Neler Yeni

Öneri Türknet vs Türk Telekom vs Fibim İnternet

CoNKeR

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar,

Aşağıyı okumak istemeyen arkadaşlar için özet geçeyim.
  • Türknet 75 Mbit/sn 86₺ (VDSL) Taahhütsüz
  • Türk Telekom Hipernet (Kaç Mbit olduğunu göstermiyor, tahminimce o da 75-80Mbit/sn VDSL), 100Mbit/sn tarife fiyatı 24 Ay Taahhütlü, İlk ay bedava 155₺
  • Fibim Net (Gerçek fiber GPON-XPON) 100Mbit/sn destekliyor, Tarife fiyatı 140₺ 24 ay taahhütlü fiyat, 150₺ taahhütsüz fiyat.

Okumak isteyen ve bana asıl yardımcı olacak arkadaşlar için durumum şöyle;
Turkcell Superonline 16Mbit internet kullanıcısıyım. İlk aldığımda arızalardan illallah etmiştim, şuan için 14Mbit olarak kullanıyorum, son zamanlarda biraz ping problemlerim var ama evdekal yoğunluğundandır galiba.

Asıl ana problemim
ise eşim NETFLIX izlerken ben kesinlikle oyun oynayamıyorum, BF5'te pingim 2000ms'lere kadar çıkıyor COD Warzone'da da hem pingim hem de paket kaybım oynanmayacak kadar yükseliyor. Eşim Netflix izlerken ben oyun oynamak istiyorum, ayrıca IP TV de almayı planlıyorum bu yüzden böyle bir internet arayışına girdim.

VDSL, GPON-XPON farkları nedir bilmiyorum, sitelerinde ne yazıyorsa onu aldım. Fibim interneti ben de yeni duydum. Bizim binanın altına kadar yol kazıp yeni hat döşediler ve posta kutularımıza broşür bıraktılar. Ordan gördüm ve teyit ettim, 100Mbit hız verebiliyorlar ve hatları yeni. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Ayrıca 50Mbit veya 32Mbit internet benim problemime çözüm olur mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet Semih SAVURAN
Taahütsüz veya taahütlü olmak bi nebze sana kalmış bir durum ancak benim fikrimce taahütsüz internet tercih etmen daha uygun olacaktır.

CoNKeR

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Taahütsüz veya taahütlü olmak bi nebze sana kalmış bir durum ancak benim fikrimce taahütsüz internet tercih etmen daha uygun olacaktır.
Taahhütlü olmak veya olmamak sorun değil, fiyat farkını belirtmek için taahhüt durumlarını yazdım.

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Evinin altyapısı gayet iyiye benziyor. Türknet kullanıcısıyım tavsiye ederim.

CoNKeR

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Evinin altyapısı gayet iyiye benziyor. Türknet kullanıcısıyım tavsiye ederim.
Teşekkür ederim, evet altyapı iyi benim de sorguladığım kadarıyla. Online oyun oynuyor musun? Ping değerlerinde özellikle de bu dönemde artma oluyor mu? Evde kaç cihaz bağlı?

Berat123

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,586
İsim
Berat
Türknet almanı öneririm,Ping düşecektir.

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Teşekkür ederim, evet altyapı iyi benim de sorguladığım kadarıyla. Online oyun oynuyor musun? Ping değerlerinde özellikle de bu dönemde artma oluyor mu? Evde kaç cihaz bağlı?
Online oyun oynuyorum. Ping değerleri gayet stabil. Fakat uygulamasından paket seçimi yapman gerek. Herhangi bir ücret değişikliği yok. Oyuncu paketini seçtiğin anda pingin aşırı düşüş gösteriyor ve download upload hızı olabildiği en stabil durumda kalıyor.

Jony Case

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,342
İsim
İsmet
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar konsollar oyunlar ekipmanlar
Türknet iyi hoş. Fibim net de iyiymis ancak pahalı imiş burada fibim net i ilk defa duydum

Top Bottom