Neler Yeni

Yardım Türk Telekom Adsl den Vdsl e geçiş

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Fırat Kılınç
Herkese merhaba, hayırlı ramazanlar. Yıllardır Türk Telekom ADSL kullanıcısıyım. Artık eve 4k televizyon girmesiyle ADSL altyapım zorlanmaya başladı. VDSL için aradığımda 76 mbit hız çıktı. Turkcell ile konuştum 50 mbit hızı rahatlıkla alabileceğimi söylediler. Binanın önünde bir pano var ama elektrik mi internet mi emin değilim. Yine yaklaşık 250 300m aşağıda bir pano daha var fakat ondan da emin değilim 😅.50mbit VDSL paket düşünüyorum. ADSL hat değerlerimi bırakıyorum. Sizce maksimum ne kadar hız alırım?

Ekler

• Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    34.2 KB · Hit: 65
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3.7 KB · Hit: 81

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Dizi , müzik , bilgisayar donanımları , oyun hesap satışları , league of legend , okul , eğitim , giyim.
Herkese merhaba, hayırlı ramazanlar. Yıllardır Türk Telekom ADSL kullanıcısıyım. Artık eve 4k televizyon girmesiyle ADSL altyapım zorlanmaya başladı. VDSL için aradığımda 76 mbit hız çıktı. Turkcell ile konuştum 50 mbit hızı rahatlıkla alabileceğimi söylediler. Binanın önünde bir pano var ama elektrik mi internet mi emin değilim. Yine yaklaşık 250 300m aşağıda bir pano daha var fakat ondan da emin değilim 😅.50mbit VDSL paket düşünüyorum. ADSL hat değerlerimi bırakıyorum. Sizce maksimum ne kadar hız alırım?
millenicom'dan hız testi yaparmısınız

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Dizi , müzik , bilgisayar donanımları , oyun hesap satışları , league of legend , okul , eğitim , giyim.
türknet düşünür müsünüz ?

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
Hocam oturduğum bölgede türknet bayisi yok. Muhatap olacağım kimse olmayınca rahat olamıyorum.
vdsl hat değerleri olsaydı yardımcı olabilirdim , 74mbp türktelekom altyapınız var alamaya da bilirsiniz
tavsiyem türktelekom'a geçip 35mbp paketini almanız daha sonra vdsl hat değerlerine bakarsınız hızı alabilcek değerlere sahipsehiz paket yükseltebilirsiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Fırat Kılınç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler hocam yarın VDSL modem almaya gideceğim. Altyapım hazırmış 15dk ile 24 saat arasında geçiş yapabiliyormuşum. VDSL geçtikten sonra değerleri atarım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Fırat Kılınç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
@Lil Skies Hocam 16 mbit adsl yi vdsl olarak değiştirdim. Değerler bu şekilde

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    23.5 KB · Hit: 86

mert savage

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,216
İsim
mert
İlgilendiği Kategoriler
hat değerlere baktım 39mbp alabilirsiniz 35mbps paketine geç bence kafan rahat olsun , yardım dokunduysa en iyi cevap seçebilir misin
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada ben hat zayıflamalarını yorumlamayı bilmiyorum yeni bir konu açıp yardım isteyin onlarda söylesin bnm tahminimce 36mbp alabilirsiniz gibi druyor alpolojix / Leroxy etiketle yardımcı olur büyük ihtimalle

Rennes

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,140
İsim
Umut Dağ
Top Bottom