Neler Yeni

Türk Gençleri Dinsizleşiyor

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,176
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
15,081
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
"Siyasal İslam yüzünden. Dini kendi amellerine alet edenler yüzünden." tarzı argümanlar herhangi bir gerçeklik taşımıyor. Toplumu detaylı bir şekilde analiz ederseniz sorunun bu olmadığını görürsünüz. Türkiye Cumhuriyeti, tarihi boyunca bu tür hükümetler gördü zaten. AKP, gökten inmedi. Bu coğrafyada yetişti. Dinsizleşme, başta internet denen mefhum olmak üzere sair global sebeplerden ötürü hayat buldu. AKP, aynı zihniyetle bundan 20-30 yıl önce iktidarda olsa böyle bir durum olmazdı. İnsanlar en fazla AKP'ye sallayıp "Müslümanlar kusursuz değil, İslam kusursuz." deyip hâlâ inanmaya devam ederdi. Problem çok daha derin. Yüzeysel bakmayın.
Aslında bir taraftan islam düşmanı veya dinsizlik misyonerliği yapanalar var diye biliyorum.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,176
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Aslında bir taraftan islam düşmanı veya dinsizlik misyonerliği yapanalar var diye biliyorum.
Hocam İslam düşmanlığı ve misyonerlik yapanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Robin Buckley

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Çağrı
Instagram
balcikcagri
Steam
1152560674
Discord
Çağrı#6760
Ben bunda bir nebzede olsa sosyal medyayı etkili görüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,882
İsim
Mehmet Bozaklı
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar
ben artık internette kime denk gelsem allahsız kitapsız oluyor, bu tablodan da fazladır bence
Hocam zaten onlar genellikle kendilerini her ortamda belli ederler .Tavırlarıyla, hareketleriyle ,konuşmalarıyla sizinki biraz da o yüzden çünkü sosyal medyadakiler kendilerinin ateist olduğunu belli etmeye çalışıyorlar

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,176
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
ben artık internette kime denk gelsem allahsız kitapsız oluyor, bu tablodan da fazladır bence
Okumayın, okudukça dinsiz sayısı artar diyen çakma Müslüman hocalar var. Ula kendi kitabın oku diye başlıyor. İşte bunlar yüzünden hep.

Son düzenleme:

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,980
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Twitter
FurkanKrgle
Facebook
furkan.karagulle.7399
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
neden ya? tartışalım dostum. argümanların neler :)
İnterneti doğru kullanamayan bir çağdayız, doğru. Teknolojiyi verimli kullanamayan bir çağdayız yine aynı şekilde ancak bunu herkes yapmıyor. Çevrene baktığın zaman zeki insanlar bu tarz nimetleri verimli olarak kullanırken zeki olmayan insanlar da verimsiz kullananlarda. Nasıl yani diye soracak olursan birkaç örnek vereyim.

Bilgisayar yazılım ve donanımı öğrenmek için internetini ve bilgisayarını kullanan X kişisi

Tiktok'tan dilenmek için bağıran Y kişisi

Bunların hangisinin verimli hangisinin verimsiz kullandığını çok rahat ayırt edebiliriz.

Kimsenin dini umrumda değil. Ben sadece insanlık derecesine ve zekiliğine bakıyorum.
Teknoloji, insanı bedensel olarak tembel yapar ama zeki olanları daha da zekileştirir. Bu tartışmaya kapalı bir durumdur. Din ise çok ayrı bir durum.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,176
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler

CemSultan01

80+ Bronze
İnterneti doğru kullanamayan bir çağdayız, doğru. Teknolojiyi verimli kullanamayan bir çağdayız yine aynı şekilde ancak bunu herkes yapmıyor. Çevrene baktığın zaman zeki insanlar bu tarz nimetleri verimli olarak kullanırken zeki olmayan insanlar da verimsiz kullananlarda. Nasıl yani diye soracak olursan birkaç örnek vereyim.

Bilgisayar yazılım ve donanımı öğrenmek için internetini ve bilgisayarını kullanan X kişisi

Tiktok'tan dilenmek için bağıran Y kişisi

Bunların hangisinin verimli hangisinin verimsiz kullandığını çok rahat ayırt edebiliriz.

Kimsenin dini umrumda değil. Ben sadece insanlık derecesine ve zekiliğine bakıyorum.
Teknoloji, insanı bedensel olarak tembel yapar ama zeki olanları daha da zekileştirir. Bu tartışmaya kapalı bir durumdur. Din ise çok ayrı bir durum.
burda benim amacım bi grubun değil tüm grupların öğrenmesi ve teknoloji ile gelen eşitizliğe de karşıyım. şuan yazılım ile içli dışlıyım çoğu günüm öyle geçiyor ama yinede sana %75 katılıyorum :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada elimi ayağımı öpmene gerek yok dostum kula kul olma alışkanlığı 100 yıl önce kalktı. O şakaydı yani.
sözün iyiydi de o manada dedim. Yinede Teşekkürler

Top Bottom