Neler Yeni

Türkiye AB'ye GİREMEZ!

Türkiye AB'ye girer mi?

• Girer

• Giremez

Sonuçları oy verdikten sonra görebilirsiniz.

BIGGZ

80+ Bronze
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyesi olmasını beklemediğini söyledi.

Eylül ayındaki seçimlerde görevini bırakacak olan Merkel, düzenlediği son basın toplantısında Suriyeli mülteciler ve Türkiye ile ilgili değerlendirmede bulundu.

"Benim siyasi görüşümü ve Türkiye'nin AB'ye üye olmasını geçmişte ve halen öngörmediğimi biliyorsunuz. Yine de Türkiye ile yakın ilişkilerden yanayım. AB'nin mülteci anlaşmasının da savunucusu oldum. Gümrük birliğini de konuşmaya başladık."

Anlaşma dahilinde Türkiye'ye 3 milyar euro ek fon vereceğini de hatırlatan Merkel, "Mülteciler insan, siyasi araç olarak kullanılmamalı" dedi. Alman lider, Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapan Türkiye'nin bu hususta olağanüstü başarı sergilediğini, AB'nin küçük ölçekte olsa da Ankara'yı desteklediğini ve anlaşmanın devamının ilgili tarafların çıkarına olacağını ifade etti.

- Yani diyor ki, "Türkiye AB'ye giremez ama mültecileri elinde tutsun, biz parasını veririz."

Peki siz ne düşünüyorsunuz, sizce AB'ye girer miyiz?

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Kullanılıyoruz başka bir şey değil. Her türlü işi bize yaptırıp AB ye üye yapmıyorlar oh ne güzel memleket.

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Girmesini isterdim ama zor hatta çok çok düşük ihtimal,gerçi ben AB olsam Türkiye'yi AB'ye alır mıyım şüpheli.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye'nin Avrupa Birliği üyesi olmasını beklemediğini söyledi.

Eylül ayındaki seçimlerde görevini bırakacak olan Merkel, düzenlediği son basın toplantısında Suriyeli mülteciler ve Türkiye ile ilgili değerlendirmede bulundu.

"Benim siyasi görüşümü ve Türkiye'nin AB'ye üye olmasını geçmişte ve halen öngörmediğimi biliyorsunuz. Yine de Türkiye ile yakın ilişkilerden yanayım. AB'nin mülteci anlaşmasının da savunucusu oldum. Gümrük birliğini de konuşmaya başladık."

Anlaşma dahilinde Türkiye'ye 3 milyar euro ek fon vereceğini de hatırlatan Merkel, "Mülteciler insan, siyasi araç olarak kullanılmamalı" dedi. Alman lider, Suriyeli mültecilere ev sahipliği yapan Türkiye'nin bu hususta olağanüstü başarı sergilediğini, AB'nin küçük ölçekte olsa da Ankara'yı desteklediğini ve anlaşmanın devamının ilgili tarafların çıkarına olacağını ifade etti.

- Yani diyor ki, "Türkiye AB'ye giremez ama mültecileri elinde tutsun, biz parasını veririz."

Peki siz ne düşünüyorsunuz, sizce AB'ye girer miyiz?
Dalga geçiyorlar işte :D
Mültecileri siz alın biz bizle yaşayalım diyorlar
Bu zamana kadar giremedik şu anda da gireceğimizi sanmıyorum

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Bu millet ve bu gelişmemişlikle imkanı yok AB'ye giremez.

İlk başta ülkeyi yönetenlere sonra da yaşayan vatandaşlara beyin gerek.

Ülkede daha yaya yol verilmesi gerektiğini bile öğrenmemiş bir ton insan var. Aynı şekilde bisiklet ve motorsikletlere hak tanımayan araba kullanıcılar da.

Zaten girsek bile senesinde çıkartırlar diye düşünüyorum.

Bana olan bir şey olmadığından dolayı rahatım şu anda.

Eskel

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,969
İsim
Emin
Yararı olur mu bilmiyorum ama eğer yararı olursa ve girme ihtimali varsa girmeyi denemeliyiz.
Avrupa bizi kıskanıyor kafasından çıkmalıyız...

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
Şu anda bile bize söz geçiremezken bi de oraya girsek onlara daha beter bela oluruz.
Girersek en çok Türkiye'nin sözü geçer. Bu yüzden almıyoruz birazda. Nüfusu çok olan, daha fazla söz hakkına sahip oluyormuş sanırım...

Aware

80+ Silver
Zor mültecileri salsak gitseler onlar da Avrupa görmek ister belki.

Top Bottom