Neler Yeni

Yardım TürkNet hep internet kesiliyor ve gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Efe Sezer
merhaba türknet kullanıyorum 75mbps lık paketini altyapı da destekliyor. ilk geçtiğim 2 3 ay boyunca günde 1 kere kesiliyordu ve şuana geldiğimizde her 15 20 dk da bir kesiliyor ve en az 5 dakika gelmiyor ve hızım 40 mbps lerde dolaşıyor zaman zaman 35 30 a da geliyor türk telekomda iken kesilme olmuyordu türknet ile her görüştüğümde evinize internet geliyor diyip şikayeti sonlandırıyor bunun bir çözümü var mıdır varsa uygulayayım yoksa eğer bana yüksek hızı ucuza veren kaliteli bir internet sağlayıcısı önerir misiniz

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,908
İsim
Emir Yusuf
yok hocam splitter direkt olarak modeme bağlı kablo
İşte bende de o şekilde düz bağlıydı bende de splitter yoktu. Sorun ondan kaynaklı imiş. Çünkü eve her telefon geldiğinde hatta bir ayırıcı olmadığından internet gidiyor. Ben de bu sorunu 1 sene yaşadım, geçen ay çözdüm ve şuan hiç sıkıntısız 75mbps sabit alabiliyorum. Kablolu bağlantıyı da unutmayın...

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Efe Sezer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşte bende de o şekilde düz bağlıydı bende de splitter yoktu. Sorun ondan kaynaklı imiş. Çünkü eve her telefon geldiğinde hatta bir ayırıcı olmadığından internet gidiyor. Ben de bu sorunu 1 sene yaşadım, geçen ay çözdüm ve şuan hiç sıkıntısız 75mbps sabit alabiliyorum. Kablolu bağlantıyı da unutmayın...
çok teşekkür ederim garajda 1 adet olması lazım bunu deneyeceğim

sabri :c

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Eyyüp Sabri ARIKAN
Steam
Sarbyy xd
Discord
sarbyy
ya bendede kesinti varda bu splitter nasıl bağlarız splitter dediğiniz şey nasıl bir şey bilmiyorumda

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,908
İsim
Emir Yusuf
ya bendede kesinti varda bu splitter nasıl bağlarız splitter dediğiniz şey nasıl bir şey bilmiyorumda
1630320782363.png

Bu şekilde bir şey. prizden gelen kabloyu ilk olarak buna takıyorsunuz. Daha sonra bu cihaz onu internet ve telefon olarak 2'ye ayırıyor. Eğer bunu kullanmazsanız her telefonunuz çaldığında internetiniz kesilir. Daha sonra modem çıkışından da kabloyu modeme takıyorsunuz. Bu kadar basit

kırmızışarapp

80+ Silver
merhaba türknet kullanıyorum 75mbps lık paketini altyapı da destekliyor. ilk geçtiğim 2 3 ay boyunca günde 1 kere kesiliyordu ve şuana geldiğimizde her 15 20 dk da bir kesiliyor ve en az 5 dakika gelmiyor ve hızım 40 mbps lerde dolaşıyor zaman zaman 35 30 a da geliyor türk telekomda iken kesilme olmuyordu türknet ile her görüştüğümde evinize internet geliyor diyip şikayeti sonlandırıyor bunun bir çözümü var mıdır varsa uygulayayım yoksa eğer bana yüksek hızı ucuza veren kaliteli bir internet sağlayıcısı önerir misiniz
Sorun iç tesisattan büyük ihtimalle. Modem arayüzünden dsl tablosunu atarsan daha iyi yardımcı olabilirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
180
İsim
Efe Sezer
tamam bi deneyeyim yapamazzam size yazabilir miyim ?
forumda yardımcı olurlar bende olurum kolay ya zaten heryerden bulabilirsin bunu maksimum 20 lira
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorun iç tesisattan büyük ihtimalle. Modem arayüzünden dsl tablosunu atarsan daha iyi yardımcı olabilirim.
tamam atıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam onu nereden atacağım

Top Bottom