Neler Yeni

Türk satıcılar hakkında dikkat etmeniz gerekenler !

Ben bugüne kadar hiç sorun yaşamadım bilemiyorum az ucuz diye bilinmedik sitelerden alınca

Bunlar Resmi Distribütör ve satıcılardan alındı . Alışverişlerde Türkiye'nin önde gelen mağazalarından alışveriş sitelerinden yapıldı .

Ücretleriyse : Orjinal fiyatları ve yüksek .

Termal macun 500 TL ? ayrıca işbu macunlar termal iletkenlik seviyeleri en yüksek olanlardan ve viskozite değerleri de iyi .

Konuda anlattım zaten .

Sizin bunlarla karşılaşmıyor oluşunuzun temel sebepleri şunlardır .

Ürünün çalışmasını sağlamlığını doğruluğunu kontrol edecek bilgiye tecrübeye sahip değilsinizdir .

Ürün bozulunca yenisini alıyorsunuzdur hemen .

İkincisi de şansınıza denk gelmiştir .

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
608
İsim
Mete C. E.
Kardeş doğru diyorsun hoş değilde satış yaparkende türk kimliği altında satış yapıyorlar ama o iyi bir şey mi?
İyi bir şey değil konu zaten genellemek, en basiti ben şu başlıktan rahatsız olmam çünkü iyi niyetle ne demek istediğinize bakarım. Ama buna takacak gördüğü gibi sağa sola şikayet edecek insanlar var. Yapıcı & olumlu dil kullanmak her zaman iyidir. Maalesef son senelerde bu e-ticaretin cılkı çıktı, hemen hemen konudaki tüm aktarımlara katılıyorum, amazon.com.tr'den aldığım laptop bozuk çıktı mesela, bozuk halde en az 2 defa satılmıştı, yine satılmıştır, kim servise gönderirse artık. Aynısı Hepsiburada'da başıma geldi aynı ay.

Burada sorun doğru düzgün bir e-ticaret yasamız yok, en basiti ürün iadeleri ile ilgili yeni bir karar çıktı, tekstil ürünlerine gelsin sadece çünkü haklı bir durum.

Ki bu yeni başlayan bir süreç değil,
Paypal kapalı,
Amazon globaller ya kapalı ya dev gibi vergili,
Aliexpress vs. takip eden kalmadı, sonuç zaten e-ticarete yönelmek zorunda bırakan üç kağıtçı esnaf tayfasından e-ticaret ile almak zorunda bırakıldık.

Ve hepsi bir yana kazanılmış hakların kaybı olmamalı ve herhangi bir suçtan, bu ayıplı ürün, kargo hatası vs. kazanç sağlayan satıcılar mevcut. Suçtan fayda sağlanamaz, bu hukuk ilkesi tüm ilgili süreçlere, alanlara uygun hale getirilmeli.

Hepsini toparlarsak, bu forumda Türk genel olarak kampanyalarda Türk firmaları ve pek çok kez son kullanıcıya kazanç sağlayan kampanyalar yapılıyor burada; genellersek onların hakkını, yaptığı işleri, verilen emekleri hiçe saymış oluruz.

Ama maalesef herhangi bir forum "marka kötüleme ile ilgili" sonradan başını hukuki yollardan bin tane derde sokacak konularda nötr olmak zorunda, şu an ki söylem içerisinde.

İyi bir şey değil konu zaten genellemek, en basiti ben şu başlıktan rahatsız olmam çünkü iyi niyetle ne demek istediğinize bakarım. Ama buna takacak gördüğü gibi sağa sola şikayet edecek insanlar var. Yapıcı & olumlu dil kullanmak her zaman iyidir. Maalesef son senelerde bu e-ticaretin cılkı çıktı, hemen hemen konudaki tüm aktarımlara katılıyorum, amazon.com.tr'den aldığım laptop bozuk çıktı mesela, bozuk halde en az 2 defa satılmıştı, yine satılmıştır, kim servise gönderirse artık. Aynısı Hepsiburada'da başıma geldi aynı ay.

Burada sorun doğru düzgün bir e-ticaret yasamız yok, en basiti ürün iadeleri ile ilgili yeni bir karar çıktı, tekstil ürünlerine gelsin sadece çünkü haklı bir durum.

Ki bu yeni başlayan bir süreç değil,
Paypal kapalı,
Amazon globaller ya kapalı ya dev gibi vergili,
Aliexpress vs. takip eden kalmadı, sonuç zaten e-ticarete yönelmek zorunda bırakan üç kağıtçı esnaf tayfasından e-ticaret ile almak zorunda bırakıldık.

Ve hepsi bir yana kazanılmış hakların kaybı olmamalı ve herhangi bir suçtan, bu ayıplı ürün, kargo hatası vs. kazanç sağlayan satıcılar mevcut. Suçtan fayda sağlanamaz, bu hukuk ilkesi tüm ilgili süreçlere, alanlara uygun hale getirilmeli.

Hepsini toparlarsak, bu forumda Türk genel olarak kampanyalarda Türk firmaları ve pek çok kez son kullanıcıya kazanç sağlayan kampanyalar yapılıyor burada; genellersek onların hakkını, yaptığı işleri, verilen emekleri hiçe saymış oluruz.

Ama maalesef herhangi bir forum "marka kötüleme ile ilgili" sonradan başını hukuki yollardan bin tane derde sokacak konularda nötr olmak zorunda, şu an ki söylem içerisinde.

Bu yüzden herhangi bir markanın ismini vermedim burada .

Türk satıcılarsa .. Türk satıcıların genelinde değil hepsinde bu sorunu yaşıyor oluşumuz .

Sosyokültürel bir çarpıklık , Gündelik rutinimize yerleşmiş bir sıradanlık . bundan bahsediyorum .

Bir milyon kişinin yaptığı kötülükleri on kişi gibi gösterip geriye kalan dokuz dokuz yüz doksan dokuz bin dokuz yüz doksan kişinin yaptığı kötülükleri önemsizleştiriyoruz sanki hiç onlar o kötülükleri yapmıyormuş da on kişi yapıyormuş gibi gösteriyoruz .

dokuz doksan dokuz hani var ya 9.99 TL 50 TL değil 49.90 .

Aynı şekilde :

Dokuz yüz doksan dokuz bin dokuz yüz doksan kişinin yaptığı kötülüğü aslında on kişi onlar bir milyon değil gibi gösteriyoruz .

The Batman

80+ Silver
Bunlar Resmi Distribütör ve satıcılardan alındı . Alışverişlerde Türkiye'nin önde gelen mağazalarından alışveriş sitelerinden yapıldı .

Ücretleriyse : Orjinal fiyatları ve yüksek .

Termal macun 500 TL ? ayrıca işbu macunlar termal iletkenlik seviyeleri en yüksek olanlardan ve viskozite değerleri de iyi .

Konuda anlattım zaten .

Sizin bunlarla karşılaşmıyor oluşunuzun temel sebepleri şunlardır .

Ürünün çalışmasını sağlamlığını doğruluğunu kontrol edecek bilgiye tecrübeye sahip değilsinizdir .

Ürün bozulunca yenisini alıyorsunuzdur hemen .

İkincisi de şansınıza denk gelmiştir .
sen sorun yaşadın diye herkes sorun yaşayacak diye bir şey yok ülkede binlerce satıcı var hepsine aynı diyemezsin

Sahte Fason ürün hatalı arızalı ayıplı üretim hatası ürün teşhir outleet ve bilumum iadeli ürünler pazarı toplam da 1 trilyona kadar yaklaşmaya başladı .

İstatistiki veriler ; Türkiye'de yeniden ambalajlanıp sıfırı fiyatına satılan ürünlerle doldu taştı .. Ürünün sıfırı bulunamaz oldu .

Açıkçası artık sorunun kaynağının bizlerin bu hayret verici yanlış düşünce sistemlerinde olduğuna inanmaya başladım .

Eğer ki istatistiki açıdan sayı limitleri aşıyorsa ; demektir bunu yapanlar o gruptur .

Bizde işine gelince herkes sahiplenir . Türk denir . Türk başardı denir Türk yaptı denir .
İşine gelmeyince ; Türklere mal etmeyin bize mal etmeyin , herkes bir değil yanlış yapıyorsunuz denir .

Ben bir Türk'üm . Sende eğer Türk isen , artık kötü meziyetlerini kabullen ve bu meziyetleri düzeltmeye çalış .

Top Bottom