Neler Yeni

(Türknet) Sizce daha hızlı internet almam gerekmez mi?

Hazarcn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hazarcn
Merhaba arkadaşlar 3 yıl belki daha fazla yıl önce türk telekom kullanıyorduk ve hiç memnum değildim. Hem hız olsun hem bağlantı sorunları olsun çok şikayetçiydim ve düzeltmiyorlardı da. Sonrasında türknete geçtim her şey çok iyi gidiyordu ilk aldığımız zaman altyapınız max 80 alır dediler. Şuana kadar max 35e 11 gördüm. Geçen günlerde yan apartmanımıza (dipdibe) türktelekomun fiber kutusunu gördüm yanarlı dönerli bir şeye benziyordu. Dedim türknet altyapı ne veriyorsa onu sunuyor yandada fiber var (fiberin benim için olmadığını biliyorum) ben niye bu kadar düşük alıyorum dedim. alakası var mı bilmiyorum ama tüm şehrin zemini yenilendi ve yer altlarına 5 tane bacak kalınlığında kırmızımsı turuncumsu kablolar döşediler ve kablolar birbirine değmesin diye sanırım yalıtım malzemeleriyle araları dolduruldu. Bunun bana artısı var mıdır bilmiyorum ama söyleyeyim dedim belki internet kablosudur. Son 1 yıldır internetim yavaş ortalama 5-8 arası pingim min 30-35. Saniyede 3.5 üstü indirme görmüyorum. Şikayet kaydı oluşturacağım ama yine eskisi gibi 20-35 arası alırım gibi. Daha yüksek alamaz mıyım? Yer: Samsun Çarşamba merkezdeyim.
Not: Türk telekom daha beterdi 30luk paketten 3 alıyorduk fix.

Dahası  
Reaksiyon skoru
126
İsim
Mehmet Emirhan Çetinel
Instagram
mecetinel
Steam
MehmetÇ
Bulunduğun bölgedeki internet kullanım yoğunluğundan kaynaklanıyor olabilir.Ben şu an oturduğum eve 6 yıl önce taşından 100 mbit internetin 85 ini alıyordum en son 40 lara düşmüştü.Şansıma türknetin fiberi geldi şuan 950 mbit temiz alıyorum.O döşenen kablolarında pek bi faydası olmuyor diye biliyorum.Fiber kablo ise olabilir

Top Bottom