme hızları sözleşmeye göre 4mbps fakat pandemi sebebiyle 2 katına çıkarılması sebebiyle uzun süre 8mbps olarak kullandım. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu belirttiğimde bana değerlerinizde sıkıntı yok deyip geçiştirmelerine şahit oluyorum. Aylardır bu durumu düzeltmeye çalışıyorum ama sonuç alamadım. Yükleme hızımı nasıl tekrar artırabilirim?

1628596042173.png

Giatros

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
673
İsim
Fatih Altun
İlgilendiği Kategoriler
Futbol, Bilgisayar, Telefon
Instagram
fatihaltns
Discord
Giatros#4797
Klasik TT

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Ömer Faruk Altınova
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım sağlayıcını değiştirme vakti
Taahhüt bitimine daha 9-10 ay civarı bir süre var. Türk Telekomdaki ping vs. değerlerimden memnunum fakat fiyat ve hız konusundaki problemler yüzünden değiştirmek istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Türk Telekom VDSL kullanmama rağmen fatura vs. ayrıntılarında beni Fiber abonesi olarak tanımlıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,908
İsim
Emir Yusuf
Taahhüt bitimine daha 9-10 ay civarı bir süre var. Türk Telekomdaki ping vs. değerlerimden memnunum fakat fiyat ve hız konusundaki problemler yüzünden değiştirmek istiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum. Türk Telekom VDSL kullanmama rağmen fatura vs. ayrıntılarında beni Fiber abonesi olarak tanımlıyor.
TT herkesin kafasına "woooow bizde fiber var bakın" algısı yaratmak istiyor. 16mbps kullanan birine bile "size Fiber bağladık bakın hızınız müthiiiş" diyor. Çok takmamak lazım. Biraz daha dayanıp taahhütün bitince değiştirirsin sağlayıcını. Kaç ₺ ödüyorsun faturanı?

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Ömer Faruk Altınova
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
TT herkesin kafasına "woooow bizde fiber var bakın" algısı yaratmak istiyor. 16mbps kullanan birine bile "size Fiber bağladık bakın hızınız müthiiiş" diyor. Çok takmamak lazım. Biraz daha dayanıp taahhütün bitince değiştirirsin sağlayıcını. Kaç ₺ ödüyorsun faturanı?
100mbps paket 160-165TL civarıydı. Vergi artışından sonra 168 civarı oldu.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,915
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

omerfaruk

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Ömer Faruk Altınova
50 Yapmayı dener misiniz?
Normalde 75'lik paket yok TT'de.
Şuan 100mbps paket kullanıyor olarak gözüküyorum. Kopmalar vs. durumlarında müşteri hizmetlerine durumu bildirdikten sonra sanırsam bölgemdeki santral/müdürlük tarafından arandım. İlk önce 85-90mbps daha sonra 75mbps'ye düşürüldü. Hızımı kendim ayarlayabiliyor muyum? Bu konuda bir bilgim yok.

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Misty Rosetta
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları, Monitör, Mouse / Mousepad, Klavye, Toplama Bilgisayar Tavsiye, Valorant
Bir TT klasiği. Taahhüt bitince Türknet geçmenizi öneririm.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,608
Üyeler
156,518
Son üye
worzlyy
Top Bottom