Neler Yeni

Türknet Online İşlemler Sorunumu Ne Kadar Süre İçinde Çözdü?

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
Bir Sabah İdi Elektirikler Kesildi Ve Geldiğinde İnternet Yoktu Ve Ben Modemin Yandığını Düşündüm Babam Modemi Modemden Anlayan Birine Götürdü Ve O Kişinin İnternet Cafesinde Modemin Tüm Işıkları Yanmış Ama Bizim Evde Sadece 3 Tane Işığı Yanıyordu Bizde Babamla Dsl Kablosunu Değiştirdik Gene İşe Yaramadı Ocağın 29'un da saat 22:22 de destek kaydını açtım ve şöyle dedim

'Merhaba Modemin Dsl Işığı Yanmıyor Farklı Dsl Kablosu İle Denedik Olmuyor Bu Modem İle Alakalı mı Sizinle mi Alakalı Yoksa Kablo İle mi Alakalı'

sabah saat 10:16 geçe türknet bana cevap verdi şöyle dediler

Merhaba, Ben Hüseyin G. Bizimle paylaşmış olduğunuz internet bağlantınıza ait problemi incelemesi için saha ekiplerinin bilgilendirdim. ADSL ışığınız yanmıyor. Bağlantınızın santral, saha dolabı kablolama gibi aşamaları kontrol edildikten sonra çalışmalar ile ilgili sizi bilgilendiriyor olacağım. Modeminizi açık tutmanızı rica ederim. İyi günler dilerim.

Ve Bende Modemi Açık Tuttum Kontrol İlk Başta Türk Telekom Saha Ekiplerini Göndericeklerdi Ve Göndermekten Vazgeçtiler Benden Modemi Açık Tutmamı İstediler Saat 17:15'de Bana Şöyle Bir Şeyler Yazdılar

Merhaba ben Hüseyin G. İletmiş olduğunuz talebe istinaden hizmetinizi incelediğimde modeminizin sinyal almadığını tespit ettim. Sistemde kayıtlı olan cep telefon numaranıza doğru kullanıcı adı ve şifrenizi gönderdim. Modemi resetleyip Bu kullanıcı adı ve şifre ile kurulum yaparsanız hizmetinizi aktif bir şekilde kullanabileceksiniz. Kurulum için modem marka ve modelinize göre türknet web sayfamız ve youtube üzerinden destek alabilirsiniz. Kurulum yapmadan önce modeminize reset atmanızı rica ederim. İyi günler dilerim.

Ben Akşam Üstü Saat 19:00 20:00'larda falan uyandım tam hatırlamıyorum ve dediklerini yaptım ve modem çalıştı internet geldi her şey oldu ama internet açık olmasına rağmen gelmedi bende onların interneti kapattıklarını düşündüm ve gece 2 3 civarı pc'ye geçince bir harfi şifrede yanlış yazdığım için internet gelmemiş ve düzeltince internet geldi ve hızlarım aynı idi

Türknet sorunumu hızlıca çözdü 1 2 günde falan çözdü ben çok eziyetler çekiceğimi düşünüyordum ama türknet hızlıca sorunumu çözdü onlara teşekkür ediyorum. Ama farklı sorunlarda bu kadar hızlı olurlarmı bilmiyorum yoksa benim şansıma iyi kişilermi geldi onuda bilemiyorum şu anlık türknetden memnunum 1 ayım bitti ve hızlarımda düşme olmadı alt yapınız iyi ise internetlerin yüzde 99'u iyidir altyapınız kötü ise internetlerin yüzde 99'u kötüdür altyapınız iyi ise geçmenizi tavsiye ederim eksileri müşteri hizmetlerinin olmaması bence eğer sizde türknet abonesi olmak isterseniz davet kodumu kullanarak ikimizden 1 ay bedava kazanabilirsiniz.

Not= Bana İyi Görevliler Denk Gelmiş Olabilir Sizde Bu Kadar Hızlı Çözerler Veya Çözemezler Onu Bilemem Online İşlemlerde Bilgili Görevliler Yok Denecek Kadar Az Benim Bildiğim Kadarıyla Farklı Bir Sorunum Olsaydı Belki Çözmeleri Yıllar Alırdı Türknete Tavsiyem Müşteri Hizmetleri Kurmaları Olucaktı Bazı Arkadaşlar Bana Türknet Fanboyu Demiş Türknet Fanboyu Değilim Türknet İle İlgili Yaşadığın Sorunları Foruma Tarafsızca Aktardınmı Dediler Evet Aktardım Türknet'den Düşük Dowload Aldığım Sorunumu Tarafsızca Foruma Aktardım Türknetin Bana Yardım Ettiği Ve Etmediği Bazı Konular Var Bunları Aktarmadım Ama Aktarmayı Düşünüyorum.

Online hizmetler 7/24 açıkmış geceleride bakan görevliler varmış ben bilmiyordum bunu ben sorunumu söyledikten sonra ilk başta sorunu tespit ettiler bilgisayarlarından türk telekom saha ekiplerini göndericeklerdi sonra türk telekom saha ekiplerinden rapor istenmiş raporda sorunun türk telekom ile alakalı olduğu yazıyordu türk telekom saha ekipleri sonra sorunu çözdüler burda yavaş olan bendim türknet ve türk telekom saha ekipleri işlerini bana göre hızlıca yaptılar onlara teşekkür ediyorum.

alpolojix

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,883
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Öncelikle Viral Reklam konusu gibi olmuş. Teşekkürler.
Merhaba, Ben Hüseyin G.
Bu da Rapçi ismi gibi.
Türknet sorunumu hızlıca çözdü 1 2 günde falan çözdü ben çok eziyetler çekiceğimi düşünüyordum ama türknet hızlıca sorunumu çözdü onlara çok teşekkür ediyorum. Ama farklı sorunlarda bu kadar hızlı olurlarmı bilmiyorum yoksa benim şansıma iyi kişilermi geldi onuda bilemiyorum şu anlık türknetden memnunum 1 ayım bitti ve hızlarımda düşme olmadı alt yapınız iyi ise internetlerin yüzde 99'u iyidir altyapınız kötü ise internetlerin yüzde 99'u kötüdür altyapınız iyi ise geçmenizi tavsiye ederim eksileri müşteri hizmetlerinin olmaması bence eğer sizde türknet abonesi olmak isterseniz davet kodumu kullanarak ikimizden 1 ay bedava kazanabilirsiniz.
Ve siz bu kadar basit bir sorunu sadece 2 günde çözdükleri için onlara mı teşekkür ediyorsunuz?
Sadece modemin yeniden kurulması işlemini TT'de otomatik olarak saniyeler içerisinde yapılırken TurkNet bunu bile müşteriye yaptırmış.
(BİLGİ:TT'de modemi arayüzden fabrika ayarlarına reslerseniz DSL'i tekrar taktığınızda otomatik kurulum yapılır.)

Bu kadar bak sadece modem resetleme gerektiren bir sorunu bile 2 günde çözdülerse ben artık bu firmaya sırtımı da yaslamam öhöhmmm.
Hayır zaten modem resleme müşteri hizmetlerinin yapabileceği bir şey.
TT'de bile saat 23.10'da yazdığım e postaya saat 23.40'ta telefonla geri dönüyorlar. Bir de buna bak.
Paranın hepsi hizmete gidiyor ama en azından müşteriye yük binmiyor. Size müthiş TurkNet deneyiminizle mutluluklar.

Ayrıca sadece bir modem resleme ve kurulum işlemi için sizi 2 gün bekleten TurkNet'i kınıyorum.

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öncelikle Viral Reklam konusu gibi olmuş. Teşekkürler.

Bu da Rapçi ismi gibi.

Ve siz bu kadar basit bir sorunu sadece 2 günde çözdükleri için onlara mı teşekkür ediyorsunuz?
Sadece modemin yeniden kurulması işlemini TT'de otomatik olarak saniyeler içerisinde yapılırken TurkNet bunu bile müşteriye yaptırmış.
(BİLGİ:TT'de modemi arayüzden fabrika ayarlarına reslerseniz DSL'i tekrar taktığınızda otomatik kurulum yapılır.)

Bu kadar bak sadece modem resetleme gerektiren bir sorunu bile 2 günde çözdülerse ben artık bu firmaya sırtımı da yaslamam öhöhmmm.
Hayır zaten modem resleme müşteri hizmetlerinin yapabileceği bir şey.
TT'de bile saat 23.10'da yazdığım e postaya saat 23.40'ta telefonla geri dönüyorlar. Bir de buna bak.
Paranın hepsi hizmete gidiyor ama en azından müşteriye yük binmiyor. Size müthiş TurkNet deneyiminizle mutluluklar.

Ayrıca sadece bir modem resleme ve kurulum işlemi için sizi 2 gün bekleten TurkNet'i kınıyorum.
Ben modemi kaç kere sıfırladım işe yaramadı evet reklam konusu bu evet türk net bana 10 yıl internet hediye etti (!) türk net müşteri hizmetleri sabah 9:00 dan akşam 21:00'a kadar görev yapıyor onun için sizin dediğiniz gibi bana o saatlerde bana cevap veremezler beni 2 gün bekletmediler sorunu 1 gün den daha bir kısa sürede çözdüler ve sorun türk telekom saha ekipleri yüzünden olmuş bildiğim kadarıyla
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türk Telekom Sisteminden Gelen Durum Güncellemesi
Arıza Bildirim Tarihi : 29-01-2021 22:22:03
Görev : OTOMATİK ARIZA TESPİT
Görev Bildirim Zamanı : 30-01-2021 10:15:00
Arıza ID :2021013000081804927
Ekip Tipi Açıklama : Sistem Kontrol(Arıza Tespit Uyg.)
İş Emri ID : 2021013000192895609
Geçen Süre Tipi :TurkTelekom

Görev : ISLAH
Arıza Durum Açıklama : Arıza kontrolü yapıldı
İş Emri ID : 2021013000192905425
İş Emri Durum Açıklama : Arıza ile ilgili kontroller yapılarak çözümlenmek üzere bir üst ekibe eskale edilmiştir
Log : SAHADA FİZİKSEL SORUN TESPİT EDİLMİŞTİR
İşlem Sonuç Kodu : Kontrol
İşlem Sonuç Grubu : Kontrol

alpolojix

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,883
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Ben modemi kaç kere sıfırladım işe yaramadı evet reklam konusu bu evet türk net bana 10 yıl internet hediye etti (!) türk net müşteri hizmetleri sabah 9:00 dan akşam 21:00'a kadar görev yapıyor onun için sizin dediğiniz gibi bana o saatlerde bana cevap veremezler beni 2 gün bekletmediler sorunu 1 gün den daha bir kısa sürede çözdüler ve sorun türk telekom saha ekipleri yüzünden olmuş bildiğim kadarıyla

Görev : OTOMATİK ARIZA TESPİT
Ekip Tipi Açıklama : Sistem Kontrol(Arıza Tespit Uyg.)
İş Emri ID : 2021013000192895609

Görev : ISLAH
Arıza Durum Açıklama : Arıza kontrolü yapıldı
İş Emri ID : 2021013000192905425
İş Emri Durum Açıklama : Arıza ile ilgili kontroller yapılarak çözümlenmek üzere bir üst ekibe eskale edilmiştir
Log : SAHADA FİZİKSEL SORUN TESPİT EDİLMİŞTİR
İşlem Sonuç Kodu : Kontrol
İşlem Sonuç Grubu : Kontrol
Türk Telekom kaynaklı olmuş olabilir ancak geç cevap vermeleri ve çözümü size geç açıklamaları hata. Ayrıca forumdaki F/P ISS Millenicom'dur.
Ayrıca lütfen artık bu tip kod vb. Paylaşımları yapmasın. Şahsınıza değil genel konuşuyorum yapmayın. Şimdiye kadar yapanlar yaptı ama şu sıralar bu durumlara uyandım ben.

TurkNet zahmet edip düzgün bi müşteri destek ekibi kursa sanki batacak. Masraf yapmıyorlar sonra ucuza interner diyorlar. Saçma.

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
Türk Telekom kaynaklı olmuş olabilir ancak geç cevap vermeleri ve çözümü size geç açıklamaları hata. Ayrıca forumdaki F/P ISS Millenicom'dur.
Ayrıca lütfen artık bu tip kod vb. Paylaşımları yapmasın. Şahsınıza değil genel konuşuyorum yapmayın. Şimdiye kadar yapanlar yaptı ama şu sıralar bu durumlara uyandım ben.

TurkNet zahmet edip düzgün bi müşteri destek ekibi kursa sanki batacak. Masraf yapmıyorlar sonra ucuza interner diyorlar. Saçma.
Geç cevap vermediler ama siz bilirsiniz görev saatleri içinde cevap verdiler millenicom'da güzeldir ama ben türknet tercih ettim türknet tercih etmeseydim netspeed tercih edicektim türknete geçmek isteyenler için bıraktım ve orayada yazdım türknete geçmek isterseniz bu kodu kullanarak 1 ay kazanabilirsiniz diye düzgün bir müşteri ekibi var sorunumu hızlıca çözdüler ve orayada yazdım bana böyle denk gelmiş olabilir diye

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,956
İsim
HBE
Şahin kardeşim. Evet gündelik kullanımlarda veya senin gibi belkide (öyle düşünüyorum) devamlı oyun oynayan kişiler için 1-2 günlük süreç ideal olabili lâkin birde benim gibi devamlı internet üzerinden toplantılar yapan, devamlı mail alışverişi yapan ve bilgisayarında online veri işleyen birisiysen... O 1-2 gün değil 2 saatlik bir kesinti yaşandığında kıyameti koparırsın.

Bahsettiğin 1-2 günlük süreç benim ISS'imde yaklaşık yarım saat, online süreçler yaklaşık 10 dakika.

Her zaman söyledim yine söylüyorum. TürkNet, pişmanlıktır.
Şişirilip, adının Türk olmasına yada ucuz olmasına aldanmayın arkadaşlar.

alpolojix

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,883
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Geç cevap vermediler ama siz bilirsiniz görev saatleri içinde cevap verdiler millenicom'da güzeldir ama ben türknet tercih ettim türknet tercih etmeseydim netspeed tercih edicektim türknete geçmek isteyenler için bıraktım ve orayada yazdım türknete geçmek isterseniz bu kodu kullanarak 1 ay kazanabilirsiniz diye düzgün bir müşteri ekibi var sorunumu hızlıca çözdüler ve orayada yazdım bana böyle denk gelmiş olabilir diye
Ancak siz bu kod sayesinde 1 ay bedava internet kullanmış olacaksınız?
Şimdi diyelim ki adam size güvenip geçti ve altyapısı yüzünden kötü çıktı iptal etmek istedi ve uğraşmaya başladı. Ne olacak?
O daha 1 ay düzgün kullanamamışken siz 1 ay bedava internet alacaksınız.
Bu gibi olayların yaşanabileceğini unutmayın.

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
Şimdi diyelim ki adam size güvenip geçti ve altyapısı yüzünden kötü çıktı iptal etmek istedi ve uğraşmaya başladı. Ne olacak?
Lütfen Araştırın Ve Bana Öyle Cevap Yazın Orda Yazdım Alt Yapı Kötü İse İnternetlerin Yüzde 99'u Kötüdür Diye Ve O Kişi O Kodu Kullansa Bile Ben 1 Ay Kazanmıyacağım O Kişi Abone Olucak İlk Ay Faturasını Ben Ve O Ödüyecek Ondan Sonra İkimiz 1 Ay Kazanıcağız Yoksa İkimizde 1 Ay İnternet Kazanamayacağız

alpolojix

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,883
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Bahsettiğin 1-2 günlük süreç benim ISS'imde yaklaşık 10 dakika.
Hangi firma?

Evdeki hem IPTV Hem de oluşturduğum minik medya sunucum kesintilerden çok etkileniyor. Bazen dosyalara erişemiyorum.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,956
İsim
HBE
Bu durum kişinin hür iradesine bağlı. Kullanıcı size fikir verir, temsilci güven, aldığınız hizmet ise memnuniyet.

Bunların üçünüde tek kişiden temin edersen. Senin dediğin olur. Ne olursa olsun o işten, hizmetten zevk almazsın.

Kod dağıtımı ve bu konuda teşvik gayet normal. Doğru bilgiler verildiği sürece tabii. Ben de dağıtıyorum ama olamyacak yerde, "Sen sitersen başka ISS bak. Belki şu daha iyi olabilir." demeyi de biliyorum.

Lütfen bu konuda tepki göstermeyin.

Hangi firma?

Evdeki hem IPTV Hem de oluşturduğum minik medya sunucum kesintilerden çok etkileniyor. Bazen dosyalara erişemiyorum.
Millenicom. IP TV olayları farklı bir mevzu. Onu etkileyen birkaç farklı faktör var. Sadece internet değil, dağıtıcı da önemli.

Şahin kardeşimizin bahsettiği durum fiziksel sorun olduğu için süreçleri güncelledim. Fiziksel süreç 10 dk ütopik bir süre. Bahsettiğim işlem online süreç. Fiziksel süreçler genelde 30 dk sürüyor sürmüyor.

alpolojix

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,883
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Lütfen Araştırın Ve Bana Öyle Cevap Yazın Orda Yazdım Alt Yapı Kötü İse İnternetlerin Yüzde 99'u Kötüdür Diye Ve O Kişi O Kodu Kullansa Bile Ben 1 Ay Kazanmıyacağım O Kişi Abone Olucak İlk Ay Faturasını Ben Ve O Ödüyecek Ondan Sonra İkimiz 1 Ay Kazanıcağız Yoksa İkimizde 1 Ay İnternet Kazanamayacağız
Bunu biliyorum. Ama cümlelerden en ufak şey anlamadım.
Altyapıya göre kaliteli hizmet veren ISS Değişir. Konu bu kadar basit ve daha da uzatılmaması gereken bir konu.

Ayrıca internetiniz sıkıntılı olsa gerek. Aynı mesajı üst üste iki kez atmanız normal değil.
Bu durum kişinin hür iradesine bağlı. Kullanıcı size fikir verir, temsilci güven, aldığınız hizmet ise memnuniyet.

Bunların üçünüde tek kişiden temin edersen. Senin dediğin olur. Ne olursa olsun o işten, hizmetten zevk almazsın.

Kod dağıtımı ve bu konuda teşvik gayet normal. Doğru bilgiler verildiği sürece tabii. Ben de dağıtıyorum ama olamyacak yerde, "Sen sitersen başka ISS bak. Belki şu daha iyi olabilir." demeyi de biliyorum.

Lütfen bu konuda tepki göstermeyin.
Ben de öyle demeyi biliyorum :D?

ŞahinBaşaran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,010
İsim
Şahin Şahin
Şahin kardeşim. Evet gündelik kullanımlarda veya senin gibi belkide (öyle düşünüyorum) devamlı oyun oynayan kişiler için 1-2 günlük süreç ideal olabili lâkin birde benim gibi devamlı internet üzerinden toplantılar yapan, devamlı mail alışverişi yapan ve bilgisayarında online veri işleyen birisiysen... O 1-2 gün değil 2 saatlik bir kesinti yaşandığında kıyameti koparırsın.

Bahsettiğin 1-2 günlük süreç benim ISS'imde yaklaşık yarım saat, online süreçler yaklaşık 10 dakika.

Her zaman söyledim yine söylüyorum. TürkNet, pişmanlıktır.
Şişirilip, adının Türk olmasına yada ucuz olmasına aldanmayın arkadaşlar.
Haklısınız Ama Ben Destek Talebini Biraz Geç Açtım Belki Çalışma Saatleri İçinde Açsaydım Sorunum Çözülebilirdi Ve Ben Anlık Olarak Online İşlemleride Takip Etmedim Burda Türknet övmüyorum türknet bana sorunlarda yaşattı belki bunlar hakkında'da konular açabilirim ama bu sorunum hızlı çözüldümü çözüldü türknet pişmanlıktır demişsiniz bu konuda bir yönden haklısınız evet kötü yanları var ama iyi yanlarıda var ve dediğim alt yapı kötü ise nerdeyse tüm internetler kötüdür iyi ise nerdeyse tüm internetler iyidir

Bunu biliyorum. Ama cümlelerden en ufak şey anlamadım.
Altyapıya göre kaliteli hizmet veren ISS Değişir. Konu bu kadar basit ve daha da uzatılmaması gereken bir konu.

Ayrıca internetiniz sıkıntılı olsa gerek. Aynı mesajı üst üste iki kez atmanız normal değil.

Ben de öyle demeyi biliyorum :D?
Bende kaç saattir aynı şeyi diyorum altyapı iyi ise internetde iyidir mesajı ben kendim iki kere attım yanlışlıkla bunu internet ile alakası yok

Top Bottom