Neler Yeni

Öneri Türknet 1gbps veya Netspeed 60mbps Ağ Tercihim nasıl olmalı ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Semih Başkıran
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik ile alakalı neredeyse her şey :D
👀 Öncelikle zaman ayırıp okuyan herkese teşekkür ettikten sonra şuanda ;
- 3 katlı bir binada en üstte olmakla beraber şuanda bina giriş kısmında Türknet'in 1gbps internet altyapısı bulunmakta (kutu var)
- Aynı zamanda internet üzerinden yaptığım bir altyapı sorgusu sonucu Netspeed'de 60mbps internet sağladığını gördüm ve fiyatı da uygun

:shy:Sorum şu ki fiyatı gözetmeksizin 1gbps kulağa çok güzel gelsede twitter ve instagram gibi nerede görsem herkesin bir şikayeti var , hatta bazen fiber yerine vdsl bağlanan bile varmış.
ve bende haliyle işkilleniyorum sizce en safe i olan netspeed e mi geçmeli yoksa gerekli önlemler ile Türknet denenmeli mi ?

:peepo2:
Ve eğer Türknet dene derseniz yetkililer geldiğinde ne yaptıklarından emin olmam lazım , sizce direk kutusunda bir deneme yaptırmalı mıyım , veyahut vdsl bağlamadıklarından nasıl emin olurum(modemden anlaşılır mı gibisinden) bunlar gibi teknik destek sağlarsanız sıkıntısız olarak bu internet sürecini atmak istiyorum , ailem bu işi bana bıraktı batırırsam suç bana kalacak onlarda duymuş sürekli Türknet in şikayet edildiğini ama bir tek 1gbps veren sağlayıcı da o , ancak bazıları o da aslında fiber değil felan diyor . Eğer başka bir öneriniz varsa başka bir sağlayıcı veyahut bir bilgi lazımsa sorun cevaplarım görmem geç sürebilir şimdiden affola
-Ayrıca ilk kez forum da konu açıyorum bir yanlış yaparsam düzeltin pls 🙏
:peepokalp:
iyi forumlar:peped:

Son düzenleme:

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,222
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
VDSL 1000 vermez zaten 1000 alıyorsan fiber olmak zorunda kanka

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Semih Başkıran
İlgilendiği Kategoriler
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
VDSL 1000 vermez zaten 1000 alıyorsan fiber olmak zorunda kanka
evet ama ne bilim bir twitt de biri gelen taşeron firma vdsl bağlamaya çalıştı diyordu . Zaten başvurursam kesinlikte imza atmadan bir test yaparım ama onun içinde bir gün sonra düşüyor diyolar :(

MuhammedKazan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Muhammed Kazan
İlgilendiği Kategoriler
bılgısayar ve bılgısayar bıleşenlerı toplama ve bılgı verme (Bende Olmayan Bılgısyar)
Hocam, kısa zaman önce kuzenim turknet gigafibere geçti ve şu an internetten çok memnun. ancak türknete geçiş aşamasında çok fazla sorun yaşadı mesela türknete baş vurduklarında 1 hafta içinde geliceğiz diyip 1 ay sonra gelmeleri ve geldikleri zaman gigafiber kablosunu bağlayan kişinin dikkatsizliği yüzünden gigafiber kablosunun bir bölümü zarar gördüğü için internet düzgün çalışmamıştı daha sonra kuzenim tekrar türkneti aradı ve internette bir sorun olduğunu ve gelip düzeltmelerini söylemiş türknet 1 hafta içinde gelip onracaklarını söyledi ve evet bu sefer onarmışlardı ve kuzenim ortalama saniyede 900mb hız alıyor şu an gayet memnun. Demek istediğim turknet güzel bir internet sunuyor ancak personelleri yüzünden interneti kurma aşaması biraz uzun sürüyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Semih Başkıran
İlgilendiği Kategoriler
Hocam, kısa zaman önce kuzenim turknet gigafibere geçti ve şu an internetten çok memnun. ancak türknete geçiş aşamasında çok fazla sorun yaşadı mesela türknete baş vurduklarında 1 hafta içinde geliceğiz diyip 1 ay sonra gelmeleri ve geldikleri zaman gigafiber kablosunu bağlayan kişinin dikkatsizliği yüzünden gigafiber kablosunun bir bölümü zarar gördüğü için internet düzgün çalışmamıştı daha sonra kuzenim tekrar türkneti aradı ve internette bir sorun olduğunu ve gelip düzeltmelerini söylemiş türknet 1 hafta içinde gelip onracaklarını söyledi ve evet bu sefer onarmışlardı ve kuzenim ortalama saniyede 900mb hız alıyor şu an gayet memnun. Demek istediğim turknet güzel bir internet sunuyor ancak personelleri yüzünden interneti kurma aşaması biraz uzun sürüyor.
tamda merak ettiğim buydu eğer türknete karar verirsem emin olucam kablo sağlammı diye :LOL::peepokalp:

cita9

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Onur K
Türknet kullanıyorum valla bağlamaları konusunda sorun yaşamadım internetim bile kesilmedi, iş yerindeki interneti de turknet'e geçirdik modem kurulumuyla vs uğraşacak vaktimiz yok dedik modem kurup kargoyla gönderdiler. Ben oyun amaçlı kullanıyorum ve istanbuldaki oyun sunucularından 1ms alıyorum genelde oyun içinde en düşük ping bende oluyor. Bazen gece kesinti oluyor onda da 12-13 saat öncesinden mesaj atıyolar ve kesinti de nadiren oluyor.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
Selim
Biz gigafiber bekliyoruz gelsin diye sende var ve gecmiyorsun :) Beklemen hata. Sadece geçiş biraz uzun sürüyor deniyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Semih Başkıran
İlgilendiği Kategoriler
Biz gigafiber bekliyoruz gelsin diye sende var ve gecmiyorsun :) Beklemen hata. Sadece geçiş biraz uzun sürüyor deniyor.
:LOL:Valla çok doğru ama işte insan görünce bu kadar olumsuz yorum acaba diyor , şuanki izlenim iyi birkaç haftaya bakalım.

MuhammedKazan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
245
İsim
Muhammed Kazan
İlgilendiği Kategoriler
bılgısayar ve bılgısayar bıleşenlerı toplama ve bılgı verme (Bende Olmayan Bılgısyar)
Türknet kullanıyorum valla bağlamaları konusunda sorun yaşamadım internetim bile kesilmedi, iş yerindeki interneti de turknet'e geçirdik modem kurulumuyla vs uğraşacak vaktimiz yok dedik modem kurup kargoyla gönderdiler. Ben oyun amaçlı kullanıyorum ve istanbuldaki oyun sunucularından 1ms alıyorum genelde oyun içinde en düşük ping bende oluyor. Bazen gece kesinti oluyor onda da 12-13 saat öncesinden mesaj atıyolar ve kesinti de nadiren oluyor.
Yani şanslısınız kurulumda sorun yaşamamışsınız benim tanıdığım 2 kişi de sorun yaşadı. Bende türknete geçicem yakında umarım bizde de sorun olmaz.

FatihC

80+
:LOL:Valla çok doğru ama işte insan görünce bu kadar olumsuz yorum acaba diyor , şuanki izlenim iyi birkaç haftaya bakalım.
Dünyanın en iyi, en güvenilir, en sağlam ürününün bile şikayetleri vardır. Bunlara takılmayın. Ürün sizin isteklerinizi karşılıyorsa ve deneme şansınız varsa kesinlikle deneyimlemeden karar vermeyin.
Özellikle internet konusunda, bölgeden bölgeye çok fark ediyor. Bazı bölgelerde personel sorumsuzluğu yüzünden bile gecikmeler olabilirken, bazı bölgelerde hızlı bir şekilde çözülüyor çoğu işlem. Kargolar da aynıdır mesela. Kimisi der ki : X kargo çok yavaş, diğeri der ki çok hızlı.
Özetle ben olsam tereddütsüz geçerdim ve kesinlikle geçmeniz gerektiğini düşünüyorum. He diyorsanız ki ben iki tane siteye giriyorum benim için çok da önemli değil hız, o zaman elbette ki fiyatı daha uygun olan netspeed'i değerlendirebilirsiniz. Hali hazırda kullanıyorum ve memnunum.
Not: Turknet de kullandım. Ücret dolayısıyla netspeed'e geçtim :)

Top Bottom