Neler Yeni

Turbox H55M LGA 1156 Soket Anakarta wifi adaptörü

NGmrYasin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yasin ULUSOY
Şuan hali hazırda kullandığım wifi adaptörü "Hiper WNU786HN 300 Mbps 2x5dBi Antenli USB Wireless Adaptör"
Şuan kullandığım modem 5 ve 2.4 Ghz çalışıyor ancak adaptörüm sadece 2.4 Ghz'yi görebiliyor. Yeni bir adaptör almam lazım. 5 Ghz görebilen ve anakartımda çalıştırabileceğim bir adaptör. Aslında evimde bir router var marka modelini şuan hatırlamıyorum ancak 5 ghz interneti rahat kullanabiliyordum. Fakat depremden dolayı routeri bir sürü eşyanın olduğu bir odaya koyduk. Arayıp eşyaları geri yerleştirmek büyük mesele. Uygun bir adaptör bulamazsam o routerı arayacağım.

LEFT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
LEFT
Sistemi iade etmeye bakın öncelikle.

Ryan Gosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Berat Eymen Topaloğlu
Sistemi iade etmeye bakın öncelikle.
Sistem ile ne alakası var kanka ? arkadaş belki değiştirmek istemiyor veya ihtiyaç duymuyor ona yetiyordur. Eğer sistemi değiştirmek istiyorsa gider başka konu açar. Boş boş cevaplar vermeyin lütfen.

LEFT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
400
İsim
LEFT
Sistem ile ne alakası var kanka ? arkadaş belki değiştirmek istemiyor veya ihtiyaç duymuyor ona yetiyordur. Eğer sistemi değiştirmek istiyorsa gider başka konu açar. Boş boş cevaplar vermeyin lütfen.
TurboX ileride elinde kalacak. Aldığı fiyata çok daha iyisi alınabilir.

Ryan Gosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Berat Eymen Topaloğlu
TurboX ileride elinde kalacak. Aldığı fiyata çok daha iyisi alınabilir.
Kardeşim benim adam adaptör istemiş bende biliyorum sistemin yenilenme ihtiyacı olduğundan fakat durumu el vermeyebilir veya sadece internette takılmak ve ev işlerini yapmak için kullanıcak. Sistem önerisi veya anakart önerisi istememiş arkadaş adaptör önerisi istemiş.

NGmrYasin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yasin ULUSOY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şuan için sistemi değiştirme şansım yok. Arkadaşın (@Ryan Gosling) dediği gibi şuan için konum adaptör bulmak.

Ryan Gosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Berat Eymen Topaloğlu
Şuan için sistemi değiştirme şansım yok. Arkadaşın (@Ryan Gosling) dediği gibi şuan için konum adaptör bulmak.
adaptör konusunda ise bilgim olsa önerim olurdu fakat bir bilgim olmadığı için bilemiyorum. Youtube'dan bakabilirsiniz

NGmrYasin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yasin ULUSOY
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
adaptör konusunda ise bilgim olsa önerim olurdu fakat bir bilgim olmadığı için bilemiyorum. Youtube'dan bakabilirsiniz
Youtube da baktığımda donanım arşivinin kullandığı "AC1200 Mbps Dual Band USB 3.0 Adaptör Kablosuz Wifi Alıcı" çoğunlukla karşıma çıktı. USB 3.0 destekleyen bir anakartım olmadığı için tereddütte kaldım. 100 Mbps internete sahibim. Bu adaptörü usb2.0 anakartıma taksam nasıl bir sonuç alırım?

Ryan Gosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Berat Eymen Topaloğlu
Youtube da baktığımda donanım arşivinin kullandığı "AC1200 Mbps Dual Band USB 3.0 Adaptör Kablosuz Wifi Alıcı" çoğunlukla karşıma çıktı. USB 3.0 destekleyen bir anakartım olmadığı için tereddütte kaldım. 100 Mbps internete sahibim. Bu adaptörü usb2.0 anakartıma taksam nasıl bir sonuç alırım?
anakarın 3.0 destekliyor aslında. kasan 3.0 portu varsa önde kullanabilirsin.

NGmrYasin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yasin ULUSOY
WhatsApp Image 2023-08-14 at 17.29.29.jpeg
Kasamda 3.0 diye bir port var ama üstünde plastik bir parça var. Bu parçayı çıkarıp paylaştığım adaptörü takıp çalıştırabilir miyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

WhatsApp Image 2023-08-14 at 17.29.29.jpeg
Kasamda 3.0 diye bir port var ama üstünde plastik bir parça var. Bu parçayı çıkarıp paylaştığım adaptörü takıp çalıştırabilir miyim?
Galiba anakartımda usb 3.0 desteği olmadan bu portu kullanamıyor muşum? (Usb 3.0 olarak kullanılamıyormuş) Bu yüzden yeniden soruyorum: Usb 3.0 bir wifi adaptörünü usb2.0 anakartıma bağlarsam ne kadar bir performans kaybı yaşarım? 100 Mbps internet kullanıyorum.

Son düzenleme:
Top Bottom