Neler Yeni

Rehber TürkNet mi Millenicom mu? Neden?

Bu soruyu, altyapınıza göre değerlendirmek gerek. Hiçbir ürün, hiçbir firma, hiçbir şey tamamen kötü veya çöp değildir.
TürkNet kullanıyorum, deneyimime bakabilirsiniz. YAPA veya Gigafiber'den ayrı genele yayılan, TT altyapısı için konuşacağım.
Bu karşılaştırmayı, bu aralar çok görüyorum. Objektif bir şekilde hangi altyapıda hangisinin tercih edilmesi hakkındaki fikirlerim...

1) Fiber Altyapı:
Fiber altyapınız varsa "Kesinlikle TürkNet!" derim, şu anlık ondan avantajlısı yok diye düşünüyorum. Neden? Farkı ne?
Farklarını derledim, aynı olan şeyleri yazmadım. Açtığım arıza kayıtlarının, gün içerisinde açılıp gün içerisinde bittiğini belirtirim.
Herhangi bir yavaşlık, ilgisizlik, bilgisizlik gibi durum yok. Hizmeti, aynı altyapıdan alıyoruz. Firmaya özel kopma gibi bir şey de yok.
karşılaştırma.png

2) ADSL/VDSL Altyapı:
Bu kısımda fiyattan tutun neredeyse her şeye, aklınıza gelenlerin çoğu benzer. Tek fark, müşteri hizmetleri.
Aynı fiyata, müşteri hizmetleri olan bir firmayı yeğlerim. Bu kısımda önerim, Millenicom. TürkNet savunmanın, lüzumu yok.
Türknet, daha az aktarma ile daha az ping olacağını düşünüyor. Pingi düşürmesi için internette az yönlendirme yapıyorlar.
Bu, İstanbul'a yakın yerlerde düşük ping getiriyor. Doğuda daha fazla ping getiriyor. Doğudakilere bu da bir eksi sayılabilir.
Fiberde pek etki etmiyor, etse etse 3-4 ms, zaten düşük olduğu için pek fark edilmiyor fakat ADSL ile birleşince hoş olmuyor.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,503
İsim
ArtiAnius
güzel konu ellerine sağlık ama türknet gigafiber altyapı olsa hiçbir firma demem gigafiber deirm abi

rtx 3090

80+ Silver
Eline
Bu soruyu, altyapınıza göre değerlendirmek gerek. Hiçbir ürün, hiçbir firma, hiçbir şey tamamen kötü veya çöp değildir.
TürkNet kullanıyorum, deneyimime bakabilirsiniz. YAPA veya Gigafiber'den ayrı genele yayılan, TT altyapısı için konuşacağım.
Bu karşılaştırmayı, bu aralar çok görüyorum. Objektif bir şekilde hangi altyapıda hangisinin tercih edilmesi hakkındaki fikirlerim...

1) Fiber Altyapı:
Fiber altyapınız varsa "Kesinlikle TürkNet!" derim, şu anlık ondan avantajlısı yok diye düşünüyorum. Neden? Farkı ne?
Farklarını derledim, aynı olan şeyleri yazmadım. Açtığım arıza kayıtlarının, gün içerisinde açılıp gün içerisinde bittiğini belirtirim.
Herhangi bir yavaşlık, ilgisizlik, bilgisizlik gibi durum yok. Hizmeti, aynı altyapıdan alıyoruz. Firmaya özel kopma gibi bir şey de yok.
Alıntıyı görüntüle

2) ADSL/VDSL Altyapı:
Bu kısımda fiyattan tutun neredeyse her şeye, aklınıza gelenlerin çoğu benzer. Tek fark, müşteri hizmetleri.
Aynı fiyata, müşteri hizmetleri olan bir firmayı yeğlerim. Bu kısımda önerim, Millenicom. TürkNet savunmanın, lüzumu yok.
Türknet, daha az aktarma ile daha az ping olacağını düşünüyor. Pingi düşürmesi için internette az yönlendirme yapıyorlar.
Bu, İstanbul'a yakın yerlerde düşük ping getiriyor. Doğuda daha fazla ping getiriyor. Doğudakilere bu da bir eksi sayılabilir.
Fiberde pek etki etmiyor, etse etse 3-4 ms, zaten düşük olduğu için pek fark edilmiyor fakat ADSL ile birleşince hoş olmuyor.
Sağlık

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Türknet'i YAPA veya Fiber olmadığı sürece önermiyorum.
Fakat bu dediklerinden sonra alınabilir.
Müşteri Hizmetleri nasıldır?
Bende aynı şeyi söyledim konuda. YAPA ayrı bir konu zaten, varsa yapış direkt.
Fiberde ise konuda yazıyor, öneririm. Bunlar dışında ADSL ve VDSL kalıyor, önermem.
Müşteri hizmetleri, yok. O yüzden "Nasıl?" soramıyoruz, arıza kayıtları ise gayet seri. (y)

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Bende aynı şeyi söyledim konuda. YAPA ayrı bir konu zaten, varsa yapış direkt.
Fiberde ise konuda yazıyor, öneririm. Bunlar dışında ADSL ve VDSL kalıyor, önermem.
Müşteri hizmetleri, yok. O yüzden "Nasıl?" soramıyoruz, arıza kayıtları ise gayet seri. (y)
Güzel o zaman. :)
Türknet'e geçebilirim bu durumda.
Ama 50MBPS için uygun olur mu bilmiyorum.
Millenicom veya Netspeed'e daha yatkınım bu konuda.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güzel o zaman. :)
Türknet'e geçebilirim bu durumda.
Ama 50MBPS için uygun olur mu bilmiyorum.
Millenicom veya Netspeed'e daha yatkınım bu konuda.
Ben, Millenicom tercih ederdim. VDSL'de en alınası.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

1) Fiber Altyapı:
Alıntıyı görüntüle

2) ADSL/VDSL Altyapı:
Ab bu gif nasıl ne zaman çıktı? Nası yapıyok?

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Abi, bu gif nasıl ve ne zaman çıktı? Nasıl yapıyoruz?
İstediğin bir ".gif" uzantılı dosyayı, herhangi bir resim yükleme servisine yüklemen yeterli.
"Resim ekle" kısmından link olarak attığında sorunsuzca ".gif" yollayabilirsin, her zaman vardı.

Top Bottom